A Kormányőr és a Gandhi sikerével kezdődött a Rúg-6 torna!

Írta: kivonat: rug-6fc.uw-hu /Teleki Olivér/ fotó: kormanyorse.hu

kormanyor martin

Az I. Nyári Rúg-6 torna rajtja nem a zuglói csapatoké volt, a BVSC főleg próbajátékosokból álló BLSZ3-as tartalékcsapata és a Kinizsi is vereséggel kezdte a felkészülést!

BVSC-Zugló - Mahatma Gandhi 2:3 (1:2)

Gólszerzők: Kálmán Tamás a 36., Dornai Norbert a 67., illetve Omar Jarju a 34., a 45. és a 61.percben.

A BVSC-Zugló főként a BLSZIII-ra készülő vegyes csapata, valamint a BLSZ III. osztályba frissen feljutott Mahatma Gandhi párharcával kezdődött a torna. A BVSC-Zugló csapatát most irányította először mérkőzésen a nyáron kinevezett Steer Ferenc. A vezetést a rózsaszín mezben pályára lépő Mahatma Gandhi szerezte meg a 34.percben Omar Jarju találatával, aki éles szögből talált a hálóba. Két perccel később azonban egy szép befordulást követően szépségdíjas találattal egyenlített a BVSC. A gólt Kálmán Tamás szerezte. A félidő azonban 2-1-es Mahatma Gandhi vezetéssel ért véget, miután Omar Jarju egy szép akciót követően belsőzött két méterről az üres kapuba.

A második félidőben egy ideig csak gyűrték egymást a csapatok, ám egy szöglet után az egész mérkőzésen zseniálisan játszó Omar Jarju fordult le a védőjéről, majd kilőtte a hosszú alsó sarkot, így 3-1-re módosult az állás. A 3:2-es végeredményt Dornai Norbert állította be egy bombagóllal. A hátralévő bő 20 percben a BVSC támadott többet. Volt, hogy a felső léc mentette meg a Mahatma Gandhit az újabb kapott góltól. Összességében egy jó iramú, küzdelmes mérkőzéssel kezdődött a torna! A mérkőzés legjobbja egyértelműen a Mahatma Gandhi támadója, Omar Jarju volt. A gambiai támadó korábban többször szerepelt hazája utánpótlás válogatottjában is.

A második mérkőzésén Papp Martin  duplájával megérdemelten győzött a Kormányőr!

Kormányőr SE I - Zuglói Kinizsi FC 2:0 (0:0)

Gólszerzők: Papp Martin a 47. és az 57.percben.

A BLSZ III-as Kormányőr SE kezdte jobban a találkozót, ám a Lipcsey Zsolt által irányított együttes sokáig nem tudta megszerezni a vezetést. A Solymosi Csaba vezette BLSZ IV-be csúszott zuglói alakulatnál csak Knapp Zoltán megindulásai jelentettek veszélyt, ám őt semlegesíteni tudták az egész mérkőzésen Drahos Dánielék. A félidő gól nélküli döntetlennel ért véget, ám a kérdés csupán annyi volt, hogy mikor szerzi meg a vezetést a Kormányőr. Ez végül hamar összejött, hiszen alig telt el egy perc a második játékrészből, amikor Papp Martin hatalmas gólt rúgott mintegy 20 méterről a kapu bal felső sarkába. Az előző szezonban 12 bajnoki találatig jutó támadó tíz perccel később újabb gólt szerzett hasonló szögből, ám lövése ezúttal a jobb oldali kapufáról vágódott a hálóba. Ezzel a két távoli találattal el is dőlt a mérkőzés. A hátralévő bő fél órában újabb gólokat is szerezhetett volna a Kormányőr, ám ekkor már kimaradtak a helyzetek, így maradt a 2-0.