BLSZ3-as és BLSZ4-es beszámolók a 2. fordulóból

munse30

Ahogy megszokhattátok, a BLSZIII-as és BLSZIV-es csapatok facebook oldalairól ismét összegyűjtöttük a beszámolókat.

Aki, úgy érzi kimaradt: írjon az Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. email címre!

DINI SE facebook
Margitsziget FC-Dini SE 3-1 (2-0)
Gól:Csende
Nagy meleg,tartalékos csapat,kimaradt ziccerek,közepes ellenfél,felejthető mérkőzés..

MUN SE facebook
Fölényes győzelem!

MUN SE II - Csabagyöngye SE 5-1 (2-0)
Gólszerzők: Tomasovszky P (3), Elek B (1), Karakas P (1)

Második mérkőzését játszotta II-es csapatunk ma délelőtt, de először hazai pályán. A múlt heti első meccs után, az volt a kérdés, hogy tudunk-e összeszokottabb játékot bemutatni. Az első félidő már megadta erre a választ, igen! Tudatosan és jól szervezetten játszottunk. Az összes csapatrész tökéletesen látta el a feladatát.
Toma és Beni góljával 2-vel mentünk a félidőben.
A szünetben megbeszéltük, hogy türelmesek maradunk, és folytatjuk ezt a fajta fegyelmezett játékot. Ahogy telt az idő, az ellenfélnek úgy fogyott az ereje, és Toma úgy fickándozott közöttük, ahogy akart. A rengeteg helyzetből újabb kettőt gólra is váltott, ami igen dicséretes teljesítmény. A cseréink is jól szálltak be a meccsbe. Az utolsó gólunknál Lakatos Józsi gyönyörű cselt mutatott be a tizenhatoson belül, majd szolgálta ki Patrikot, aki büntetett, és megszerezte 5. gólunkat. A meccs krónikájához tartozik, hogy a hajrában egy felívelt labdát az ellenfél játékosa (a kapusunkkal ütközve) a hálóba fejelt, de ez csak szépségtapasz volt nekik. A mai napon az ellenfelünk fölé nőttünk minden szinten. Sok tennivalónk van még a csapat fejlesztésében, de jó úton járunk. Jövő héten újra szombaton játszunk, várjuk szurkolóinkat!

ERŐS VÁR FC facebook
Nagy küzdelemben maradtunk alul

Erős Vár FC-ULC Vasló 3-4

2. forduló
Gólszerzők: Bakonyi Pál 2, Fabiny Márton
Tegnap este hazai pályán fogadtuk a bajnokságot szintén győzelemmel kezdő ULC Vasló csapatát, és bár hatalmasat küzdöttünk, végül vereséget szenvedtünk a fordulatos összecsapáson.
Pozitívum, hogy a játékunk már sokkal gördülékenyebb volt, mint a Dinamo Torpedo ellen, viszont elkerülhető gólokat kaptunk, továbbá számos lehetőségünk kihasználatlanul maradt.
A vereség ellenére is építhetünk erre a mérkőzésre, hisz egységes csapat benyomását keltettük, és a csoportunk vélhetően egyik legerősebb együttese ellen is derekasan helytálltunk.
A szurkolóink ismét fantasztikusak voltak, reméljük, hogy a jövő héten újfent győzelemmel tudjuk meghálálni a támogatásukat! Hajrá EVFC!

PREVIFITT SE facebook
2-2-es döntetlen született az Inter 04 elleni hazai mérkőzésünkön. Az Örökrangadó hagyományaihoz méltó mérkőzésen góljainkat Kántor Balázs és Hetrovicz Gábor szerezte.

ISSIMO SE facebook

Megvan az első BLSZ III-as győzelem!

