A Gázgyár a hajrában 3 perc alatt fordított az Építők ellen!

gazepi1

ASR Gázgyár - 43.sz. Építők 3-2

BLSZ1. 4. forduló

Az első játékrész kevés izgalmat tartogatott a Gázgyár és az Építők BLSZ1-es rangadóján.
A 20. percben volt az első komoly lehetőség, ekkor Nagy Róbert (Gázgyár) beadása után Balló Harold fejelt kapura, de Pásztor Ádám a gólvonal elől szögletre tudta vágni a labdát.
Egy perc múlva a túloldalon gól született, egy remek támadás végén Vécsi Gábor 12 méterről a hálóba helyezte a labdát. 0-1
A 43. percben ismét Vécsi próbálkozott, de szorongatott helyzetből kapura tett labdáját fogta Garai Viktor. A félidő legvégén pedig Mészáros Dominik(Építők) beívelése landolt a felső kapufán.

gaz epitok20172

A II. félidőben is eltelt negyedóra mire felpörögtek az események, de akkor viszont nagyon. A 60. percben Szendrei Péter, az Építők kapusa futott ki egy labdára, amelyet el is tudott rúgni, de a Gázgyár rögtön jött bedobásból, üres volt a kapu, mikor Ihos Ádám 16 méterről lőtt, de a gólvonalon álló Kóródi Viktor menteni tudott.
A 62. percben ismét a korábbi válogatott labdarúgó Szendrei József fia, Péter volt az egyik főszereplő. Egy beadásnál Balló Harolddal együtt érkezett a labdára, a támadó kicsit meglökte őt, amiért elejtette a játékszert, a Gázgyár támadója pedig közelről kiegyenlített.
Szendrei igazságtalannak érezte, hogy a játékvezető nem látott szabálytalanságot, és ezt szóban úgy fejezte ki, hogy az két sárga lapot is megért Zám Lászlónál. Az Építők 10 emberre fogyatkozott.
Az emberhátrány ellenére a vendég csapat nem nyugodott bele az x-be, és a 68. percben Mészáros Dominik remekül bepasszolt labdája után Keglovics Bence 10 méterről a hálóba lőtt. 1-2
A 75. percben Lajos László egyenlített majdnem, amikor 9 méterről félfordulatból a kapu fölé lőtt.
Majd ismét a védőnek volt helyzete, de fejesét fogta a csereként beállt Balla Bertalan.
Ezután Vécsi Gábor hagyott ki egy helyzetet a túl oldalon, majd ismét a Gázgyár jött, Mátrai Dominik lőtt éles szögből 14 méterről kevéssel a hosszú sarok mellé.
Nagyon izgalmas volt a hajrá, és a fordulat sem maradt el. Amikor már mindenki azt hitte, hogy az Építők megnyeri a meccset, Ihos Ádám 15 méterről egy remek lövéssel kiegyenlített.
A 91. percben pedig még ennél is nagyobb öröm érte a hazaiakat, egy felívelés utáni kavarodást követően Pásztor Ádámra pattant a labda, onnan pedig a kapuba. 3-2

A remek hajrá után mindenki elégedetten csettinthetett a hazaiaknál, az Építőknél pedig nagy lehetett a bánat, mert egy már megnyert meccset veszítettek el.