Magyar Kupa: Elképesztő kapusteljesítmény sem volt elég a Csep-Gólnak a Testvériség ellen!

Írta: Szőnyi Gábor

csep gol tesi

A Magyar Kupa 3. fordulójában a Csep-Gól FC a Testvériséget fogadta, a mérkőzés tétje, hogy melyik csapat jut el a sorozat azon részéig, amikor már NB1-es NB2-es és NB3-as ellenfelekkel is összekerülhet. A találkozón a Csep-Gól kapusa, Gál Dominik bombaformában védett, a végsőkig meccsben tartotta csapatát, de a magasabb osztályú Testvériség végül megérdemelten jutott tovább.

Csep-Gól FC - Testvériség SE 0-1

Magyar Kupa 3. forduló

A mérkőzés jegyzőkönyve: ITT

A mérkőzés első 20 perce a küzdelemről szólt, helyzeteket elvétve sem láthattak a kilátogatók. A 21. percben aztán Ferentic István remek beadása után Illés Károly védője szorításában 10 méterről tette kapura a labdát, de lövésében nem volt erő, Így Gál Dominik könnyen vette magához a játékszert.
A lehetőség nem hozta meg a vállalkozó kedvet, viszont a 39. percben mégis gól született. Egy pontrúgás törte meg a gólcsendet. Kalderás Dávid bal oldali szöglete után a védő Sintár Márton egy lecsorgó labdát 7 méterről a hálóba kanalazott. 0-1

A gól után a Testvériség megkezdte a helyzetgyártást, és ezzel egy időben megkezdődött a hazai kapus, Gál Dominik bravúrsorozata is!
A 41. percben egy szöglet utáni kipattanót Illés Károly lőtt kapura 16 méterről, Gál Dominik bravúrral szögletre ütötte a labdát.
A jelenet két perc múlva megismétlődött. Tüskés Zoltán bal oldali szabadrúgását kifejelték, Illés ugyanonnan lőhetett, és a Csep-Gól kapusa ismét védeni tudott.
A félidő vége előtt még Ferentic István (Testvériség) beadása a hosszú kapufán landolt.

A szünetben maradt a 0-1, és a játék képe alapján a Testvériség továbbjutása nem forgott veszélyben.

A második félidő elején azonban újra kevés helyzet volt, viszont a 60. percben könnyedén egyenlíthetett volna a Csep-Gól.
A csereként beállt Babulják Zoltán juthatott volna át a tizenhatoson belül korábban gólt szerző védőjén Sintár Mártonon, akinek a kezében azonban elakadt a labda, szigorúan fogalmazva megfogta a játékszert. A játékvezető nem vette észre a szabálytalanságot, így elmaradt a büntető.
A jelenet után azonnal ziccerig jutott a Testvériség, Orosz Ákos lövését lábbal védte Gál Dominik.
Öt perc múlva Illés Károly (Testvériség) bal oldali beadásáról Orosz Ákos maradt le kevéssel a labdáról 8 méterre a kaputól, majd Kalderás Dávid ziccerét, védte a Csep-Gól kapusa.

A 71. percben Orosz Ákos ment el egy védőt kicselezve a jobb szélen, majd remekül passzolt be Kalderás Dávidhoz, akinek 8 méteres lövését ismét bravúrral védte Gál Dominik.
A 76. percben egy tizenhatoson kívülről kapura tett labda egy Csep-Gól-játékos kezére pattant, a játékvezető azonnal a tizenegyes pontra mutatott, amely a múlt fényében erős ítéletnek tűnt. Gál Dominikot nem törte meg a döntés, és kapufára tornázta Illés Károly büntetőjét.

Három perc múlva a korábban reklamálásért sárga lapot kapó, Babulják Zoltán egy ütemtelen belépő után jogosan megkapta a második kártyáját is, így kiállni kényszerült.

A meccs vége felé gyanússá kezdett válni, hogy a rengetegkihagyott Testvériség helyzet esetleg megbosszulja magát. A 85. percben tizenhatoson belülre is került a Csep-Gól, András István ugratta ki Marticsek Ádámot, aki a kapu előtt keresztbe rúgta a labdát, érkező azonban nem volt.

A hajrában még a Testvériség előtt adódott két nagy lehetőség, előbb Fehér Ádám remek 23 méterről kapura tett szabadrúgását tolta fölé Gál Dominik, majd Illés Károly 14 méteres lövését ütötte ki a bal sarok elől a Csep-Gól kapusa.
A végén még a Csep-Gól szögletet, szabadrúgást is rúghatott, de az eredmény már nem változott, maradt a mérkőzés képe alapján teljesen reális Testvériség-továbbjutás, igaz, alakulhatott volna másképp is.