Az Építőket is legyőzte a RAFC!

Írta: Szabó Miklós

rafc epitok3

A 43. sz. Építők a hétközi Békéscsaba elleni Magyar Kupa mérkőzéssel a lábában érkezett vendégségbe az őszt meglehetősen jól kezdő és otthon mindig győzelemre esélyes RAFC csapatához.

Erőteljes mezőnyjátékkal kezdtek a csapatok. Folyamatosan játékban volt a labda, a játék azonban a két tizenhatos között zajlott, ritkán kerültek közel a kapukhoz a játékosok. Lábról lábra járt ugyan a játékszer, de egyik fél sem nyílt meg annyira, hogy a másik rést találjon a védelmi falán.
Így történt, hogy már a 19. perc is eltelt, amikor Vécsi Gábor 30 méteres lövését védte Ivanics Bence.
A 22. percben pedig az első hazai lehetőséget írhattuk fel, ahogy Lukács Ádám labdaszerzése után Vörös Péter indította Etler Pált a jobb oldalon, aki betört a tizenhatoson belülre és 12 méterről lőtt, de a kapujából kimozduló Iváncsik Norbert hárítani tudott.

Egy percre rá a másik oldalon ismét Vécsi Gábor fejesét kellett Ivanics Bencének előre vetődve kiütnie, majd újabb egy perc elteltével Mészáros Dominik jobb oldali beadása után Gergely Viktor érkezett középen és elemi erővel lőtt kapura, de Ivanics Bence a kapufára tolta a labdát.
Folyamatos nyomás alatt állt a RAFC kapuja, egymás után érkeztek a labdák a kapujuk előterébe. Aztán a 32. percben egy hazai szöglet után kivágott labdát Érsek Róbert szedett össze, majd Kocsis Balázst indította. Az Építők támadója rövid labdavezetés után a kapus mellet is elhúzta a labdát, majd 11 méterről a kapu közepébe lőtt. 0-1.
A gól után kicsit feljebb tudott jönni a RAFC is és ennek volt betudható, hogy előbb Vörös István 25 méteres szabadrúgását tolta a léc fölé Iváncsik, de a 42. percben már tehetetlen volt a kapus is a RAFC egyenlítésekor. Egy közvetett szabadrúgást ítélt meg a játékvezető az Építők tizenhatosának vonalánál szemben a kapuval. A labda mögé a két Vörös fivér állt, és Péter legurítását István lőtte kapura, amely a sorfalról lepördült, de a leggyorsabban észlelő Janta Gábor 2 méterről bevetődve a kapuba kotorta a labdát. 1-1.

Sokat tartotta a labdát az Építők, többet kezdeményezett, de kapura nem volt igazán veszélyes, így 1-1-es döntetlennel mehettek szünetre a csapatok.
A második félidő is Építők fölénnyel indult. Már-már felborult a pálya, mégis az első szép megmozdulás az Építők kapusához Iváncsik Norbert nevéhez fűződött, amikor a 47. percben Vörös Péter jobb oldali beadását gyönyörű mozdulattal húzta le.
De továbbra is meddőnek bizonyult az Építők fölénye, sőt ennek ellenére a hazaiak szereztek újabb gólt.
A 60. percben Etler Pál tört előre, majd Ébenhardt Tamáshoz játszott, ő azonban az Építők tizenhatosa előtt elengedte a labdát, ami így a csereként beállt Henrik Gergely elé került, aki 11 méterről a kapu közepébe lőtt. 2-1

rafc epitok pestifoci3
A RAFC vezető gólja után még élvezetesebbé-, igazi rangadóvá vált a mérkőzés, az Építők gyorsított a tempón az egyenlítés érdekében és a hazaiak is felvették a kesztyűt, állták a sarat.
A 72. percben Gergely Viktor bal oldali beadás után Vécsi Gábor fél fordulásból lőtt a kapu fölé, mely helyzet jelezte azt is, hogy teljesen beszorult már a RAFC a saját kapuja elé.
A 81. percben mégis tovább növelhették volna előnyüket a hazaiak. A csereként beállt Jernei Bence szerzett egy labdát a bal szélen, beadásából a másik cserejátékos (és mint később kiderült a győztes gól szerzője) Henrik Gergely 14 méterről telibe találta a kapujából jól kilépő Iváncsik Norbertet.
Zárásként még Vécsi Gábor a hazai tizenhatos körívéről elvégzett szabadrúgását szögletre ütötte Ivanics Bence.

Mérkőzés osztályzata: 7

Izgalmas, jó tempójú, hajtós mérkőzést játszottak a csapatok és hiába volt a labda többet a vendégek birtokában, a végén a hazaiak örülhettek a megszerzett 3 pontnak, így ők feljöttek a tabella második helyére, míg a vendégek az elveszített első helyük mellett az elveszített veretlenségük miatt is bánkódhatnak.

Mérkőzés legjobbja Vörös István (RAFC) volt, aki ma ugyan gólt nem szerzett, de most is hasznos játékkal vezérelte csapatát.