Építők? Budafok? RAFC? Más?

kep21

2017 január 7-én a középdöntővel folytatódik a BLSZ Téli Teremtorna, a döntő mérkőzéseire pedig másnap, január 8-án, vasárnap kerül sor.

Beharangozóként cikkünkben az elmúlt három év döntőinek izgalmait idézzük fel.

2014

RAFC - 43. Sz. Építők 6-6
Büntetőkkel: 8-7

Visnyei Gábor korán megszerezte a vezetést az Építőknek, azonban a RAFC 3-1-re megfordította az állást, sorrendben Bánhidi Bence, Derda Dániel és Szalay Márk volt eredményes.
A félidő utolsó 2 percét emberhátrányban játszotta le a Rákosszentmihály, Ébenhardtot visszahúzásért állították ki.
Az előnyt ki is használta az Építők, Főfai Sándor és Kovács Dávid gólja 3-3-as félidei állást eredményezett.
A második félidőben a RAFC kétszer is magához vette az előnyt, de az Építők mindig egyenlített.
Hét perccel a vége előtt 5-5-nél változott meg kissé a meccs. Előbb egy Építők játékos kapott két perces büntetést, majd a meccs vége előtt három perccel Etler Pált, a RAFC futballistáját állították ki 5 percre, ő már vissza sem térhetett.
Ebben az időben ezek az események vitték a prímet, amíg el nem jött az utolsó perc.
Előbb az Építők megszerezte a vezetést egy kijátszott akcióval, majd amikor szinte már alig volt hátra idő, egy szabadrúgás utáni kavarodás után Ébenhardt Tamás a kapuba vágta a labdát (6-6). Ezzel jöhettek a büntetők.
Két kihagyott hetessel indult a párbaj, aki először nem hibázott az Téglás Máté volt (RAFC), magabiztosan lőtt a kapuba. 1-0. Majd az Építők futballistája sem rontott. 1-1
Következett Derda Dániel (RAFC), aki nagy erővel rúgta a kapuba a labdát. 2-1
Az utolsó Építők büntető következett, Vécsi Gábor lövését a végig jó teljesítményt nyújtó Janta Zoltán bravúrral hárította.
A RAFC lett a 2013/14-es BLSZ Téli Teremtorna győztese.

2015

Budafoki LC - 43.sz. Építők SK 7-6

Annak ellenére, hogy érthetően kissé megfáradt csapatok játszották a döntőt, a színvonalra nem lehetett panasz!
Egymásnak estek a felek!
Fekete Máté szabadrúgásból szerzett góljával a Budafok szerzett vezetést, majd egy kontrából a későbbi gólkirály újabb gólt szerzett! (2-0)

A 9. percben Érsek Róbert szépített közelről (2-1), majd az Építők támadójának látványosabb góljával, már döntetlen volt az állás. (2-2)
Ekkor jött azonban Kovács Gergely, aki egy szép emeléssel visszavette a vezetést a Budafoknak. (3-2)
A félidő hajrájában egy a pálya közepén történt összetűzés után mindkét csapat 2 percre megfogyatkozott.
A kevesebb emberrel folytatott játék elején azonnal gólt szerzett az Építők, Visnyei Gábor egyenlített. (3-3)
A félidő azonban nem maradt döntetlen, Fekete Máté bevágott egy kipattanó labdát, így 4-3-as budafoki előnnyel fordultak a csapatok.

A II. félidő 5. percében Lukács Levente csodás találata következett. Ezzel lett 5-3!

A 29. percben Érsek Róbert lökte rá Markovicsot a palánkra, a játékvezető fel is mutatta a piros lapot. Úgy tűnt, hogy 5 perces emberhátrányba kerül így az Építők, de végül nem lett ilyen hosszú a hátrány, mert a 32. percben Lukács Levente (Budafok) is pirosat kapott.
A zűrzavar után a 33. percben Fekete Máté bombagólja irányította ismét a játékra a figyelmet. (6-3)
Egy perc múlva Fekete egy kipattanót is bevágott. (7-3)
Még ugyanebben a percben Visnyei közelebb hozta az Építőket (7-4), amely a gól után ki is egészült, a Budafok így emberhátrányba került. Az emberelőnyt két gyors találattal kihasználták a kék-fehérek.

