A Budapest Kupa elődöntőjében a II. Kerület!

voyage testveriseg bkdonto pestifoci 004

Meglepetésre emberhátrányba kerülve is ki tudott egyenlíteni a II. Kerület UFC a BLSZ1-es Ferencvárosi FC ellen, és így az egy osztállyal lejjebb játszó csapat a Budapest Kupa elődöntőjébe jutott.

II. Kerület UFC  - FFC 1-1

Budapest Kupa nyegyeddöntő

Erőteljesen kezdett a II. Kerület a Ferencvárosi FC ellen, és az első félidőben a hazai csapat irányítani tudta a játékot, letámadásával és nagy tempójával meglepte magasabb osztályú ellenfelét. A hazaiak azonban hiába tudtak több helyzetet kialakítani, nem tudtak a kapuba találni.
A szünet után megváltozott a játék képe, az FFC rá tudta erőltetni akaratát ellenfelére, és Padányi Bendegúz korai kiállítása után ez még inkább igazzá vált. A vendégek saját térfelére szorították ellenfelüket, és Léb László szép lövésénél csak Kovács Lehel óriási bravúrja mentette meg a góltól a BLSZ2-es csapatot.

A 61. percben egy rossz büntetőterületen belüli becsúszás után tizenegyeshez jutott az FFC, Pozder Nenad pedig meg is szerezte a vezető találatot. 0-1
A gól után nehéz volt elképzelni azt, hogy egyenlíthet az UFC és ezzel megszerzi a továbbjutást jelentő gólt, de a 79. percben mégis ez történt. Egy kipattanó labda után Miklósi Gergely lőtt a hálóba, nagy örömhöz juttatva csapatát! 1-1 A hajrában aztán az FFC még két nagy helyzetet kidolgozott, de gólt nem tudott lőni. A II. Kerület UFC ezzel a Budapest Kupa elődöntőjébe jutott, eddigi történelmének legnagyobb kupasikerével. A budaiak a fináléba kerülésért a RAFC-ot fogadják hazai pályán.

Edzői vélemények:

Hevesi Tamás (FFC): -  Egy fiatal, technikás játékosokból álló csapat volt az ellenfelünk, amely nagy lelkesedéssel játszott. A második félidőben úgy játszott a csapat, ahogy én elvárom. Nüansznyi dolgokon múlott a továbbjutásunk elmaradása. Az első félidő az ellenfelünké volt, a találkozó következő fele viszont abszolút a mienk. Ha bevisszük a második gólt, akkor már nem lett volna esélye ellenfelünknek, sajnos ez nem történt meg. Láttam, hogy le voltak törve a fiúk a kiesés miatt, de én ennek ellenére büszke vagyok a csapatomra. Hét mérkőzést játszottunk a tavasszal, ezek közül hármat megnyertünk, három döntetlen lett, és egyet veszítettünk el csak. Azt gondolom, hogy ez vállalható teljesítmény.

Moldován Tibor (II. Kerület UFC): - Az első félidőben megvoltak a lehetőségeink, hogy eldöntsük a mérkőzést. Ez azonban nem sikerült, és a második félidőben főleg a kiállítás után be tudott szorítani minket ellenfelünk, egy egyértelmű büntetővel vezetést tudtak szerezni, ezt azonban egy pontrúgás kipattanójából ki tudtuk egyenlíteni.
Úgy érzem, hogy megérdemelten jutottunk tovább. Nem volt tervben, hogy mi ilyen sokáig jutunk a Budapest Kupában. Úgy tekintettünk erre a sorozatra, hogy jó, hogy játszhatunk hét közben is mérkőzéseket, és hogy játszhatunk élesben BLSZ1-es csapatokkal is. Persze most, hogy már itt vagyunk az elődöntőben, nem lehet más célunk csak is a döntőbe jutás.