Beszámolók a BLSZ3. és a BLSZ4. utolsó fordulójából

nimrodkep

Ismét elolvashatjuk a BLSZ3-as és BLSZ4-es mérkőzések összefoglalóit a csapatok saját szavaival.

Ezúton szeretnénk megkérni minden edzőt, intézőt, játékost, képviselőt, hogy nekünk is küldjék el bejegyzéseiket az adott mérkőzésről egy képpel egyetemben az Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. email címre, hogy nagyobb publicitást tudjunk adni a csapatoknak, mérkőzéseknek fordulóról-fordulóra. A cikkeket szerkesztve közöljük.

DINI SE facebook

dinijun

DINI SE - AC ZRÍNYI-MAX 3-1 (1-0)
Gólszerző:Szarka(2), Bíró
Kiállítva:Hajdú

A kezdőcsapat: Molnár-Fóris,Csende,Nagy S,Répás-Szekeres,Móricz,Hajdú,Bugya-Kiss A,Szarka.Vezetőedző:Dalkó László,Edző:Zsuppán András
Csere:Fóris helyett,Danku,Répás helyett,Viola,Szekeres helyett,Bíró

Az utolsó mérkőzésünkön csapatunk küzdeni tudásból jelesre vizsgázott,és megérdemelten szereztük meg a három pontot. Szeretnénk megköszönni,és gratulálni a fiúknak az egész éves teljesítményhez,továbbá szeretnénk köszönetet mondani Kovács Dénes elnökünknek hogy lehetővé tette a közös munkát, hogy együtt sikeresek lehessünk.

MUN SE facebook

munseface
Henger VL FC - MUN SE 1-3 (1-2)
Gólszerzők: Dajka B (1), Kozma Z (1), Novák M (1)

A múlt heti meccshez hasonlóan, most is avattunk "újonc" kezdőket a csapatban. Az általában kezdő csapathoz képest egy egészen felforgatott összeállításban futottunk ki a gyepre, és ezt a kevésbé összeszokottságot az ellenfél gyorsan ki is használta. A 9. percben egy kis kommunikációs hiba miatt, a kiugró csatáruk a védőnk és a kapusunk között szépen helyezte a labdát a hálónkba, 1-0 oda. Nagyon nem estünk pánikba, csináltuk tovább a játékunkat, ami ezen a napon nem volt túl látványos, de azért a pályán lévők becsülettel küzdöttek. Sorra alakítottuk ki a helyzeteket, de egészen a 40. percig nem sikerült a hálóba találni. Ekkor szöglettel jöhettünk. A beadás élesen a kapu elé kanyarodott, amit a remekül érkező Dajka mester a kapuba helyezett. 1-1 Nem sokkal ezután Kozi remek cselekkel keveredett a tizenhatoson belülre, ahol szabálytalanul szerelték. A bíró jogosan büntetőt ítélt, amit a sértett be is lőtt. 1-2

A meccs krónikájához tartozik, hogy a szabálytalanságot elkövető ellenfél játékosa sárgát kapott, és miután nem hagyta abba a reklamálást a bíró felmutatta a 2. sárgát, ezért ő idő előtt mehetett zuhanyozni.
A 2. félidőben a létszámhátrányban focizó Henger csapata, mintha jobban akarta volna a győzelmet, nagyobb elánnal játszottak, de igazán komoly veszélyt a kapunk előtt nem okoztak, viszont jobban kinyíltak, és ezt mi a 85. percben ki is használtuk. Egy remek kényszerítő után a labda kb. 14 méterre a kaputól Novák Matyi elé került, aki nem gondolkodott, csak a hosszúba bombázta azt. Ezzel kialakítva a 3-1-es végeredményt a javunkra.

Hosszú szezon van mögöttünk, de nincs sok időnk piheni, mert hamarosan kezdődik az új szezon, új kihívásokkal.
Nagyon köszönjük mindenkinek, aki támogatott bennünket ebben a menetelésben, tartsátok meg jó szokásotokat, mi pedig igyekszünk kiszolgálni benneteket!

