Vécsi Gábor duplázott, Építők-siker az Ikarus ellen!

epi ika2016

Gyönyörű napsütésben rendezték meg a 10. forduló legnagyobb érdeklődésre számot tartó mérkőzését az Ikarus – Építők összecsapást.

Egy esetleges győzelemmel az Ikarus a második helyre ugorhatott volna előre, így a hazaiak számára a presztízsnél nagyobb volt a tét.

Ikarus BSE - 43.sz.Építők SK 1-3

BLSZ1. 10. forduló

A mérkőzés jegyzőkönyve: ITT

Jól kezdett az Ikarus, mert már az első percben Aranyos Márk beadását Röthy Martin fejelte kapura, de a labda kipattant, majd a kavarodásban ismét Aranyos elé került, aki ballal fölé bombázott. A válaszra sem kellett sokat várni a másik oldalon, mert néhány perc elteltével Szabó Márton labdaszerzése után Vécsi Gábor legalább 45 méterről próbálkozott kapura ívelni, de bátor emelése fölé szállt.

Egy perc múlva ismét Vécsi Gábor volt a főszereplő, amikor estében tovább tett egy labdát az Ikarus tizenhatosán, de Szabó Márton 7 méterről leadott lövését Skravanek László vetődve hárította.

Az első percek nagy rohanása után megszilárdult a front a két tizenhatos között és a csapatok csak ritkán törték át a védelmi vonalakat.

A 27. percben azonban sikerült az áttörés, amikor Orosz József Botond (Ikarus) labdájából Röthy Martin játszotta magát tisztára, majd 23 méteres életerős lövést eresztett meg kapura, amit Iváncsik Norbert fölé ütött. A szögletből ismét Röthy fejelhetett 6 méterről, de labdája fölé szállt.

Továbbra is sok hiba jellemezte a mérkőzést, ment a középpályán a nagy adok-kapok, azonban a folyamatos játék csak nehezen tudott kialakulni, így kevés helyzet adódott a kapuk előtt.

Az első félidő végéhez közeledve már nagyon közel került a gólhoz az Építők. Egy szöglet után Vécsi Gábor estében 13 méterről a felső lécre bombázott.

Ezzel a záró akkorddal ért véget a sok hibát, bosszúságot, idegességet, szövegelést hozó első félidő. A második játékrész eleje megint eseménydúsabbá vált az elsőhöz képest, de ez nem is volt nehéz.

Előbb Vécsi Gábor szerzett lesről gólt, a másik oldalon az 53. percben Orosz József Botond beadásszerű ívelése hullott kevéssel a kapu mögé, majd egy gyors hazai kontra végén Kasinszky István passzából Aranyos Márk lőtt 7 méterről, de Iváncsik Norbert vetődve hárított.

Aztán a 66. perc már meghozta a játék lényegét a gólt. A jobb oldalon előre osonó Mészáros Dominik kapott egy kiváló labdát balról, összeszedte azt, majd jobbról az alapvonal és az ötös találkozásától begurított a hosszú saroknál helyezkedő Vécsi Gábornak, akinek nem volt nehéz dolga 1 méterről a hálóba passzolnia. 0-1

Magasabb fordulatba kapcsolt az Ikarus és érthető is volt az igyekezete, mert mindenképpen gólt kellett szerezni. A játék továbbra is hemzsegett a rossz átadásoktól, beívelésektől, de ennek ellenére a 81. percben Kiss Dániel balról beívelt labdáját Aranyos Márk 4 méterről a kapu bal oldalába felejte.1-1.

De még nem volt vége, mert most következett az igazán őrült hajrá. Amikor már az Ikarus a győzelemért kezdett volna hajrázni, a 85. percben Dévényi Dániel szerzett egy labdát a félpályánál, Vécsi Gáborhoz játszott, aki lerázta magáról védőjét, elhúzott a kapus mellett is és kissé kisodródva balról, 7 méterről a hálóba gurított. 1-2.

És még mindig nem ez volt vége, mert a 89. perc újabb vendég gólt tartogatott számunkra. Vécsi Gábor lefülelt egy rossz passzt az Ikarus térfelén, Mészáros Dominikhez játszott, aki a jobb oldalon betört a tizenhatoson belülre, kissé kivárt, majd 4 méterről a hosszú sarokba helyezett.1-3

Sok hiba tarkította a játékot és a csapatok ezúttal valós játéktudásukból keveset villantottak meg.  Ma egy Vécsi Gáborral volt jobb az Építők az Ikarusnál.

Mérkőzés osztályzata: 5.

Mérkőzés legjobbja: Vécsi Gábor (Építők) volt, aki két gólt és egy gólpasszt tett hozzá a játékhoz, így hathatós segítségével csapata eddigi pontjait további 3-al szaporította és tartja a lépést a listavezető THSE-vel.