Írta: Szabó Miklós

kisepsk2

BVSC – Pestszentimrei SK II
2017.10.20 - 19:00 Budapest, BVSC-Zugló (Szőnyi u.) 1142 Budapest, Szőnyi út 2
A BVSC nem kis meglepetésre vesztesen hagyta el a pályát a Csep-gól ellen legutóbb és egyúttal hagyta, hogy vereségével a Pénzügyőr II az élre álljon és el is lépjen tőle. Most nyargalhatnak utánuk, de ehhez a vad rohanáshoz szükségük lenne a 3 pontra, melyet azonban a PSK II is szeretne megszerezni. Legutóbb sikerült nekik győztesen levonulniuk a pályáról, így most is méltán lehetnek bizakodók. Péntek este minden kiderül.

Hidegkúti SC – RTK Vasló
2017.10.20 - 19:45 Budapest, Pokorny József Sport és Szabadidő központ 1028 Budapest, Szabadság u. 51-57
A Hidegkút egy az első félidőben szerzett góllal legyőzte legutóbb a Közterület csapatát, míg az RTK az utolsó pillanatokban csikarta ki a győzelmet a MUN SE ellen. A két győztes találkozóján a hazai pálya előnye billenti a mérleg nyelvét a Hidegkút felé, de egyéb más eredmény is simán elképzelhető.

KISE – Közterület
2017.10.21 - 10:00 Budapest, Mekapt Maraton SE Budapest, Maglódi út 12a, 1106
A hazaiak az utolsó utáni percben vesztettek értékes pontot a Kelen II vendégekét (2:2), a KT pedig legutóbb a vesztesek keserű poharát üríthette. Most mindkét csapat javíthat helyzetén. A jelenleg 50 %-os mutatóval álló KISE esélyesebb a kieső hármas egyikeként, a táblázat alján tanyázó KT ellen.

Ferencvárosi FC – Törökbálint
2017.10.21 - 14:00 Budapest, Goldball Park t, Könyves Kálmán krt. 28, 1097
Egyik félnek sincs oka örömre, bár az FFC hosszú idő után pontot szerzett, igaz a mögötte az utolsó helyen álló CSHC-tól, azonban e pont helyzetén nagyot nem javított. A Törökbálint – ha nem is nagyon, de – kikapott a Pénzügyőr II-től és a táblázat alsó harmadába süllyedt, karnyújtásnyira a kiesésétől. Most lehet itt az ideje mindkét fél számára, hogy 3 pontot szerezzen, de ez a feladat tűnik néha a legnehezebbnek.

1908 SZAC- KELEN SC II
2017.10.21 - 14:00 Budapest, Deák Ferenc "Bamba" Sporttelep
A SZAC szépen csendben 4 győzelmet termelt be zsinórban és így jogosan állnak a harmadik helyen, mindösszesen gólaránnyal lemaradva a második fokról.
A következő győzelem esetén akár a második hely is meglehet, de ha jó napot fog ki a Kelen II, alaposan megnehezítheti a hazaiak dolgát.

CSHC’94 FC – Műegyetemi FC
2017.10.21 - 15:00 Budapest, Csepel Hungary Club '94 SE Szentmiklósi út 1, 1213
Az a két pont, ami a CSHC neve mellett szerepel, meglehetősen kevésnek bizonyul, a hét vereség viszont igencsak soknak mutatkozik. Nem lesz könnyű dolguk most sem a Műegyetem ellen, akik legutóbb ugyan vereséget szenvedtek a PSK II-től, de ettől még ők az esélyesek a találkozón. Hacsak a csepeliek másként nem gondolják!...

Pénzügyőr II – Szent Pál Akadémia
2017.10.22 - 14:30 Budapest, Pénzügyőr SE Kőér utcai Sporttelepe Kőér 1103 Budapest, Kőér u. 1/A
A Pénzügyőr II megtette azt a szívességet szurkolóinak, hogy kitartó munkájának és jó eredményinek köszönhetően átvette a vezetést a tabellán. És minden esélye meg is van arra, hogy megtartsa pozícióját, amennyiben kihasználja a Szent Pál (reméljük átmeneti) hullámvölgyét.
A hazaiak 7 győzelme zsinórban önmagáért beszél, csakúgy, mint a vendégek 4 mérkőzés alatti 3 veresége.

MUN SE – Csep-Gól FC SE
2017.10.22 - 17:00 Budapest, Budafoki MTE Sporttelep Promontor u. 89, 1222
A Csep-Gól mérlege az utolsó 5 találkozón: 4 győzelem, 1 vereség. Ezzel a mutatóval nem érkeznek esélytelenül a MUN SE otthonába, akik viszont mindenképpen javítani szeretnének a helyezésükön.
Mindkét félnek más-más okból kellenek a pontok. A hazaiak menekülnének a veszélyzónától, a vendégek pedig kacsingatnak a dobogó felé.
A hétvégén kiderül, kinek az akarata érvényesül.