NIMRÓD SE facebook

nimrodkep
Nimród SE - Külker FC 4:5 (0:1)
Gól :  Könczey Zsolt 3, Pánya József

Elérkezett az utolsó forduló, és mivel az eredmények úgy alakultak, számunkra volt tétje a mérkőzésnek. Mégpedig az, hogy kétgólos győzelem esetén előre léphetünk a 8. helyre, ezzel kicsit kozmetikázva az elrontott őszt.
Akkor lássuk, hogy mi is történt a mérkőzésen. A fentebb leírtak tekintetében igyekeztünk minél előbb vezetést szerezni, így egymás után dolgoztunk ki helyzeteket, de vagy a kapusuk hárított vagy célt tévesztettek a lövések. Közben a Külker is magára talált, és 1x 2x megtornáztatta kapusunkat, majd az egyik helyzetükből megszerezték a vezetést, így hátránnyal vonulhattunk a szünetre. Vezetőedzőnk frissített a csapaton, majd produkáltunk egy olyan 15 percet, amikor is 4 gólt rámoltunk be a Külker hálóőrének!

És olyannyira belelkesültünk, hogy tovább rohamoztunk újabb találatok reményében, de sajnos csak kapufákig jutottunk. Ellenfelünk egyszer csak talált egy gólt, ami arra volt jó, hogy vérszemet kaptak, mi pedig olyannyira magunkra húztuk őket, hogy szépítettek, egyenlítettek, majd megfordították a mérkőzést, ezzel szertefoszlottak a reményeink, hogy előrébb lépjünk. Azt gondolom, így sem kell szégyenkeznünk mivel eredményes szép tavaszt zártunk.
Szeretnénk megköszönni Gyarmati Zoli játékosunknak azt a 4 esztendőt, melyet csapatunknál töltött. Zoli 2012-ben csatlakozott egyesületünkhöz, és az élet úgy hozta, hogy családja, munkája elszólítja a fővárosból, így továbbiakban már nem tud csapatunk rendelkezésére állni. Nem csak egy remek sportemberrel, hanem egy baráttal is gyarapodtunk. Ha az élet úgy hozza csapatunkba bármikor visszatérhetsz! Az új "élethez" sok sikert kívánunk!
Szurkolóinknak kellemes nyári pihenést, jó meccseket az EB-n, amint lesz valami hír, érdekesség jelentkezni fogunk!
Hajrá Nimród!

Újpesti Flotta facebook
Hétvégi rövid meccsriport:
Az ARK létszámhiány miatt lemondta az idei utolsó bajnoki mérkőzést, ezért csapatunk 3 ponttal gazdagodott. A Babylon gárdája meglepetésre kikapott a Hangos SE alakulatától, így csapatunk az idei évet 7 pontnyi előnnyel fejezte be.
Bajnok a csapat! Bajnok a Flotta!

ISSIMO SE facebook

MLTC - Issimo SE 3:2
BLSZ III/3. csoport, 26. forduló
MLTC Sporttelep, 50 néző

Issimo: Pacsika – Rozgonyi, Gonda, Pető, Balázs – Böjtös (Gressó, 46.) – Ungi, Szilágyi G. (Szakács, 64.), Horváth (Reszeli Soós, 21.), Vincze – Illés
Gólszerzők: Gonda (68.), Gressó (78.)
Sárga lap: Gonda (54.), Balázs (74.), Ungi (87.)
Kiálítva: Vincze (74.)

