A Szent Pál nyerte a BLSZ2. rangadóját

szpalbvsc

Az 5. forduló rangadóját most az Ikarus pályán rendezték az eddig veretlen Szent Pál mint házigazda és az egy mérkőzéssel többet játszó, éllovas BVSC főszereplésével.

Szent Pál Akadémia - BVSC 3-2

Rá is zendítettek a csapatok és már a második percben hazai lehetőséget jegyezhettünk fel, amikor Kiss Gyula 35 méteres lövését Jókay-Guttmann Dániel éppen Cornides András elé ütötte, aki azonban 3 méterről az ismét remekül vetődő Jókay-ba lőtt.
Kevéssel később pedig a másik oldalon a felezővonalnál labdát kapó Zováth János indította Müller Rudolfot, aki rövid labdavezetés után 6 méterről mellé pörgetett.
Intenzív mezőnyjáték közepette szerezte meg a vezetést a Szent Pál. A 29. percben Takács Gábriel indította a jobb szélen Lengyel Mátét, aki elhúzott egészen az alapvonal közeléig, majd a középre gurításából a középen érkező Kiss Benjámin 15 méterről a bal sarokba lőtt. 1:0.
A folytatásban előbb a hazai oldalon maradt ki egy próbálkozás, amikor Kiss Dániel szép egyéni játék után kevéssel lőtt fölé, majd a másik oldal is megnyilvánult, amikor Sashegyi Krisztián passzából Varga Péter beadott, de középen Oláh Zoltán Gábor óriási helyzetben 2 méterről becsúszva a felső lécre lőtt.
A félidő végét jelző sípszó előtt még volt egy szava a mérkőzéshez a hazaiaknak.
A 45. percben egy Szent Pál támadás futott végig a vendégek térfelén, de a tizenhatosnál kifulladni látszott a támadás, a labda azonban Cornides Krisztián elé került, aki 17 méterről a jobb sarokba bombázott.2:0.

Minden olyan elemet felsorakoztattak a csapatok, ami illett egy rangadóhoz. Volt színvonal, helyzetek, gólok, lapok, kapufák.
A második félidőre elszántan jött ki a BVSC, de fejük felett hamar viharfelhők jelentek meg a napsütésben, mert alig telt el 40 másodperc a második játékrészből, amikor a felezővonalnál egy összecsapás alkalmával Varga Péter megütötte ellenfelét, amiért azonnal a kiállítás sorsára jutott.
Ennek ellenére fel tudtak zárkózni a vendégek a gólversenyben, mert az 53. percben Hegybányai Bendegúz passzát Oláh Zoltán engedte szépen maga elé, majd 12 méterről a bal alsóba gurított. 2:1
Folyamatosan kovácsolta a lehetőségeket a vendégcsapat. Az 57. percben szép támadás végén Hegybányai Bendegúz passzánál Müller Rudolf kicsit kivárt így a nagyhelyzetben 7 méterről az oldalhálóba lőtt, majd néhány perc elteltével Kocsis Botond jobb oldali beadást Oláh Zoltán 6 méterről a felső lécre fejelte. Aztán a 78. percben végre sikerült az egyenlítés a vendégek számára. A csereként beállt Bognár György bal oldali szöglete átszállt a támadók és a védők között és a középen helyezkedő Szeles Bálintról saját kapujába pattant a labda.2:2.

De a slusszpoént a végén a Szent Pál sütötte el. A 90.percben Torma József játszott Bánik Dánielhez, aki 19 méterről a bal sarokba csavarta a labdát.3:2.
Az első félidő a Szent Pálról, a második a BVSC-ről szólt, akiknek az emberhátrány ellenére sikerült az egyenlítés.
Jó mérkőzés en szinte minden esemény említésre méltó volt, méltóan egy igazi rangadóhoz.

Mérkőzés osztályzata:8
Mérkőzés legjobbja: Hegybányai Bendegúz (BVSC) volt, aki jó labdákkal hozta helyzetbe társait, és a védekezésből is alaposan kivette a részét.