4-1-re verte az Építők az Unione-t!

Írta: Fotó és kivonat: 43szepitoksk.hu

spathepitok

Meglehetősen tartalékosan állt fel az Unione a BLSZ I. 16. fordulójában, és ezt nem is bírta ki az Építők ellen, amelynek új igazolásai brillíroztak. A vendégektől hiányzott többek között az alapemberek közül Szabó Tibor, Kayali Viktor, Keresztesi Botond, Fehér Csaba, Weisz Tamás és Szekeres Tamás is. A helyzetet remekül használta ki a hazai csapat és sima 4-1-es győzelmet aratott.

43.sz. Építők SK – Unione FC 4-1
BLSZ I. 16. forduló

Az első percektől kezdve támadólag lépett fel az Építők, és csak Gyenes Dávid képességeinek és a szerencsének volt köszönhető, hogy az első félórában nem dőlt el a meccs a hazaiak javára.
A 35. percben aztán már nem volt kegyelem, a tizenhatoson belülre jó Vécsi Gábor egy csel után Makk Levente elé talált, aki 7 méterről a hálóba lőtte az Építők vezető gólját. 1-0
Két perc múlva Spáth Márton (a képen kékben - fotó: 43szepitoksk.hu) remek passza után Mészáros Dominik lőtte el a labdát Gyenes Dávid mellett. 2-0
A 45. percben Spáth Márton a gólpassz után egy góllal is széppé tette a bemutatkozását új csapatában Makk Levente passza után lőtt ziccerben a hálóba.
A62. percben második sárga lappal kiállította a játékvezető a hazaiak játékosát, Mészáros Dominikot. Ez adott némi reményt az Unione számára, legalábbis abban a tekintetben, hogy a komolyabb verést elkerüli. A 73. percben halványan a pontszerzés reménye is felcsillant nekik, miután az előző félévet az Építőknél töltő Freud Gábor passza után Lakatos Zsolt szépíteni tudott. 3-1
A 84. percben aztán helyre állt a mérkőzés rendje Spáth Máron 16 méterről a jobb felső sarokba lőtt. 4-1
A 89. percben még Freud Gábort szintén második sárga lappal kiállította a játékvezető, így a véghajrát újra egyenlő létszámmal játszották le a csapatok, de az eredmény már nem változott.

Az Építők új igazolásai közül Spáth Márton, Birinyi Balázs és Kóródi Viktor is remekül mutatkozott be.

Tags: Építők | Unione