Vécsi Gábor: - Rangadóhoz méltó volt az Építők - Gázgyár

epitok gazgyar

43.sz. Építők - ASR Gázgyár 2-1

BLSZ1. 16. forduló

Parádésan indult a forduló rangadója az Építők számára, a házi gólkirály Vécsi Gábor szerzett labdát, majd 25 méterről átemelte Csordás Norbert kapust. A gyors vezetés érthetően feldobta, az a mérkőzést tabellán elfoglalt helye miatt amúgy is jobb helyzetből váró hazaiakat, akik ezután helyzetgyártásba kezdtek. 1-0

A 19. percben ennek köszönhetően újabb gólt szereztek a kék-fehérek. Vécsi Gábor passzolt Érsek Róberthez, aki remekül tálalt Szabó Mártonhoz, aki a kapuba emelt. 2-0

A félidő második felében a sokkolt Gázgyár magához tért és előbb Balló Harold lőtt zúgó kapufát, majd Ivancsó Dávid lövése után mentett Graeser Krisztián.
A 37. percben megszületett a szépítő gól, egy bal oldali szöglet után Ivancsó Dávid 16 méterről talált a kapuba, a labda egy hazai védő lábát is érintette. 2-1

A félidő utolsó szava ismét az Építőké volt, Szabó Zsolt 7 méterről leadott ziccerét védte Csordás Norbert.
A második játékrészre egy mindenre elszánt Gázgyár ment ki, amelynek meg is voltak a lehetőségei az egyenlítésre, de a befejezéseknél nem volt szerencséje, egyszer már mindenki gólt látott, amikor a kapufa belső éléről jött ki a labda. Majd a 65. percben újabb nagy lehetőség kínálkozott a vendégek számára, mert második sárgával Dévényi Dánielt kiállította a játékvezető. Az emberfór azonban mindössze három percig tartott, mert egy esetnél úgy ítélte meg a játékvezető, hogy Fehér Kende műesést követett el, amiért sárga lapot kapott. Fehér Kende ezt keményen cáfolta, és ezért kapott még egy lapot így 10-10 emberrel folytatták a csapatok. A hajrában hiába voltak mindkét oldalon nagy lehetőségek, ezek csak izgalmakat hoztak, de eredménymódosulást nem.
Döntetlenszerű magas színvonalú mérkőzés volt, amelyet meghatározott a két gyors hazai gól.

A mérkőzés első gólját szerző és a góllövő listát vezető Vécsi Gábor így értékelt:

- Rangadóhoz méltó mérkőzés volt, három szép góllal, indulatokkal, vitatott szituációkkal, kiállításokkal, szurkolással, és véleményem szerint jó játékvezetéssel. Nem vitás, hogy a Gáz ránk erőltette az akaratát a második félidőben, szerencsénk is volt például, amikor a kapufa belsejéről nem pattant be a labda. Összességében azt kell mondanom azonban, hogy két ellentétes félidőt láthatott a szép számú közönség. Az elsőben mi, a másodikban a Gáz volt jobb. A végeredmény 2-1 lett a mi javunkra. Rangadót nyertünk. Gratulálunk az ellenfélnek is, akik ismét bizonyították szervezettségüket, azonban ma egy góllal mi voltunk a jobbak. Sok sikert a Gáznak a továbbiakban!

fotó: 43.sz.Építők SK facebook