Helyzetmámorban 4-1-re nyert az Építők

Írta: Szőnyi Gábor

muegyetem epitok2016

Kiüthette volna az Építők a Műegyetemet, de csak a mérkőzés végén tette magabiztossá a győzelmét.

Műegyetemi FC – 43.sz. Építők SK 1-4

BLSZ1. 25. forduló

A mérkőzés elejétől kezdve feltolta védekezését az Építők, és komoly nyomást alatt tartotta ellenfelét. A taktika gyorsan eredményre vezetett, igaz egy ritkán látható figyelmetlenség előzte meg az első vendég gólt.
A Műegyetem térfelének közepéről végezhetett el szabadrúgást a kék-fehér csapat. Gergely Viktor a bal oldalon a lesvonalon olyan egyedül állt, mint a riói Jézus szobor, Makk Levente észre is vette és legurította neki a labdát, Gergely középre passzolt, a hosszún érkező Fodor Kristóf pedig 3 méterről felső kapufás gólt lőtt. 0-1

Az ajándékgól után ugyanúgy folytatódott a játék, az Építők sokpasszos támadásokat vezetett, amelyek azonban sok eredményt nem hoztak. A 16. percben egy hosszabb indításból viszont majdnem újabb találat született, a saját térfélről kapott labda után Mészáros Dominik tört egyedül kapura, kicselezte Katona József kapust is, majd 4 méterről az oldalhálóba lőtt.

Két perc múlva Birinyi Balázs indította Gergely Viktort, aki ismét jól adott be, Makk Levente 6 méteres lövését azonban ezúttal sikerült blokkolni a hazaiaknak.

A 25. percben Vécsi Gábor passzolt ki Gergely Viktornak, aki remekül tette vissza a tizenhatosra a labdát lövésre Makk Leventének, akinek kapura tett labdáját nagy bravúrral spárgázta ki Katona József.
Gergely Viktor nagyon élt, a 32. percben Birinyi Balázs passza után a góllövéstől sem állt messze, de 15 méterről védőjével a nyakán a kapu mellé lőtt.

A lelátón azt beszélgettük a félidő vége felé, hogy hogyan létezik, hogy az Építők még nem tudta megszerezni a második gólt, mielőtt a választ megfogalmaztuk volna, megérkezett a második találat.
Gergely Viktor beadását, Vécsi Gábor a középen álló Kocsis Balázshoz továbbította, aki 6 méterről a kapu jobb oldalába lőtt. 0-2

A második félidő az Építők helyzetkavalkádjával folytatódott, a vendégek annyi ziccert hagytak ki, hogy a tollunk el is kopott, így csak a legnagyobb lehetőségekre térünk ki.

Az 50. percben Mészáros Dominik játszotta magát tisztára, majd 13 méterről lőtt, Katona kapus ismét szép spárgával mentett, majd Kavalecz Márk ismétlését szögletre blokkolták.
A sarokrúgás is veszélyes volt, Birinyi Balázs szögletét Mészáros Dominik a felső lécre rúgta.
Egy perc múlva Vécsi Gábor ziccerben 13 méterről a bal kapufa mellé lőtt.

A 62. percben a Műegyetem váratlanul gólt szerzett. Kovács András remek szabadrúgása után Kulcsár Zoltán a hálóba fejelte a labdát. 1-2 Megérdemelte a gólt a jobb oldali védő, mert rengeteg feladat jutott rá ezen a meccsen, és a lelkesedése töretlen volt.

A gólra majdnem gól volt a válasz. Egy gyors Építők-támadás végén Makk Levente lőtt tiszta helyzetben a kapu mellé.
A 74. percben két gólt is szerezhetett volna a vendég csapat, de Vécsi Gábor és Makk Levente is hibázott ziccerben. Egy perc múlva Kavalecz Márk viszont már nem, és 11 méterről a kapu közepébe lőtt. 1-3

A 79. percben ismét egy Vécsi-helyzet maradt ki, Lovász Krisztián jó labdája után 8 méterről leadott lövése elakadt Katonában.
A 84. percben Spáth Márton is kiszolgálta a góllövőlista vezetőjét, de ez nem a 27 gólnál járó Vécsi napja volt, fejese a kapus kezében landolt.

Az Építők győzelmét Kavalecz Márk tette a játék képének megfelelővé, a 90. percben Makk Levente szabadrúgása a jobb oldali kapufáról a védő elé pattant, aki pedig a hálóba jutatta a vendégek negyedik gólját. 1-4

A mékőzés osztályzata a Pestifoci szerint: 6
Becsületes, de izgalommentes meccset láthattunk.
Az Építők a játék szinte minden elemében felülmúlta a Műegyetem csapatát, amely „csak” a helyzetkihasználásban volt jobb ellenfelénél.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Gergely Viktor volt.

Az első félidőben nem tudták tartani, nagy szerepe volt csapata sikerében.