Jó meccsen döntetlen a Pirosrózsa utcában!

Írta: Szőnyi Gábor

thserafc3

A legutóbbi három mérkőzését 3-2-re megnyerő RAFC látta vendégül a forduló rangadóján a legutóbb a KISE-t alaposan lelépő THSE csapatát. Mindkét fél győzelemmel hangolt az összecsapásra, és várható volt, hogy most is csak a győzelmet tudják majd elképzelni.

RAFC - THSE 1-1

BLSZ1. 23. forduló

Így is történt, intenzíven, magas fordulatszámon pörögve kezdtek a csapatok, de a várt nagy helyzetek elmaradoztak. Mindössze két távoli lövést jegyezhettünk fel, egyet Vörös Péter (RAFC), egyet pedig Tóth Henrik (THSE) lőtt fölé.

Az első negyedórához érkezve Péter Attila már sokadszor futott fel a bal oldalon, középre adott, és  az ott érkező Füzy Zsolt 17 méteres lövése alig kerülte el a kaput.  Jól szűrt a THSE középpályán, a RAFC támadói ebben az időszakban csak nagy nehezen jutottak át a félpályán,  a kapuig pedig nem értek el.

A 20. percben Dudás Máté (THSE) remekül indította saját térfeléről Lőrincz Pétert, aki 16 méterről lőtt, de Hauer Viktor vetődve hárítani tudott.
A hajrához közeledve azonban a legnagyobb gólszerzési lehetőség mégis hazaiak előtt adódott, amikor Balatoni Máté bal oldali beadása után Berndt András 2 méterről, háttal a kapunak, sarokkal lőtt kapura, de Baráth Béla remek reflex mozdulattal kiütötte a labdát. Óriási mentés volt, óriási helyzetben.

A szünet előtt nem sokkal még Kondor László (THSE) felfejelt egy beadást, amit Dudás Máté szép mozdulattal hátrahúzott, de a labdát Tóth Henrik 5 méterről fölé fejelte.
A félidőt mindenképp a Tintahalak nyerték, már ami a labdabirtoklást illeti, de az eredmény – ami a legfontosabb – 0-0 volt.
A második játékrész már nem ott folytatódott ahol az első véget ért, mert a hazaiak kijöttek a szorításból és mezőnyben többet találkoztak a labdával.

Ennek ellenére a THSE lehetőségeit jegyezhettük fel. Előbb Pokó Ajtony fejelt 16 méterről az oldalhálóba, majd egy perc múlva már meg is szerezte a vezetést a vendégcsapat. Kondor László szerzett labdát a hazai térfél közepén, egy átvétel és egy igazítás után 25 méterről remekül eltalált, hatalmas gólt lőtt a kapus fölött a léc alá. 0-1.
Nagyobb sebességre kapcsolt a RAFC, de a vendégek felvették a kesztyűt és egy kellemesen lüktető izgalmas mérkőzés kerekedett az összecsapásból.

A 71. percben Vörös Péter a tizenhatos bal sarkától tekerhetett egy szabadrúgást kapura, amit Baráth Béla ismét csak bravúrral ütött ki a jobb felső sarokból.
Egy perc múlva válaszolt a másik oldal is, egy gyors kontra végén Pokó Ajtony labdájából Füzy Zsolt játszotta tisztára magát, de 16 méteres lövése kevéssel mellé ment.
A hajrára tovább pörgették a fordulatszámot a csapatok, igaz a játékvezetőnek többször is szöveg miatt kellett fegyelmeznie a játékosokat.

A 80. percben ismét egy lehetőség adódott a vendégek előtt. Füzy Zsolt szerzett labdát a hazai térfélen Pokó Ajtonyhoz játszott, akinek passzából Simon Péter 6 méterről kecsegtető helyzetben bombázott fölé, majd újabb 5 perc elteltével Simon Péter passzából Pokó Ajtony 16 méterről találta telibe a felső lécet.

És erre jött a slusszpoén, amikor a 87. percben Vörös István beadását a támadósorba felküldött Gálosi Csongor fejelte kapura, a fejest még Baráth Béla ki tudta ütni, de pechére épp az érkező Berndt András elé került a labda, aki 6 méterről a védők között a kapu közepébe lőtt. 1-1

Mérkőzés osztályzata:8
Bár az első félidőt kicsit elsinkófálták a csapatok, a második játékrész már kárpótolta a nézőket, igazi rangadóhoz méltó játék és hangulat volt. Mindkét fél odatette magát és igyekezett a maga javára eldönteni a mérkőzést. És bár a vendégek talán közelebb álltak a győzelemhez, a pontosztozkodás igazságosnak mondható. A mérkőzés méltó volt a forduló rangadója címhez.

A mérkőzés legjobbja Kondor László (THSE) lett.
 Góllal, sok labdaszerzéssel és hatékony mezőnymunkával járult hozzá, hogy csapata megtarthatta a második helyet a tabellán.