Újabb rangadót nyert a listavezető Építők!

Írta: Szabó Miklós

eptint1

Az éllovas 43.sz. Építők hazai pályán fogadta a dobogót ostromló THSE csapatát. A forduló rangadója a kék-fehérek sikerét hozta.

43.sz.Építők SK - THSE-Szabadkikötő  2-0

BLSZ1. 5. forduló

eptint3

Rendesen belevetették magukat a küzdelembe a csapatok, de az első említésre méltó eseményt mégis csak a 17. percben jegyezhettük fel, amikor Mészáros Dominik szögletét Fodor Kristóf 4 méterről fejelhette kapura, de Kiss Dávid remek reflex-el belekapott a labdába így a THSE-védelem szögletre tisztázhatott.

Válaszul a másik oldalon Péter Attila egy jó indítással léptette ki a védelmi vonalból Maka Alex-et, aki15 méterről lőtt, de a hazai kapus Graeser Krisztián is egy remek vetődést bemutatva ütötte ki a labdát.

Jobbára a THSE birtokolta a játékszert és az Építők térfelén zajlottak az események. A 25. percben Maka Alex ívelt előre, és most Péter Attila 7 méteres fejese gurult mellé.

A hazai csapat csattanós választ adott a kimaradt vendég lehetőségekre. Vécsi Gábor indította
Fodor Kristófot, aki átvette a labdát, majd betette üres területbe a tizenhatoson belül és a támadást kísérő Vécsi Gáborról a bal alsóba vágódott a labda.1-0

A folytatódó vendég rohamok ellenére újabb tetszetős gólt szerzett az Építők.

Egy sokpasszos támadás futott végig a Tintahalak térfelén, melyben minden játékos csak egy érintéssel volt benne, és a végén Érsek Róbert passzát Vécsi Gábor középen kilépve a védőkgyűrűjében a kapu közepébe spiccelte. 2-0

A THSE meddő mezőfölényét kétszer törte meg az Építők csapata, így kétgólos megnyugtató előnnyel mehettek szünetre.

eptint2

A második félidő ott folytatódott ahol az első abba maradt. A THSE próbálkozott, de támadásaikból hiányzott az átütő erő.

Az 57. percben viszont kevés hiányzott a gólhoz, amikor Pokó Ajtony 23 méteres szabadrúgását Márics Péter 5 méterről fölé fejelte.

A folytatásban egy hatalmas helyzettel kedveskedett a nézőknek a hazai csapat. A 68. percben Fodor Kristóf ívelt Vécsi Gábor elé, aki balról lőhetett, de Kiss hárította a labdát, ami azonban
túlgurult rajta, és az érkező Demeter Viktor 1 méterről mellé passzírozta azt.

A hajrában sűrűsödtek az események. A 83. percben Fodor Kristóf (Építők) ívelt be jobbról egy szabadrúgást, amit Kóródi Viktor maga elé engedett a másik oldalon, majd visszatett középre és az érkező Érsek Róbert 5 méterről mellé fejelt.

A 87. percben Graeser Krisztián lépett ki rosszul kapujából egy ívelésre mozdulva, ütközött védő társával, így a labda Vincze Szabolcs (THSE) elé került, aki azonban fölé lőtt.

A hosszabbításban még Pokó Ajtony (THSE) gyűjtötte be második sárga lapját egy a felezővonalnál elkövetett szabálytalanság után, amiért csapattársainál néhány másodperccel hamarabb mehetett zuhanyozni.

Mérkőzés osztályzata: 5

Több új fiatal játékost is felvonultató Építők egy nem túl jó mérkőzésen aránylag könnyen győzte le a labdát sokat birtokló, de helyzeteivel rosszul sáfárkodó THSE csapatát.

Mérkőzés legjobbjaa PestiFoci szerint Vécsi Gábor (Építők) volt.
Már megint mindig ott volt, ahol kellett lennie, és két gólja ma 3 pontot ért.