K.O.! Az Építők 9-1-re verte az Intert!

Írta: Szabó Miklós

interepitok

A forduló előtt harmadik helyezett Inter CDF előnye három pont volt a 6. helyen álló 43.sz. Építők csapata előtt. Az Inter hajója léket kapni látszott,  tavasszal már két vereséget is összeszedett a csapat. A hajó a Rákospatak partján 9 találat után el is süllyedt.

43.sz.Építők SK - Internationale CDF SE 9-1

BLSZ1. 18. forduló

A rossz előjelek ellenére jól kezdte a mérkőzést a vendég csapat, és az első percben Alimán Ákos beadását Igwilo Somto Kingsley spiccelte 11 méterről kevéssel a bal kapufa mellé, majd az 5. percben egy beadást ismét Kingsley fejelt 5 méterről kapura, de Greaser Krisztián a felső lécre ütötte a fejest.

Aztán a hazaiak megrázták magukat és helyrebillentették az erőviszonyokat a pályán. Átvették az irányítást és a 8. percben már a vezetést is. Spáth Márton – Vécsi Gábor volt a labda útja, majd az utóbbi visszakészítette a labdát az érkező Makk Leventének, ő pedig 8 méterről a kapu jobb oldalába lőtt. Szépen kijátszott gól volt. 1-0

A folytatás sem ígért semmi jót a vendégek számára, mivel a 9. percben Vécsi Gábor tartott meg a labdát egy indítás után az Inter térfelének közepén, majd laposan Mészáros Dominik elé játszott, aki 15 méterről egyből a bal alsó sarokba lőtt. 2-0

A vendégek csak elvétve jutottak el a hazai kapu elé, de a 23. percben nagy helyzetet dolgoztak és hagytak ki. Hameed Abdullah Talal tálalt Igwilo Somto Kingsley elé, aki az ötös jobb sarkáról a felső lécre emelt.

A félidő fennmaradó része aztán az Építőké volt. A 33. percben Makk Levente passzolt Mészáros Dominik elé, aki egy átvétel után 15 méterről alányesett a labdának, amely a bal felső sarokba hullott. 3-0

A játékrész utolsó mozzanataként a nagyon elemében levő Spáth Márton játszott a vendégek tizenhatosának vonalán álló Vécsi Gáborhoz, aki 14 méterről a kapu bal oldalába lőtt. 4-0.

A rövid félidei pihenő után tartós rövidzárlat állt be az Internél és csak az Építők gyorsmozgású támadóin múlt, hogy mikor és milyen gól születik.

Az Építők a pálya teljes egészét uralta, szinte semmi esélyt sem adva a vendégek számára, hogy támadásaikat szövögessék.

A továbbiakban a gólok összefoglalására szorítkoznánk:

A 48. percben Vécsi Gábor adta a labdát Makk Leventének, aki tisztára játszotta magát, de lövés helyett cselezgetésbe kezdett, majd visszapasszolt és az érkező Vécsi Gábor 8 méterről a kapu közepébe lőtt.5-0.

Az 53. percben Vécsi Gábor passzolt Mészáros Dominikhoz aki az Inter ötösjobb sarkáról a vetődő kapus hasa alatt a jobb alsó sarokba lőtt. 6-0

Egy perc múlva szinte a semmiből szerezte meg a becsületgólt az Inter. Saidi Imed cselezgetett az Építők térfelének közepén, majd 33 méterről váratlanul lövésre szánta el magát és nagy gólt ágyúzott a kapu közepébe. Szép találat volt! 6-1

Az 58. percben gyors hazai kontra futott végig a pályán, aminek a végén Vécsi Gábor passza után Mészáros Dominik maradt üresen szemben a kapussal. Előbb egy csellel elfektette Skadra Lászlót majd a bal alsó sarokba lőtt. 7-1

A 78.percben Gergely Viktor kényszerítőzött Kocsis Balázzsal az Inter kapuja előterében és az így visszakapott labdát 7 méterről a kapuba lőtte.8-1.

A 84. percben a csereként beállt Érsek Róbert vett át egy átadást az Inter tizenhatosának előterében, cselezgetve keresztbe vezette a kapu előtt, majd 7 méterről ballal a bal alsó sarokba gurított. 9-1

Az Építők csapata teljesen lenullázta ellenfelét ezen az estén, a vendégeknek esélyt sem adva a tisztes helytállásra. Az Interesek ugyan megpróbáltak támadásokat kezdeményezni a sok bekapott gól ellenére is, de ez a nap nem az övéké volt.

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 6

Az Építők látványosan futballozott és sok gólt lőtt.

A mérkőzés legjobbja a Pestifoci szerint Vécsi Gábor és Mészáros Dominik (Építők) volt.
Vécsi Gábor alaposan kivette a részét a gólok előkészítéséből és két alkalommal a befejezésből is, míg az Mészáros Dominik szintén aktív volt a támadások építésében és 4 gólt szerezve szerzett remek napot csapatának és a szurkolónak egyaránt.

Tags: Építők | Inter | BLSZ1