Szoros vereség Mátyásföldön

Közel álltunk a pontszerzéshez a bronzérmes otthonában
Nem kezdtük jól a mérkőzést Mátyásföldön, valószínűleg összezavart minket, hogy az új mezek egy félreértés miatt csak a találkozó előtt érkeztek meg és a régiben kellett bemelegítenünk. Ezt és egy véleményes játékvezetői döntést kihasználva egy szabadrúgás után már a hatodik percben megszerezte a vezetést az MLTC, akik ezt követően is jobbára uralták a játékot az első félidőben, komolyabb helyzetet azonban nem alakítottak ki. A félidő krónikájához tartozik még, hogy Horváth Zsoltot egy csúnya talpalás miatt le kellett cserélni már a 21. percben – a játékvezető miatt lapot sem ért az eset.
A második félidő közepén két kontrával háromra növelték az előnyüket, ám ekkora összekaptuk magunkat és Gonda Miki egy kapushibát kihasználva távolról a hálóba emelte a labdát. A 74. percben Vincze Roli kiállítása borzolta a kedélyeket, de tíz emberrel is egyértelműen domináltuk a meccs utolsó negyed óráját. Sajnos ez csak egy gólt jelentett (Ungi kapufája után Gressó passzolt a kapuba), így végül egy góllal a mátyásföldieké lett a meccs. A szezont a 10. helyen zártuk, a tavaszi teljesítménnyel bizonyítottuk, hogy bőven helyünk van a BLSZ III-ban is.

Mahatma Gandhi SE facebook

mahatmauj
BEAC-MAHATMA GANDHI SE 2-9
Lejátszottuk az idény utolsó meccsét is. Vendégként látogattunk el a BEAC-hoz. Az első félidő meglepett minket a szokásosnál kisebb pálya miatt, de lefújás után is 1 gól előnyt szereztünk. A félidőben átgondoltuk a taktikát és alkalmazkodtunk a pálya méretéhez, ami további 8 gólt eredményezett !!! Ezzel a győzelemmel a második helyet foglaltuk el a tabellán, ami egyenes feljutást biztosít a BLSZ3-ba.

HAJRÁ GANDHI !!!

Beküldött beszámoló:

Kiesési rangadó a sörgyár pályán

Merkapt SE – Hercules SE 5-1

Merkapt SE: Gágó - Togay, Lévai, Fazekas S(Cseh), Fodor - Sajó, Kondor, Iváncsik, Bernáth - Bella, Fazekas A.

Hercules SE: Honti - Krajc(Szilágyi), Balogh A(Farkas), Mócsa, Balogh T. - Nagy, Sabjanics, Resch, Darvas(Gondos) - Fericz, Fodor

Az utolsó fordulóra is maradtak eldöntendő kérdések a BLSZ3. 1. csoportjában, ahol a Hercules SE látogatott a Merkapt otthonába, azzal a reménnyel, hogy a már biztos kieső hazaiaktól megszerezze a bennmaradáshoz szükséges 3 pontot.

Az ebben a szezonban kivételesen tizenegyen felálló Merkapt  (az egész szezonban létszám gondokkal küzdöttek a hazaiak) magabiztosan uralta az első félidőt, Sajó és Fazekas A. révén több helyzetet dolgoztak ki, de a befejezések pontatlanok voltak.

A második 45 percben felpörögtek az események, a végig agilisan és gólveszélyesen játszó Fazekas  A. verte meg egy csellel védőjét, majd 10 méterről mattolta az addig remekül védő vendég kapust. 1-0

Ezután Bella percei következtek előbb egy szöglet utáni szabad labdára csapott le az ötösön belül, majd egy pontos beadást bólintott közelről a hálóba. 2-0
 Az utolsó 10 percben előbb Sajó tekert szépen a hosszú sarokba (3-0), majd szépített egy kontra után a Hercules, Nagy Dávid verte meg egy az egyben a kiszolgáltatott hazai kapust. 3-1
A lefújás előtti pillanatokban az egész mérkőzésen remekül játszó Iváncsik tette fel a pontot teljesítményére és egy közeli fejessel beállította az 5-1-es végeredményt.

Ezzel mindkét csapat búcsúzott a BLSZ 3-tól. A Merkapt esetében, nem megsértvén a többi csapatot, kijelenthetjük, hogy nem a leggyengébb távozott az osztályból.