Beleunt a meccsbe az Építők, de a 3 pontot megszerezte!

epitok hegy2015

Jó első félidei játékával az Építők megszerezte a 3 pontot a Hegyvidék ellen, a hazai csapat ugyanakkor a második játékrészben már leginkább a hármas sípszót várta.

43.sz.Építők SK - Hegyvidék SE 1-0

BLSZ1. 15. forduló

A mérkőzés jegyzőkönyve: ITT

Az Építők nekiesett a Hegyvidéknek a mérkőzés elején és a sorozatos támadások következményeként a 13. percben meg is született a hazaiak vezető gólja.
Egy jobb oldali beívelés után Gergely Viktorig jutott a labda, aki 10 méterről a bal sarokba továbbította azt. 1-0
A félidő további részében is az Építők irányításával zajlott a játék, de a 29. percben az első komolyabb Hegyvidék-támadás majdnem gólt hozott. A Budapest válogatott Csillag András 16 méterről kevéssel lőtt a kapu mellé. Nem baj majd Fehérváron, az MLSZ-tornán bemegy a labda.
A 36. percben ismét egy válogatott játékos próbálkozott Spáth Márton 13 méterről lőtt nagy helyzetben, de Kires Attila nagy bravúrral hárított.
A 39. percben az Építők kettőre növelhette volna előnyét. A góllövőlistát vezető Vécsi Gábor estében 14 méterről lőtt, de Nándori a helyén volt, és nagyot védett.
A félidő végén hatalmas hazai helyzet maradt ki. Vécsi Gábor ziccerben, közelről Nándori Márton kezébe lőtte a labdát, aki meg is fogta azt. Hihetetlen jelenet volt.

Az első félidő jelentős Építők-fölényt hozott, a Hegyvidéknek voltak lehetőségei a gólszerzésre, de a hazaiak jóval veszélyesebbek voltak a kapura.

A második játékrész meglepő fordulatot hozott, a kék-fehéreket elaltatta az előny, és sokáig csak annak örülhettünk, hogy az MTK-FTC meccs reflektorának fényéből a műfüves pályára is jutott.
Szépen csordogált a meccs, de aztán 60. percben villantak a vendégek. Spáth Márton bal oldali szöglete után Kiresnek kellett résen lennie, hogy védje Boda Péter fejesét.
A 75. percben ismét a Hegyvidéknek akadt esélye a gólra, