Tóth Zsombor duplájával fordított a II. Kerület

tothzsombor

Nem a legjobb előjelekkel várta a II. kerület elleni összecsapást a Műegyetem csapata. Sok vereség sorakozik zsinórban a nevük mellett, nemrég pedig még újabb pontlevonással is sújtották őket, míg a II.kerület legutóbb komoly eredményt elérve pontot rabolt a THSE-től.

A THSE elleni pontszerzés alkalmával kitűnt Tóth Zsombor remek védekező játékával, ezúttal is kitűnt az ő két góljával fordított és nyert csapata.

Műegyetemi FC - II. Kerület UFC 1-2

BLSZ1. 18. forduló

muegyetemiiker2

És úgy is kezdték a vendégek a mérkőzést, ahogy az esélyesebbhez illik. Már a 4. percben Királyvölgyi Krisztián pördített Sztranyovszky Gábor elé, aki bevezette a labdát a tizenhatoson belülre, de lövése keresztbe elment a hazai kapu gólvonala előtt.
Rövid mezőnyjáték után az első negyedórához közeledve most Sztranyovszky volt az előkészítő és ő adott középre jobbról, ahol Lesti Bendegúz rázta le védőjét, majd 8 méterről fölé lőtt.

Aztán kissé alább hagyott a vendég támadó kedv, és jól elvoltak a csapatok a középpályán. A kerületesek tartották a labdát, de a Műegyetem iGallatz Róbert vezérletével próbált zavart kelteni a soraikban.

Ez a 28. percben sikerült először, amikor Kulcsár Zoltán lépett be a tizenhatoson belülre, de 6 méteres lövését Kovács Lehel védeni tudta.
Aztán a 42. percben olyat láttunk a pályán, amely máshol is ritkaság számba megy. Gallatz Róbert egy labdaszerzés után gondolt egyet és olyan cselsorozatba kezdett, hogy arról szerencsésebb esetben sokáig beszéltek volna. Legalább 4 vendég védőt cselezett ki szebbnél szebb módon, majd amikor beverekedte magát a tizenhatoson belülre csak visszahúzva tudták megállítani. Az élményszámba menő cselsorozatnak egy 11-es lett a jutalma. A labda mögé Pásztor Ádám állt és laposan a bal alsóba helyezett.1-0

muegyetem ii ker1

Ezzel az előnnyel vonult szünetre a hazai csapat, míg a vendégek hiába tartották többet a labdát,  hátrányt voltak kénytelenek elkönyvelni a szünetre.
A második félidő is hasonló játékkal indult, mint ahogyan záródott az első, és már az 50. percben egy hazai próbálkozás kívánkozott fel a mérkőzés krónikájának lapjaira. Ismét Kulcsár Zoltán játszotta magát tisztára a II.ker. kapujának előterében, majd kevéssel lőtt el a bal felső sarok mellett.

Az 53. percben Gallatz pöccintett Kátai Richárd elé egy labdát, és hozta egyből helyzetbe a hazaiak 4-esét, aki azonban kivárt a kínálkozó helyzet befejezésével, elpackázva az első szándék (ami a legfontosabb a futballban) lehetőségét és kissé kisodródva ugyan lőtt, de ekkor már Kovács Lehel szép vetődéssel szögletre tudott hárítani.

A II. kerület próbált támadni, ennek ellenére megint egy hazai próbálkozás maradt kihasználatlan a 65. percben. Egy gyors Műegyetem támadás végén Merza Ábel - Gallatz Róbert – Kátai Richárd volt a labda útja, aminek a végén Kátai lövését ismét remekül hárítottal Kovács Lehel.

A 69. percben azonban már góllá érett a vendégcsapat igyekezete. Királyvölgyi Krisztián az alapvonalig vezette le a labdát középre gurított és az ott érkező Tóth Zsombor 4 méterről a kapu közepébe lőtt. 1-1
Az egyenlítő gól után azonnal megvolt az esélye a vendégeknek a vezetés átvételére is, de Kölcze Balázs Csaba középre adott labdáját Sztranyovszky Gábor bátran bevetődve mellé fejelte.

Aztán a gyümölcsöt is learathatták a vendégek igyekezetük fájáról, mert a 74. percben Tóth Zsombor szerzett egy labdát a hazai kapu előtt majd 6 méterről a kapus mellett a hálóba pördített.1-2

Mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint:  6

Hiába igyekezett a Műegyetem a mezőnyben egyenlő rangú társa lenni a II. kerületnek, valahogy csak sikerült elveszíteniük a mérkőzést. A budaiak pedig tették a dolgukat, és megérdemelték a 3 pontot.

Mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Tóth Zsombor (II.ker UFC) volt, aki két gólt és 3 pontot szállított a II.kerület számára.