Hazai pályán ismét a hajrában nyert az FFC

Írta: Szabó Miklós

ffc psk

Az FFC jól kezdte a tavaszt az Újbuda 2-1-es legyőzésével, majd a RAFC ellen idegenben 3-1-es vereség következett. A Pestszentimre az első fordulót bukta el a Testvériség ellen (2-3), az előző meccsén viszont javítani tudott, a Kelen ellen nyert 3-2-re.
Mindkét csapat győzni akart most, de azt egy meccsen csak egynek lehet, ez most az FFC.nek sikerült.

Ferencvárosi FC - Pestszentimrei SK 2-1

BLSZ1. 18. forduló

Jól kezdtek a vendégek, a második percben Szegő Imre - Zeis Nicolas volt a labda útja, és az utóbbi átverekedve magát a hazai védelmen, majd 5 méterről lőtt, a labda a kapujából kimozduló Nagyjános Zoltán testéről visszavágódott a mezőnybe. Néhány perccel később megint a vendégek kellemetlenkedtek Nagyjános kapuja előtt, amikor is Cséka Krisztofer remekül léptette ki Szegő Imrét, aki egyedül tört kapura, de az utolsó pillanatban hosszan szöktette magát és Nagyjános ismét hatástalanítani tudta a labdát.

A kezdeti rohamok után alább hagyott a nagy lendület, és sokáig nem alakult ki újabb helyzet.
Több alkalommal is nyugalomra intették egymást a játékosok, és ezt annyira meg is fogadták egymásnak, hogy nem okoztak gondot a kapuk előtt.
Az első félórához közeledve előbb Cséka Krisztofer labdájából Szegő Imre lőtt 17 méterről mellé, majd a másik oldalon az első említésre méltó FFC lehetőségnél Virág Balázs jobb oldali beadása után Ignácz Dávid 3 méterről pördített mellé.

Aztán nem a pályán, hanem a lelátón alakultak az események, mert összeszólalkoztak a nézők és a rendezők. Az egyik a másikra mutogatott, hogy ki a hibás, de, hogy ki kezdte, hogy miből alakult ki a perpatvar azt nehéz megmondani. Mindenesetre mindkét félnek el kell gondolkodnia a lelátón való helyes és sportszerű viselkedés és szurkolás szabályairól. Nem elég a másiktól elvárni a sportszerűséget a pályán vagy a lelátón, sportszerűen is kell viselkedni. Érdekes volt látni, ahogy a játékosok csitították a nézőket!

A mérkőzést az esemény nem befolyásolta. Továbbra is mezőnyjátékkal, kevés említésre méltó lehetőséggel zajlott a csata. A hajrát kicsit megpörgették még a vendégek, amikor előbb Vékony Péter 22 méteres ballábas lövése szállt mellé, majd egy hazai kapu előtti kavarodás végén András Dávid lőtt 16 méterről, amit Nagyjános szögletre bokszolt.

A PSK többet birtokolta a labdát és néhány igazán szép, gyors korszerű támadást vezetett a széleken, de ezeket nem tudta helyzettel befejezni, míg a hazaiak szórványos támadásai kevés lehetőséget hordoztak magukban.

ffc psk pestifoci3

A második játékrészben jobban akartak már a csapatok, már rögtön a kezdés után Ignácz Dávid (FFC) szögletéből Léb László 2 méterről fejelt mellé, majd néhány perccel később a másik oldalon Cséka Krisztofer szöglete a felső lécen csattant.
Az 53. percben még volt ellenszere a hazai védelemnek a PSK rohama ellen, amikor Szegő Imre cselezte át magát a bal oldalon, majd beadása után a nagy helyzetben lévő Cséka Krisztofer elől, az utolsó pillanatban tisztázni tudtak a védők.
Az 57. percben viszont már gólnak örülhettek a vendégszurkolók. Egy Zeis Nicolas elleni szabálytalanság miatt ítélt a játékvezető szabadrúgást a hazai kaputól 17 méterre. Szegő Imre állt a labda mögé, és remekül a jobb felső sarokba lőtte a labdát. 0-1.

Nem sokáig tartott az előny, mert a 62. percben Ignácz Dávid remekül játszotta meg Balázs Ádámot a leshatáron, aki kilépve a védők közül 7 méterről a kapus alatt a hálóba gurított.1-1.
A folytatódó mezőnyjáték a 76. percben hozott újabb lehetőséget. Megint Ignácz Dávid volt a főszereplő, mert beadása után Komjáthy Zoltán labdája a védők segítségével a bal kapufáról kipattant.
És ismét Ignácz adott középre a 81. percben, de Szirmai Dávid 8 méteres fejesét Berencsi Bence a léc alól szögletre ütötte.

Aztán a 83. percben egy FFC támadás végén a PSK kapuja előtti felszabadító rúgást Nagyjános Zoltán a saját térfeléről ívelte vissza a PSK kapuja elé, amit Virág Balázs összeszedett, és beadott, de labdája a védőkről kipattant. Másodszor is próbálkozhatott, de most már jobban tette, mert beadása pontosabbra sikeredett, ugyanis a jobb oldalon érkező Léb László 7 méterről a kapu közepébe fejelt. 2-1.
A hosszabbításban még egy lehetősége maradt a hazaiaknak, amikor a 91. percben Léb László labdájával Komjáthy Zoltán tört be a tizenhatoson belülre, elgurított a kapus mellett, de a védők az utolsó pillanatban kivágták a labdát a kapu torkából.
A végére maradt még egy kis kakaskodás, aminek a vége az lett, hogy Szirma Dávid kapott piros lapot.

Mérkőzés osztályzata a Pestifoci szerint: 6

Annak ellenére, hogy a PSK szerény mezőfölényt dolgozott ki magának, nem tudta kihasználni Cséka Krisztofer és Szegő Imre gyorsaságát, így a jól védekező és a második félidőben már a támadásokból is valamit mutató FFC nem hagyva magát, hátrányból fordítva otthon tartotta a 3 pontot.

Mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Ignácz Dávid (FFC) volt, aki gólpasszal és jó játékkal segítette hozzá csapatát a 3 pont megszerzéséhez.