testujbu

Szép tavaszi napsütésben tette tiszteletét a Testvériség Bánkút utcai sporttelepén az Újbuda csapata.

Testvériség  SE - Új-budai FC Voyage  3-3

BLSZ1., 29. forduló

A Tesi kezdett jobban, sőt sokkal jobban, mert az első percekben már Orosz Ákos egy szép cselsorozatot mutatott be, aminek a végén szögletre mentettek a vendég védők. A 8. percben Simon Zoltán passzolt remekül Orosz Ákoshoz, aki azonban lövés helyett 6 méterről passzolni akart, így oda lett a nagy lehetőség.
Néhány perc elteltével pedig ismét a hazaiak jöttek, Tóth Ákos labdájával Pósa Dániel lépett meg, lerázta védőjét, de beadását Orosz Ákos 7 méterről a kapusba pördítette.
A mérkőzés eleje a hazaiaké volt, ennek ellenére szinte a semmiből a vendégek szerezték meg a vezetést.
A 17. percben Gecse Milán bal oldali szögletét a mezőnyből kimagasló Sajó Dániel 6 méterről a kapu közepébe fejelte.0-1

A gól után Bodor Ferenc (Testvériség) jobb oldali szabadrúgása után Orosz Ákos 3 méterről nem tudta a hálóba sodorni a labdát. De ugyanez történt a másik oldalon is, amikor Molnár Péter bal oldali beadását Németh Attila István 3 méterről puskázta el.

Aztán a 36. percben góllá érett a Tesi igyekezete. Simon Zoltán jobb oldali szöglete után a tömegben felpördülő labdát Orosz Ákos 6 méterről a kapu jobb oldalába fejelte.1-1
Két perc múlva pedig a vezetést is átvették a hazaiak, ahogy Orosz Ákos labdájával Illés Károly lépett ki a védők között, elhúzott a kapus mellett is, majd 7 méterről a hosszú sarokba gurított.2-1
Fordulás után Orosz Ákos hívta fel magára a figyelmet egy szép cselsorozattal, de passz helyett tovább cselezett, ami a labda elvesztéséhez vezetett.

Ami kimaradt itt, az bement ott. A 49. percben mérkőzésen végig igen aktív és agilis Pfeiffer Vince húzott el a bal oldalon középre játszott és az ott érkező Németh Attila István 2 méterről a kapuba pofozta a labdát.2-2

testujb2

A folytatásban előbb több kapufával hívta fel magára a figyelmet a vendégc sapat. A 60. percben Pfeiffer Vince verekedett meg védőjével a labdáért, betört a tizenhatoson belülre, de 7 méterről leadott lövése a jobb kapufa alsó száráról kipattant. Majd egy szöglet után Barabási Béla 30 méteres bombája csapódott a Testvériség kapujának felső lécére, és onnan vissza a mezőnybe.
Jellemző a fordulatokban gazdag mérkőzésre, hogy most az Újbuda vette át a vezetést. A 72. percben Pfeiffer Vince egy közeli lövése a másik irányba elmozduló Zubány Miklós lábai között utat talált a hazai kapuba.2-3

A hajrában még egy helyzetet hagytak ki a vendégek. A 85. percben Pfeiffer Bence már sokadszor futott el a bal oldalon, de a lövés helyett most a beadást választotta, amely veszélyesen elment a kapu előtt.
A sok csere és sérülés miatt 3 perces hosszabbítást rendelt el a játékvezető, amelynek a második percében Orosz Ákos ívelt előre, Igar Roland a leshatáron mellel lekészítette a labdát Illés Károlynak, aki egy pillanatnyi kivárás után 4 méterről a kapu bal sarkába gurított. 3-3

Mérkőzés osztályzata: 6

Összességében egy jó kis mérkőzés kerekedett az összecsapásból 9 sárgalappal, 6 góllal és két kapufával. A semleges nézőknek nem sok okuk lehetett panaszkodni, bár azért sok hiba tarkította a játékot a gólok kárpótoltak ezekért a bosszúságokért.

Mérkőzés legjobbja Pfeiffer Vince (Újbuda volt), aki végig jól játszott, sok mozgással, szép cselekkel és góllal járult hozzá, hogy csapat egy ponttal gazdagodjon.