Indul a TNT!

tnt2016tesinagyteteny7 1

Január 7-én indul a Könyves Kálmán körúti Goldball parkban a VII. Téli Nagypályás Torna. A Csillaghegyi MTE által szervezett és az MLSZ Budapesti Igazgatóság támogatásával megrendezésre kerülő eseményen 20 csapat vesz részt. A szervezők az előző évhez hasonlóan ismét két ligára bontották a mezőnyt, az erősebb Elit ligában 8 csapat küzd meg a TNT-serlegért, míg a Normál ligában 12 csapat lesz.

Az elit ligában a csapatok 7 fordulós bajnokságot játszanak a torna keretein belül, a végén pedig kialakul a sorrend, amely egyben az elit liga végső helyezéseit is jelenti majd a tornán. Pontazonosság esetén először az egymás elleni eredmény, majd a jobb gólkülönbség, majd a több rúgott gól dönt.

A normál ligába végül 12 csapat nevezett. A szervezők a csapatokat két csoportra (A és B) osztották. A csoporton belül mindenki mindenkivel egy mérkőzést fog játszani. A 6. fordulóban az egyik csoport első helyezettje a másik csoport másodikjával, az egyik csoport harmadik helyezettje a másik csoport negyedikjével, míg az egyik csoport ötödik helyezettje a másik csoport hatodikjával mérkőzik meg.
A 7. fordulóban a normál liga döntőjét az első és második helyezettek mérkőzéseinek győztesei, míg a bronz mérkőzést a vereséget szenvedők játsszák. Az 5-6.helyért a harmadik és negyedik helyezettek mérkőzéseinek győztesei mérkőznek meg, míg a vereséget szenvedők a 7-8. helyért játszanak egymás ellen. A 9-10.helyért az ötödik és hatodik helyezettek mérkőzéseinek győztesei mérkőznek meg, míg a vereséget szenvedők a 11-12.helyért játszanak az utolsó fordulóban.