A mesternégyest elérő Illés Károly vezérletével gyorsan elintézte a Tesi a Kelent

Írta: Szabó Miklós

tesikelen77

A jó formában levő Testvériség hazai pályán látta vendégül a mostanában kevés pontot szerző Kelen SC gárdáját.

Testvériség SE - Kelen SC 5-1

BLSZ1. 25. forduló

És bele is kezdtek a hazaiak a játékba, amire a Kelen játékosa barátsággal közelről tekintettek és csak ritkán avatkoztak közbe. Már az első percben lehetőség adódott a Tesi támadói előtt, amikor a későbbi főszereplő Illés Károly bal oldali beadása után Pósa Dániel 7 méterről fejelt fölé, majd néhány perc múlva Orosz Ákos bal oldali begurítása után Tóth Ákos egy átvétel után 14 méterről nagy helyzetben gurított a kapu mellé.

De a menetrendszerű Tesi helyzetek a 8. percben már góllá értek. Egy gyors kontra végén Fehér Ádám beadását Illés Károly 6 méterről a bal alsóba gurította.1-0.

Fél perc múlva pedig tovább növelhette volna előnyét a hazai csapat, ám Elek Dániel előkészítése után Tóth Ákos 15 méteres lövését Petán Patrik a felső lécre ütötte, onnan vágódott vissza a mezőnybe.

Ami késett, az nem múlott, mert a 20. percben már kettővel vezetett a Testvériség. Illés Károly adott be jobbról egy labdát, de az kipattant a védőkről, Illés azonban nem hagyta annyiban a dolgot, utánament, a kissé bátortalan védőktől visszaszerezte azt, majd 4 méterről a kapu közepébe helyezett. 2-0.

Megnyugtató előnye birtokában szövögette támadásait a Tesi, a vendégek csak pillanatokra tudták megtartani a labdát. A 31. percben pedig csak akkor került a vendégek birtokába a labda, amikor a középkezdéshez készülődtek. Történt ugyanis, hogy Simon Zoltán jobb oldali szöglete átszállt a másik oldalra, ahonnan visszafejelték azt a középen senkitől sem zavartatva érkező Illés Károly elé, aki 10 méterről a bal alsóba gurított.3-0.

A Kelen megpróbáltatásai nem értek még véget, mert 5 perc elteltével újra a hálójukban kötött ki a labda. Simon Zoltán 28 méterről ívelt egy szabadrúgást a Kelen SC kapuja elé, ahol Illés Károly és védője együtt ugrottak fel, és Illés fejéről a labda kapu bal oldalába gurult. 4-0.

Mesternégyes!

Könnyed játékkal vezetett ilyen arányban is a Testvériség, a Kelen fiataljai előtt nem adódtak gólszerzési lehetőségek.

A történések alapján nagy megkönnyebbülés lehetett a vendégek számára, amikor látták, hogy a Bozsik-tornára igyekvő Illés Károly nem jött ki a második félidőre.

Rendezte is sorait a vendég csapat, harcosabban álltak a játékhoz a játékosok illetve már a Testvériség sem erőltette annyira a támadásokat.

A Kelen játékának feljavulásának lett a következménye, hogy az 59. percben egy távoli szabadrúgás után kipattant a labda, ami Koós Bálint elé került, aki 17 méterről azonnal kapura bombázta azt, és labdája a felső lécről a gólvonalon túlra pattant, majd kivágódott, de a játékvezető gólt ítélt. 4-1.

A Kelen góljára, ha nem is azonnal, de volt válasza a hazaiaknak. A 74. percben Pósa Dániel fejeltvtovább egy ívelést a vendégtérfél közepén, amit Pintér Dániel János megszerzett, majd egyedül tört kapura és 20 méteres labdavezetés után elhúzva a kapus mellett is 14 méterről a kapu közepébe gurított. 5-1

Azonnal reagáltak a gólra Kelen részéről, mert egy szép támadás végén Máriás Bence szépen

visszakészített labdáját Zsiborás Zalán még szebb mozdulattal lőtte 14 méterről a bal kapufára.

A vége előtt még egy komoly lőgyakorlatot tartott a Kelen a Testvériség kapuja előtt. Előbb Zsiborás Zalán jobb oldali beadását Pálcsa Edmond nagy helyzetben lőtte a jobb kapufa mellé, majd fél perc múlva Somogyvári Norbert13 méteres lövésébe kapaszkodott bele Zubány Miklós és szögletre tisztázott. A szöglet után Koós Bálint 16 méteres lövését kellett kiütnie Zubány Miklósnak.

Mérkőzés osztályzata: 6

Egy félidőnyi előnyt kapott a Testvériség, amivel élt is. Sok apró góllal megzavarta ellenfelét és mire a Kelen összeszedte magát kellő hátrányban volt, amiből már nem tudott felállni. Ha hamarabb kapcsolnak, talán kisebb lehetett volna különbség.

Mérkőzés legjobbja Illés Károly (Testvériség) volt, aki 4 gólt rámolt be a Kelen kapujába és ehhez elég volt számára egy félidő is.