Nem bírt az FFC-vel az Építők!

Írta: Szabó Miklós

ffc epitok uj

Szép őszi, bár kissé hideg időben rendezték meg a 13. fordulóban későbbre halasztott FFC – Építők mérkőzést, amely összecsapás egyben a 2015-ös év utolsó BLSZ1-es meccse volt.

FFC - 43.sz.Építők 1-1

BLSZ1. 13.forduló

A kezdés után a hazaiak veszélyeztettek előbb, amikor a 3. percben Nagy Roland léptette ki az Építők tizenhatos vonala előtt Tánczos Tibort, aki 14 méterről kissé könnyelműen ellőtte a labdát, amely a kapu mellé szállt. Néhány perccel később Csegedi Csaba (FFC) hívta fel magára a figyelmet egy bátor bal oldali előretöréssel, amely végén a beadása azonban nem sikerült.

A vendégek az első 10 perc elteltével adtak először életjelet magukról és elkezdték átvenni a mérkőzés irányítását.

Szabó Zsolt - Vécsi Gábor - Szabó Zsolt – Érsek Róbert volt a labda útja egy tetszetős Építők
Támadás során, melynek végén Érsek beadását Mészáros Dominik 4 méterről kevéssel fejelte mellé.

A 15. perc újabb vendég lehetőséget hozott, amikor Szabó Zsolt egy 35 méteres íveléssel varázsolta a labdát a kilépő Mészáros Dominik elé, aki azonban 15 méterről mellé lőtt.

Állandósulni látszottak vendég támadások az FFC térfelén. A 25. percben az eddigi legnagyobb lehetőség következett. Érsek Róbert remek labdával játszotta meg a góllövőlista vezetőjét, Vécsi Gábort a hazai tizenhatos előterében, aki lefordult védőjéről, tisztára játszotta magát, majd fordulásból 8 méterről lőtt, de Nagyjános Zoltán kiütötte a labdát, pechére éppen az érkező Gergely Viktor elé, akinek 5 méteres ismétlését is kiütötte a hazai kapus.

ffc epitok uj2

A vendégek véglegesen átköltöztek a hazai térfélre, és ha nagy nyomás alatt nem is tartották az FFC -t, a labdát jobbára az Építők játékosai birtokolták.

A 29. percben Szabó Zsolt jóvoltából Mészáros Dominik léphetett meg a jobb szélen, de az utolsó pillanatban szögletre tudtak előle tisztázni a hazai védők, majd a 40. percben ismét Mészáros jeleskedett, amikor beadott szögletét Vécsi Gábor 6 méterről fejelte fölé.

Korábban két alkalommal is ápolni kellett a játékosokat, így a 2 perces hosszabbításban még Freud Gábor 35 méteres életerős lövését fogta másodjára Nagyjános.

Enyhe Építők mezőfölényben, aránylag csendesen csurgott le az első félidő 45 perce a képzeletbeli homokórán.

A második félidőre aztán még egy lapáttal rátett az Építők. Az 51. percben Probáld Attila beadását Gergely Viktor 6 méterről fejelte kevéssel mellé, majd az 57. percben Érsek Róbert vett át egy labdát, és 22 méteres életerős lövését Nagyjános szögletre ütötte a jobb sarok elől.

Ahogy lemenőben volt a nap, úgy lett egyre hidegebb a nézőtéren, de a pályán igencsak forró lett a helyzet a vendégek számára. A 62. percben Czernai Gábor vett mellre egy labdát a félpályánál, majd a frissében beállt Virág Balázshoz játszott, aki kiverekedte a helyzetet magának, és labdája a szintén csereként beállt Magyari Norbert elé került a vendégek tizenhatosa előtt. Magyari védőjével a nyakán befordult és 14 méterről a kapu jobb oldalába gurított. 1:0.

A gól után, ha lehet még jobban rákapcsoltak a vendégek. A 67. percben Érsek Róbert szerzett egy labdát a hazai tizenhatos előtt, begurítását követően Vécsi Gábor elől az utolsó pillanatban mentették a védők. A pálya majdnem felborult, olyan nyomást alkalmazott az Építők, hogy szinte csak az a kérdés maradt, hogy meddig lehet ezt bírni?

A 80. percig lehetett. Ekkor Szabó Zsolt szépen vezette fel a labdát, nem tudták szerelni, a bal oldalon a támadást kísérő Mészáros Dominikhez játszott, aki bevezette a labdát az FFC ötöséig, és beadásából a lábak sűrűjében a hálóba jutott a labda. 1:1.

Az egyenlítő gól után is támadásban maradó vendégek a 84. percben ismét veszélyeztettek, amikor egy kipattanó labdát Szabó Zsolt 19 méterről kapásból kapura lőtt, de Nagyjános ismét szépen hárított.

A ráadásban előbb Érsek Róbert 11 méteres lövését védte Nagyjános, majd Vécsi Gábor lőtt mellé 14 méterről.

A győzelemért az Építők sokkal többet tett, azonban a pályán volt az FFC is, amely remekül szervezte meg a védelmét, minden támadás után fegyelmezetten azonnal visszazártak, remekül küzdöttek Hevesi Tamás legényei. Dobogott a Fradi szív!

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Szabó Zsolt (Építők) lett.
A pálya szinte minden részén feltűnt, sokszor szerzett labdát, szinte mindig megjátszható volt, és jól osztogatott. Nem utolsó sorban ő maga is sokszor veszélyeztette a kaput.

Tags: BLSZ1 | FFC | Építők