Második helyen telel az Unione ellen nyerő Építők

A jó erőkből álló Építők és a mindenre képes Unione a Fáy utcában mérkőzött meg egymással a BLSZ1. 15. fordulójában.

Vezette: Harmath Zsolt (Olaj Mátyás, Kiss Gergő)

Építők: Iváncsik Norbert – Juhász Ádám, Örkényi Bence (65' Spáth Márton), Kóródi Viktor, Takács András – Demeter Viktor – Mészáros Dominik (77' Szabó Máton), Érsek Róbert (77' Kablawi Mohamed) , Fodor Kristóf, Gergely Viktor (65' Dévényi Dániel) – Vécsi Gábor (68' Kocsis Balázs)

Vezetőedző: dr. Hevesi Tamás

Unione: Pintér János - Fehér Csaba, Gál Lajos (46' Szabó Viktor), Frick László (74' Kozarek András), Koplányi Gábor, Dubecz János (60' Visegrádi Bence), Szabó Tibor, Weisz Tamás, Keresztesi Botond, Kayali Viktor (82' Lakatos Zsolt), Freud Gábor (46' Babos Ádám)

Vezetőedző: Szabó András

Már az első perc egy hazai lehetőséget hozott, amikor Demeter Viktor vett át egy labdát hosszan az Unione térfelén és már elveszíteni látszott azt, de utána ment a dolgoknak és kiverekedte magának a játékszert, amit végül 7 méterről fölé lőtt. Dicséretes volt az igyekezet!
A másik oldal is kimerészkedett a sündisznó állásából, és a 10. percben Dubecz János végezhetett el egy szabadrúgást a hazai kaputól 16 méterre, életerős lövése a felső lécen csattant.

A hazai válasz sem váratott sokat magára, mert két perc múlva Érsek Róbert a felezővonaltól indította Mészáros Dominiket, aki bekapcsolta a rakétákat és meg sem állt a kapu előteréig, ahol azonban lelassult, kivárt, így oda lett az előnye és beleléptek a lövésébe.
Ám nem sokat kellet a szurkolóknak bosszankodniuk a kimaradt helyzeten, mert a 15. percben Gergely Viktor szerzett labdát a vendégek tizenhatosán belül, Vécsi Gáborhoz játszott, akitől továbbgurult a labda és a középen érkező Mészáros Dominik 8 méterről a kapuba passzolt. 1-0

A folytatás sem hozott változást a játékba. Az Építők továbbra is kezdeményezett, az Unione meg próbálta állni a sarat. A 23. percben ismét Mészáros Dominik próbálkozott, de 6 méteres lövését fölé ütötte Pintér János.
Kemény, harcias, férfias játék zajlott a pályán, gyors passzjátékkal fűszerezve azonban kevés helyzettel tálalva. Feljebb jött a vendégcsapat, kereste a lehetőségeket, és igyekezett többet birtokolni a labdát. Ennek ellenére a 33. percben tovább tudta növelni előnyét az Építők. Egy gyors kontra végén Gergely Viktor- Mészáros Dominik- Juhász Ádám volt a labda útja, majd Juhásztól Érsek Róbert kapta, aki kapásból 12 méterről lőtt a jobb alsóba.2-0

Ha ez még nem lett volna elég a vendégeknek, tovább nehezítették a saját dolgukat, mert a 37. percben az addig jól játszó Fehér Csaba egy szabálytalanság után folyamatos reklamálásért bejelentkezett a két sárgalap legrövidebb idő alatt való megszerzésének világrekordjáért, mert kb. 3 másodperc alatt kapott kettőt, így megfogyatkozott az Unione.

Még könnyebb dolguk lett a mozgékony hazai támadóknak a helyzetek kialakításában, amelyek jöttek is sorbban. Előbb Gergely Viktor beadásából Mészáros Dominik 16 méteres lapos labdája centikkel kerülte el a jobb alsót, majd a vége előtt nem sokkal ismét Mészáros kergette őrületbe a vendég védelmet a jobb oldalon, klasszikus szélsőjátékot bemutatva egészen az alapvonal közelébe húzott el, majd középre gurított, ahol Vécsi Gábor egy parádés mozdulattal, sarokkal lekészítette a labdát az érkező Érsek Róbertnek, ő azonban kissé flegmán 14 méterről fölé lőtt.

Megérdemelt hazai előnnyel mehettek pihenőre a csapatok.
A második félidőt Vécsi Gábor bátor 30 méteres lövése vezette fel, amely alig kerülte el a kaput, maj Szabó Tibor (Unione) szögletéből Keresztesi Botond lőtt a jobb oldali kapufára.
Aztán a 63. percben egy hosszú adogatás sorozat után Mészáros Dominik felpasszából Vécsi Gábor
egy átvétel után 8 méterről laposan a bal alsóba lőtt. 3-0

A gól után is tovább jött előre az Építők és egy szép Érsek Róbert-Vécsi Gábor- Mészáros Dominik támadás végén Mészáros 9 méterről kevéssel csavart el a jobb felső mellett.
A hajrában elmaradoztak a támadások, nem alakult ki annyi helyzet, mint előtte volt. Még egy 25 méteres Dévényi Dániel lövést jegyezhettünk fel, amely kevéssel fölé szállt.
Nem sokkal a vége előtt a csereként beállt Unione játékos, Lakatos Zsolt sajnálatosan meghúzódott, így csere nélkül volt kénytelen levonulni a pályáról, de ez már az eredmény szempontjából nem osztott, nem szorzott.

Mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint:7
Az idősebb, de rutinos Unione játékosok mezőnyben jól tartották magukat, azonban 3 alkalommal kénytelenek voltak kapitulálni a gyors hazai támadók előtt.
Az Építők csapata megérdemelt helyét foglalhatta el a dobogón, és ha tavasszal azokat a kisebb hibákat is kiselejtezik játékukból, amik ősszel adódtak, még szebb is lehet a helyezésük.

Mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Mészáros Dominik (Építők) volt, aki gólja mellett, sok támadásban vett részt.