Az utolsó fordulóban budai rangadón előzött az Új-Budai FC! Bajban a Kelen!

Írta: Szőnyi Gábor

kelen ubv2

A BLSZ1-es bajnokság utolsó fordulójának egyik legnagyobb tétű találkozóját játszották a Kelen pályán ahol szép számú hazai szurkolósereg előtt fogadta a Kelen SC az Új.Budai FC Voyage csapatát.
Bár az alapesetben kieső helyet mindkét csapat simán elkerülte, mivel már két budapesti (a REAC és az Újpest II.) biztosan kiesett az NB3-ból, és még egy előfordulhat, hogy kipottyan (BKV vagy ESMTK), valamint azt se lehet tudni, hogy a THSE-nek sikerül-e a feljutás az osztályozón, ezért még a 12. pozíció is kieső lehet akár, nemhogy a 13.
Ezért volt nagy tétje a meccsnek, és komolyan is vették a pályára lépők csapatuk jövőjét, mert az első percektől a támadásra helyezték a hangsúlyt.

Kelen SC - Új-Budai FC Voyage 1-2

BLSZ1. 30. forduló

kelen ubv3

A 3. percben Halász Gergő (Kelen) 16 méterről leadott lövése kevéssel ment a kapu mellé. A túloldalon nem sokkal később Sajó Dániel lőtt szép mozdulattal, félfordulatból a kapu fölé.
A 10. percben Zana Dánielt rúgták meg a Kelen kapujától 17 méterre, így középről, álomszögből rúghatott szabadrúgást az ÚBV. Németh Attila meg is mutatta, hogy hogyan kell bánni egy ilyen lehetőséggel és hanyag eleganciával a bal felsőbe helyezte a labdát. 0-1
Folytatta a támadásokat a kapura veszélyesebben játszó újbudai csapat, és a 15. percben Pfeiffer Vince 13 méterről kevéssel lőtt a kapu fölé.

Ezután éledezett a Kelen, és biztató támadásokat kezdett vezetni. A 20. percben Koós Bálint lövése hagyta el a kapu felett a játékteret, majd ugyanő egy szép csel után kevéssel lőtt a kapu mellé.

Az első félóra végén kétszer is nagyon közel állt a gólhoz a hazai csapat. Vértes Vadim 26 méterről leadott remek szabadrúgását kiütötte Horváth Bendegúz, majd a szöglet után a kipattanó labdát Halász Gergő 17 méterről úgy lőtte, meg, hogy az súrolta a felső lécet.

Ezután ismét a vendégek váltak veszélyesebbé, és nem csak kontrából. A 35. percben Földi Dániel közeli lövését fogta Schön Dániel. Hat perccel később nem kapusa, hanem a kapufa mentette meg a Kelent a góltól, Horváth Tamás 13 méterről leadott labdája a jobb oldali vasról jött ki.
A félidő utolsó nagy helyzete a hazaiaké volt, Somogyvári Norbert remek passza után Koós Bálint lőtt közelről, de Marton Attila odaért és blokkolni tudott.

Mozgalmas első félidőt láthattunk rengeteg helyzettel, a kapura veszélyesebb Új-buda szerzett vezetést, amely többször jutott be a büntetőterületre, mint ellenfele, a Kelen inkább kívülről akart vagy tudott próbálkozni. Ugyanakkor kiegyenlített volt a meccs, a végeredményt ekkor nehéz lett volna megtippelni.

Az 50. percben Zana Dániel (ÚBV) beadása után Horváth Tamás lőtt kapásból 8 méterről a kapu mellé.
Három perccel később megduplázta előnyét az Új-Budai FC, Pfeiffer Vince 16 méterről lőtt a hálóba. 0-2
A legközelebbi helyzet ismét egy gól volt, méghozzá a Kelené, így visszajött számukra remény, amikor a 63. percben Imre Ábris felívelése után Koós Bálint 9 méterről a hálóba fejelte a labdát. 1-2

A Kelen a 80. percben újra nagyon közel állt a gólhoz, amikor két szöglet utáni fejessel is veszélyeztetni tudott, az egyiket kiütötte Horváth Bendegúz, a másik a kapu mellett hagyta el a játékteret.

A 81. percben remek kontrát vezettek a vendégek, de Pfeiffer Vince ziccerét kivédte Schön Dániel.
5 perccel a vége előtt egy Kelen ziccernél sikerült az utolsó pillanatban menteni egy hazai védőnek.
A 86. percben is nagyon közel állt a számára nagyon fontos egy ponthoz a Kelen, de a csereként beállt Somogyi Dávid fejesét nagy bravúrral kiütötte Horváth Bendegúz.

Győzelmével az Új-Budai FC Voyage minden tőle telhetőt megtett a bennmaradásért, a Kelen csapatát egy hellyel megelőzve a 12. helyen végzett.

Ugyanakkor mindkét csapat várnak még izgalmak a bajnokság vége után is.
A Kelen bennmaradásához az kell, hogy vasárnap ne essen ki se a BKV, se az ESMTK, és a THSE pedig feljusson az osztályozón.
Az Új-Budának az is elég, ha az előbb említett két budapesti NB3-as csapat bennmarad a harmadosztályban, ha pedig valamelyik kiesik, még mindig bízhatnak a THSE-ben.

Amennyiben a Kelen SC kiesik a BLSZ2-be, az a második csapata számára is kellemetlen, mert akkor az kénytelen lesz a szabályok szerint egy osztállyal lejjebb indulni.

kelen ubv

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 6

A Kelen ismét megmutatta, hogy milyen összetartó, remek egyesület, hiszen utánpótlás játékosok, családok sokasága volt a lelátón, a székek megteltek, 250 néző előtt zajlott a meccs.
Az Új-Buda ugyanakkor jobban játszott és összességében megérdemelt győzelmet aratott, még akkor is, hogyha a vége felé a döntetlen benne lógott a levegőben.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Horváth Bendegúz lett.

Az Új-Buda kapusának nem volt annyira nehéz dolga, de végig nagy koncentrációra volt szüksége, hogy csapata megnyerje ezt a meccset. Gyengébb képességű kapussal nem lett volna meg a vendégek nagyon fontos 3 pontja.