Az Építők a hajrában megállíthatatlan volt

Írta: Szabó Miklós

rafc epitok 2017 cim

A RAFC az Újbuda utáni remek kupasiker után jó előjelekkel várta a találkozót, ellentétben a Pestszentimrétől másfél hete csúnya vereséget elszenvedő Építőkkel. A kocka azonban mint oly sokszor a BLSZ1-es mérkőzéseken, megfordult.

RAFC -43.sz Építők 1-4

BLSZ1. 1. forduló

Már a 2. percben helyzetig jutott az Építők,  Szabó Zsolt egy szép csel után betette Mészáros Dominiknak a labdát, aki 5 méterről a felső lécre lőtt, a kipattanót Szabó Márton tette kapura, de a védőkről szögletre pattant a labda.

Öt perc múlva Mészáros Dominik szerzett labdát, amivel bement a tizenhatoson belülre, majd 8 méterről a jobb oldali kapufára lőtt.

A kezdeti Építők-rohamok után mezőnyben feljebb jött a RAFC, de továbbra is  a vendégek diktálták a tempót, az ő akaratuk érvényesült.

Az első félidő vége két kiállítás hozott. A 37. percben Bencze András volt egy ütközés után sportszerűtlen, amiért egyből pirosat kapott.

Egy percig tartott a vendégek emberelőnye, ekkor Keglovics Bence szabálytalankodott, amiért második sárgával ő is kiállt.

A félidő végén még Balazsin András (Építők) szöglete után Gergely Viktor 10 méterről ollózó mozdulattal kevéssel mellé lőtt.

A második félidőben folytatódtak az Építők-támadások, és a 68. percben végül az egyikből gól lett. Mészáros Dominik szöglete után Vécsi Gábor továbbcsúsztatott Demeter Viktornak, aki  7 méterről a kapu közepébe lőtt. 0-1

Miután megtört a gólátok, beindult a gépezet.

A 72. percben Mészáros Dominik a saját térfeléről indította Varga Örsöt, aki lerázta védőjét, elment a szélen, majd középre gurított Vécsi Gábornak, aki 8 méterről a kapuba lőtt. 0-2

Egy perc múlva visszahozta magát a meccsbe a RAFC, egy szöglet utáni kavarodás után Szendrei Péterről pattant a hálóba a labda. 1-2

Három percig tartott a hazai remény, a 76. percben Varga Örs  bal oldali átadását Mészáros Dominik kapta szemben a kapuval, és 14 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 1-3

A 85. percben megszületett a negyedik vendég találat is, Gergely Viktor 19 méterről, szabadrúgásból a sorfal fölött a kapu bal oldalába lőtt. 1-4

A mérkőzés osztályzata: 6

Az Építők meggyőző játékkal kezdte a bajnokságot, 65 perc után a helyzetkihasználásba is belejött. A RAFC sokáig jól tartotta magát, de ez nem az ő napjuk volt.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Mészáros Dominik lett.

rafc epitok2017

Négyből három gólban tevékenyen vett részt, ha kicsit több szerencséje lett volna,  akkor nem csak egy találatot jegyzett volna.