Magyar Kupa: Az Építők túljutott a BVSC-n!

Írta: Szabó Miklós

bvsc epitok 3

Kellemes nyáresti naplementében találkozott egymással a Szőnyi úton a Magyar Kupában az előző fordulóban az ÚBV-Voyage csapatát búcsúztató 43.sz. Építők és az FFC-n túllépő BVSC.

BVSC-Zugló - 43.sz. Építők SK 0-1

Magyar Kupa 3. forduló

Tapogatózó játékkal kezdődött a mérkőzés, szépen járt a labda lábról lábra, mindkét fél megbecsülte a nehezen megszerzett játékszert.
Az első említésre méltó esemény a 12. percben történt, amikor is Varga Péter (BVSC) egy kifejelt labdát 24 méterről ívelt, labdája azonban veszélytelenül kerülte el a kaput.
Egyenlő erők feszültek egymásnak és talán egy kevéssel többet pattogott a hazai térfélen a labda, ezt a megszerzett előnyt viszont továbbra sem tudta helyzetre váltani az Építők.
Olyannyira nem, hogy újabb hazai lehetőség adódott a 23. percben. Varga Péter bal oldalról játszotta meg Bükszegi Zoltánt, aki középre gurított, a labda elgurult keresztbe a kapu előtt és az érkező Jordáki Norbert 13 méterről nagy helyzetben a vetődő védőbe rúgta.

A válasz ezután már a másik oldalon sem maradt el, egy perc elteltével Reményi Roland 35 méterről lőtt mellé.
Az első félóra végére áttevődött a játék a hazai térfélre, az Építők nyomás alatt tartotta a BVSC védelmét, amely állta a sarat, így a vendégek továbbra sem alakítottak ki érdemi gólhelyzetet. A hazaiaknak viszont újabb lehetősége akadt. A 35. percben Varga Péter szögletét Graeser Krisztián kiejtette, ennek ellenére a hazai támadók 2 méterről sem tudták a kapuba kotorni a labdát.

A félidő végére feljebb jött a BVSC, de további helyzetet nem alakítottak ki a csapatok ebben az élvezetes játékot hozó félidőben, így 0-0-al vonulhattak pihenőre a csapatok.
A második játékrész rögtön egy hazai lehetőséggel indult. Egy villámgyors kontra végén Hegybányai Bendegúz jobb oldali beadása után Jordáki Norbert 11 méterről a kapu mellé lőtt.
Válaszul a másik oldalon Vécsi Gábor passzával Mészáros Dominik lépett meg védőjétől, majd 22 méterről alig csavart el a bal sarok mellett.
Nagyobb fordulatszámra kapcsoltak a csapatok, igyekeztek a rendes játékidőben eldönteni a mérkőzést.
Az 57. percben Demeter Viktor (Építők) a felezővonal közeléből ívelt a 11-es ponton álló Kocsis Balázs elé, aki azonban óriási helyzetben mellé gurított.

Az állandósuló vendég-támadások a 63. percben értek góllá. Demeter Viktor labdájával a csereként beállt Mészáros Dominik autózta körbe az eddig remekül helytálló BVSC védelmet, majd az alapvonal és az ötös találkozásától visszagurított és a felszabadítani akarók védők Vécsi Gábor lábára rúgták a labdát, ami onnan a jobb alsó sarokba gurult. 0-1

Mindent egy lapra tett fel a hazai gárda és a rohamokat úgy tűnt siker koronázza. A 68. percben Bükszegi húzott el a jobb szélen, betört a büntetőterületen belülre, ahol buktatták. A megítélt tizenegyest Varga Péter a kapu fölé bombázta.

Továbbra is támadásban maradt a BVSC. Sorozatban szőtte támadásait, de igazán kidolgozott helyzetig, illetve olyan lehetőségig ahol Graeser Krisztián tudását tudták volna tesztelni, nem jutottak el. Ráadásul a 87. percben reklamálásért a hazaiaktól előbb Füzy Mátyást második sárgával, majd szintén reklamálásért Zováth Jánost egyből pirossal leküldték a pályáról.

Kettős emberhátrányból még egy szabadrúgásra telt a Zuglóiak erejéből, de Varga Péter 23 méteres labdáját vetődve védte Graeser Krisztián.
Nem sokon múlt a BVSC újabb sikere, de ezúttal elmaradt a meglepetés és kénytelenek voltak meghajolni a tudatos, sokpasszos játékot játszó Építők előtt, akik megérdemelten jutottak a Magyar Kupa azon szakaszába, amelyben már az NB1-es, NB2-es és NB3-as csapatok is részt vesznek.