Meglepetés a kupában: RSC - Építők 2-2

Írta: Szőnyi Gábor

voyage testveriseg bkdonto pestifoci 004

A Budapest Kupa 3. fordulójának eddigi legnagyobb meglepetését okozva a BLSZ II-es Rákosszentmihályi SC hazai pályán 2-2-es döntetlennel búcsúztatta az egy osztállyal feljebb szereplő Építők csapatát a Budapest Kupától.

Rákosszentmihályi SC – 43. sz. Építők SK 2-2 (1-2)

Budapest Kupa 3. forduló
Továbbjutott az RSC.

RSC: Gerencsér Balázs - Jahnke Kristóf (Wild Attila), Vancsa Zoltán, Inhaizer Tamás, Szécsi Márk - Hechst Ádám- Viandt Dániel (Kálmán Gábor) , Góró László Sztranyóczky László (Falusi Bálint), Drenyovszky Mihály (Sponga Péter) - Bodnár Miklós (Székely István)
Vezetőedző: Krampek Nándor

Építők: Haraldseid Ronny (Graeser Krisztián)- Szalamie Norbert (Slehovszki Krisztián), Bruck Áron, Demeter Viktor, Próbáld Attila - Reményi Roland (Lovász Krisztián), Spáth Márton, Fodor Kristóf, Makk Levente - Vécsi Gábor, Kocsis Balázs
Vezetőedző: Dr. Hevesi Tamás

Nem indult túl szerencsésen a mérkőzés a Krampek Nándor által irányított RSC számára, mert a 10. percben egy betett labda után a rövid kapufánál álló Vancsa Zoltán lábáról a hálóba pattant a labda, majd szűk negyedórával később Fodor Kristóf akciógóljával már 0-2 volt az állás.
A 28. percben aztán egy szép támadás végén Góró László visszahozta a rákosszentmihályi reményeket, 1-2-es állással mentek szünetre a csapatok.
Az iram nem volt túl nagy a találkozón, de a szorossá alakult állás miatt az izgalmakra nem lehetett panasz.

A 65. percben aztán óriási esélyt szalasztott el az egyenlítésre az RSC. Bodnár Miklóst rántották le a tizenhatoson belül, a büntetőt a sértett végezte el, de a csereként beállt Graeser Krisztián védeni tudott. Itt még jól érezte magát az Építők kapusa, de a 71. percben már nem, a szintén a padról beszálló Sponga Péter 14 méteres lövése védhető lett volna, de a kapusról a hálóba jutott a labda. 2-2

A döntetlennel a Budapest Kupa szabályai szerint az alacsonyabb osztályban szereplő Rákosszentmihályi SC jutott a legjobb 16 közé.