Előbb Várnagy Milán passza után Probáld Attila szerzett gólt, majd Várnagy saját maga is betalált. (7-6)
Ha tovább tart a meccs, alighanem kiegyenlített volna az Építők, de 1 perc múlva már nem volt tovább! 2015 első BLSZ-bajnoka a Budafok lett, amely a megújult Budafoki MTE Sportcsarnokban megérdemelten nyerte meg a 10. BLSZ Téli Teremlabdarúgó Tornát!

2016

Kelen SC – 43.sz. Építők SK 3-4

A 43.sz. Építők SK nyerte a 11. alkalommal megrendezésre került BLSZ Téli Teremtornát, miután a Kelen SC ellen egy nagyon jó színvonalú, végletekig izgalmas döntőben 3-1-es hátrányból fordítva diadalmaskodni tudott. Az Építők sorozatban harmadszor jutott be a torna fináléjába, de megnyerni a sorozatot csak 2016-ban sikerült a kék-fehéreknek.

A bajnokcsapat tornára kijelölt edzőjét, Emecz Viktort kérdeztük:
„Végre! Végre sikerült ezt a bajnokságot megnyerni. Az elmúlt években úgy éreztük, hogy megérdemeltük volna, hogy miénk legyen a legjobbnak járó kupa, de most állt össze minden ehhez a sikerhez. A döntőben most is bajban voltunk, de 3-1-es vesztes pozíció után a csapat megmutatta, hogy mennyire egységes. Többek között egy emberhátrányban szerzett találatnak köszönhetően fordítottuk meg a meccset. Nagyon örülünk a sikernek!”

A torna gólkirályát is az Építők adta, Vécsi Gábor 18 találattal lett a legjobb góllövő!

„ Dacára annak, hogy felkészülési tornáról van szó, parázs hangulatú mérkőzéseket láthatott a közönség. –mondta a friss gólkirály. - A szép számú nézősereg miatt jó hangulata volt a tornának, melyet úgy érzem, megérdemelten nyert meg a csapatom. Az elmúlt három tornán mindig döntőt játszottunk, két ízben egy pici hiányzott a végső győzelemhez. Szerencsére az idén sikerült feltenni az i-re a pontot. Gratulálni szeretnék a Kelen csapatának, mert kellemes meglepetést okoztak nekem, előzetesen nem számítottam arra, hogy ennyire szívós csapat. A gólkirályi cím külön öröm számomra, köszönöm a csapattársaimnak, hogy hozzásegítettek a különdíjhoz. Köszönet Emecz Viktornak a szakmai munkáért és minden szurkolónknak, aki azért szorított, hogy a végén mi örülhessünk.”

A 2017-es középdöntőben az elmúlt három év bajnoka közül mindegyik ott lesz, a részletes program:

KÖZÉPDÖNTŐ

I. CSOPORT:

• Testvériség SE
  • BMTE II
  • Erdért
  • MUN SE

Csoportmérkőzések:    2017. január 07. (szombat)

DÖNTŐ

Mérkőzések:        2017. január 08. (vasárnap)

1.         I. csoport 2. hely  -   III. csoport 2. hely     10:00

2.         II. csoport 2. hely -  III. csoport 1. hely      10:50

3.         I. csoport 1. hely  -  I - II – III. csoport legjobb 3. hely    11:40

4.         II. csoport 1. hely - I - II – III. csoport 2. legjobb 3. hely  12:30

5.         1 – 2 mérkőzés győztese   13:20

6.         3 – 4 mérkőzés győztese    14:10

7.         5 mérkőzés vesztese – 6 mérkőzés vesztese   III. helyért      15:10

8.         5 mérkőzés győztese – 6 mérkőzés győztese    I. helyért         16:00