Groppioni büntetőt védett, újra nyert a Csep-Gól!

csep rtk

Hazai pályán fogadta az élmezőnybe vágyó Csep-Gól a szintén feltörekvő RTK csapatát a BLSZ2. 6. fordulójában.

cs r1

A háromesélyes mérkőzést a vendégek remekül kezdhették volna, mert előbb Csikó Norbert szerzett majdnem gólt egy szép egyéni akciót követően, Groppioni védett nagyot.
Majd a 15. percben ismét a Csep-Gól kapusa vált főszereplővé, a tizenhatoson belül szabálytalanul állította meg az oda betörő Nagy Bencét, így büntetőt rúghatott az RTK. Móricz Dávid jobb felső sarokba tartó tizenegyesét Federico Groppioni óriási bravúrral a felső kapufára ütötte.
Helyzettel reagált a Csep-Gól, Oláh László lőtt jobbról, 12 méterről, de Bíró Balázs vetődve védte a hosszúba tartó labdát.
Ellentétben az első játékrésszel, a második félidőt a hazaiak kezdték jobban, és a 61. percben egy kipattanó labdát Oláh László 10 méterről a hálóba lőtt. 1-0
A gól után az RTK mindent megtett az egyenlítésért, és erre többször meg is volt a lehetősége, de végül maradt az egy óra után kialakult végeredmény.
A mérkőzés inkább döntetlenszerű volt, de míg a Csep-Gól a hálóba lőtt, ez ezúttal az RTK-nak büntetőből sem sikerült.

videó: Murár Ferenc