Szombaton délben, rekkenő hőségben játszotta le idei második bajnokiját BLSZ III-as csapatunk. A múlt heti 3-3-as meccshez hasonlóan most is három gólig jutottak a srácok, ez most a győzelemhez is elég volt az újonc Babylon otthonában.
A keret továbbra sem volt teljes, Terjéki Dávid, Vincze Roli és Cami eltiltás miatt nem léphetett pályára. Mellettük néhány sérülés is nehezíti még a csapat dolgát. Mindezek ellenére sincs ok a panaszra, egy már összeszokott kezdő tizenegy futott ki a pályára. A nagy hőség rányomta a bélyegét a paprikás hangulatban kezdődő találkozóra, a megszokottnál több ütemkésést és faultot láttunk, főleg hazai oldalról. Rögtön a második percben előnybe kerülhettünk volna, de a játékvezető nem mert büntetővel indítani, amikor egy szöglet után Böjtöst letaglózták a tizenhatoson belül. Nem sokkal később azonban már nem volt más választása a sporinak, szintén egy sarokrúgást követően Gondát rántották le látványosan, büntető következett, amit Horváth Zsolti magabiztosan értékesített. A felpaprikázott hazaiak ezt követően akár meg is fogyatkozhattak volna, több szándékos, olykor alattomos faultot úsztak meg sárgával vagy lap nélkül. A játékot gyakorlatilag végig mi irányítottuk, Pacsikának igazán nagy bravúrt nem kellett bemutatnia. Szünetre maradt az egy gólos Issimo előny.
A második játékrészre frissített, több helyen változtatott a rutinos Babylon FC, de sokkal veszélyesebbek így sem lettek. A félidő derekán mi is kihasználtuk a két cserelehetőségünket, mely jó húzásnak bizonyult. Temesvári Máté első BLSZIII-as meccsén első labdaérintéséből duplázta meg csapatunk előnyét. Nem sokkal később Horváth Zsolt szerezte meg második gólját, amikor egy szabadrúgást tekert a rövid felsőbe. Így alakult ki a 0-3-as végeredmény, mely akár fölényesebb is lehetett volna, ha a végén figyelünk a befejezéseknél.

Újpesti Flotta facebook:
A Káposztásmegyer elleni mérkőzés elemzését olvashatjátok.
Jómagam és szerkesztő társaim is ez a mérkőzést nagyítóval elemeztük ki. A mérkőzés végeredménye a látottak alapján nem jogos, ám ha kicsit beleássuk magunkat a tényekbe szembetűnik, hogy nagyon is reális a 0-0.
A mérkőzés időjárása: Nagy meleg, fülledt idő. Szeptember ellenére nagyon fülledt időben léptek pályára a srácok, ám az ellenfélnek is ugyanolyan melege lehetett valószínűleg...
A teljesítmény: A mérkőzést a kezdeti percektől irányította a csapat. A 10. percben Cseresznyés József puskázott el egy ajtó-ablak helyzetet, immár 2 meccs után másodszorra. Ha a lövés bemegy, valószínűleg másképpen alakul a találkozó. A 22. perc környékén Guzy Péter találta magát szembe a kaputól 9 méterre, majd a 107 km/h lövése helyett egy passzt választott, amelyet Matola Csaba rúgott mellé 5 méterről kiszorított helyzetből. Itt már ha realitások talaján maradunk is sima 2-0-át kellett volna az eredményjelzőnek mutatnia, de ez nem történt meg. Az első félidőben kapura lövésig nem jutott el Káposztás csapata, így zárult az első félidő, amit úgy, ahogy van, mi nézők szeretnénk elfelejteni.
A második félidőben is folytatódott a harc. Nem az ellenfél ellen, hanem a srácok saját maguk ellen küzdöttek megint. Hiába a helyzetek, az utolsó passznál vagy elakadtak, vagy kimaradtak. A 81. percben Jakab Norbert zörgette meg a felső lécet, majd a 85. percben egy szögletet követően 5 méteren pattogott a labda, ám nem ment oda senki értékesíteni azt (!). A játékvezető lefújta a találkozót, amely így 0-0-ás döntetlennel zárult. Az átütőerő hiányzott a játékból.
Két nyerhető meccs után 2 ponttal áll a csapat a tabella 9. helyén. Hétvégén a tavaly dobogós MLTC csapata látogat hozzánk.
A mérkőzés lefújása után Ármai Károly nem kívánt nyilatkozni...
Lehet néhányan jobban jártak...

RESPECT FC facebook
Kettőből kettő, és a jegyzőkönyv szerint a második sikerünket kapus nélkül értük el...
Azt leszámítva, hogy Martin összehozott egy szokásos tizenegyest, az ellenfélnek nemigen volt helyzete, főleg az első félidőben játszottunk magabiztosan, a másodikban szétestünk, csapkodó lett a játék, bár az is igaz, hogy 2-1-es vezetésünknél az Issimo II támadásai teret nyitottak a kontrákhoz, és többször is gólt szerezhettünk volna.
Vass Bence gólpasszal mutatkozott be, Csillag és Sándor ezúttal is betalált, a győzelmet Borisz biztosította be büntetőből.
Örömteli, hogy rendszeresen vannak cseréink, sőt, ezúttal 20-an jelentkeztünk játékra, épp ezért ezúton is szeretném kérni, hogy aki nem százszázalékos, akkor mihamarabb jelezze, és inkább pihenjen, ne szúrjunk ki azokkal, akik biztosan jönnének.