A II. Kerület kiütötte a BVSC-t a Budapest Kupából

abvsc ii keruletfc 009

Meglepő eredmény született a két BLSZ II-es csapat Budapest Kupa találkozóján, a II. Kerület UFC hatalmas győzelmet aratott a BVSC ellen.

II. Kerület UFC - BVSC-Zugló 6-2

Budapest Kupa 3. forduló

A mérkőzés elején a BVSC lépett fel támadólag, akár gólt is szerezhetett volna, de nem sikerült, megtette ezt viszont első lövéséből a 4. percben a II. Kerület. Egy letámadás után Ráskai-Kiss Keve ballal 14 méterről nagy gólt lőtt. 1-0
A gól nem változtatta meg a játék képét, BVSC ziccer következett, de a zuglóiak nem tudtak túl járni Kovács Lehel kapus eszén.
A 20. percben jött az UFC második helyzete, amelynek ismét gól lett a vége! A volt Pénzügyőrös Lesti Bendegúz parádés átemelős gólt szerzett. 2-0
Ez a találat viszont már fordulatot hozott a meccsbe, és a Kerület akarat egyre jobban érvényesült. A 40. percben ez újabb hazai gólt eredményezett. Egy szép támadás végén Lesti Bendegúz passzából Királyvölgyi Krisztián 6 méterről az üres kapuba lőtt. 3-0

A háromgólos hazai előnnyel eldöntöttnek nézett ki a szünetben a továbbjutás kérdése. Az 59. percben pedig végképp eldőlt minden. Királyvölgyi Krisztiánt rántották le a tizenhatoson belül a vendégek, a büntetőt a sértett végezte el, Kleisz Gergely jó helyre vetődött, de a labdát nem tudta kifogni. 4-0
Négy perc múlva jött az újabb hazai gól, egy szögletet követően Tóth Máté passzolta közelről a kapuba a labdát. 5-0
A BVSC-nek a 71. percben jött össze a szépítés, egy szabadrúgás után Turcsán Richárd fejelt 5 méterről a kapuba. 5-1
A 80. percben újabb büntetőhöz jutott az UFC, Kovács Lehel kapus végezte el a tizenegyest, és magabiztosan rúgta a kapuba a demoralizáló találatot. 6-1
A mérkőzés utolsó gólját a zuglóiak vitték be, egy hazai védelmi hiba után Sebők Dániel pofozott be egy lecsorgó labdát. 6-2

Érdekesség, hogy a két csapat az első tavaszi fordulóban, pont ugyanebben a szereposztásban fog egymással játszani, meglepő lenne, ha hasonló eredmény születne, mindenesetre ez a meccs ad egy kis pikantériát a bajnokinak.