Az utolsó 5 percben fordított az Építők az Ikarus otthonában

Írta: Szabó Miklós

ikarus epitok

A forduló előtt a harmadik helyen álló Ikarus látta vendégül a múlt héten az Inter-t lelépő, jó erőkből álló 43.Sz.Építők csapatát.

Ikarus - Építők 2-3

BLSZ1. 19. forduló

A mérkőzés gyászszünettel kezdődött, a nemrég elhunyt Verebes József emlékére. A napos, bár eléggé szeles időben szélsebesen egymásnak estek a csapatok. Már a 2. percben
Spáth Márton (Építők) vitte fel a labdát, amit Vécsi Gáborhoz játszott, Vécsi 28 méterről egy
lapos és veszélyes lövést eresztett meg a kapura, de a labda kevéssel elkerülte a bal alsó sarkot. Az ellentámadásból Kasinszky István passzából Horváth Krisztián játszotta tisztára magát, de 8 méteres lövését bravúrral védte Ronny Haraldseid.

A folytatásban joggal vártuk az eseménydús játék folytatását, de ez sajnos elmaradt és inkább a középpályán vitézkedtek a csapatok, a kapuk a mérkőzés ezen időszakában nem forogtak veszélyben.

Egészen a 28. percig, amikor Horváth Krisztián szerzett labdát az Építők térfelén, Kasinszky Istvánt választotta játszótársnak. Kasinszky a jobb oldalon felfutó Szabó Pál elé tálalt, aki betört a tizenhatoson belülre, majd jobbról 8 méterről a kapus felett a léc alá bombázott. 1-0

Támadásban maradt az Ikarus, és néhány perccel később Horváth Krisztián egy labdaszerzés után Szabó Pál elé játszott, aki 7 méterről az oldalhálóba lőtt.

A vendégek tetszetősen szövögették támadásaikat, de kapura kevésbé voltak veszélyesek. A félidő végét jelző sípszó előtt nem sokkal Gergely Viktor 25 méteres szabadrúgását védte szép vetődő mozdulattal Hmelyovszki Tibor.

A második félidő első percében Horváth Krisztián végezhetett el egy szögletet balról, de beadása visszapattant hozzá és a duplázását a rövid sarok előtt fogta vetődve Ronny Haraldseid. Pár perccel később ismét Horváth veszélyeztetett, 26 méteres szabadrúgása átszállt a védők feje felett, de Ronny felett nem, szépen vetődve kiütötte a labdát.

Az Ikarus lehetőségei után, a 60. percben egyenlítettek a vendégek. A csereként beállt Birinyi Balázs ívelt egy szabadrúgást az Ikarus tizenhatosára, ahol az érkező Gergely Viktor kapura pördített, de a labda Hmelyovszki Tibor kapusról felperdült, ismét Gergely elé, aki így 7 méterről a kapu közepébe fejelt. 1-1.

Nem hagyhatta az egyenlítést szó nélkül a hazai csapat, a 71. percben Bálint Dávid ívelt át hosszan jobb oldalról, a bal oldali ötösnél helyezkedő Szabó Pál visszafejelte a labdát az érkező Horváth Krisztián elé, aki 8 méterről szépen kilőtte a bal felső sarkot. 2-1

A hajrához közeledve paprikássá vált a mérkőzés,  kemény belépők valamint a sok reklamálás övezte ezt az időszakot.

Amikor már mindenki azt hitte, hogy az Ikarus begyűjti a fontos három pontot, elképesztő fordulat következett.

A 84. percben ismét kiegyenlített az Építők, Spáth Márton 25 méterről ívelt előre egy szabadrúgást és a kaputól 10 méterre helyezkedő Vécsi Gábor egyből a levegőből, kapásból, félfordulattal a bal alsóba lőtte a labdát. 2-2.

És itt még nem volt vége! A 87.percben Mészáros Dominik szép cselsorozat után Vécsi Gábor elé gurított, aki kilépve a védők között és 9 méterről a kapu jobb alsó sarkába helyezett. 2-3

Az utolsó percekben tovább növelhette volna előnyét az Építők, mert a lefújás előtt nem sokkal Kavalecz Márkban elakadt egy felszabadító rúgás a félpályánál, az így lecsorgó labdára Birinyi Balázs lecsapott, majd egyedül tört kapura, de nagy helyzetben rosszul gurított középre és a visszazáró védők tisztázni tudtak.

A meccs lefújása után Kurucz Martin (Ikarus) reklamálás miatt megkapta második sárga lapját, így őt még kiállította a játékvezető.

Talán jobban akarta a győzelmet és ezért többet is tett az Építők, akik ma egy Vécsi Gáborral voltak jobbak az azonos erők csatájában alul maradó Ikarus-nál. A hazai csapat veresége ellenére megtarthatta harmadik helyét a tabellán, de üldözői pontszámban utolérték.

A mérkőzés legjobbja a Pestifoci szerint Vécsi Gábor volt.
Sokszor volt megjátszható és a hajrában szerzett két góljával eldöntötte a három pont sorsát.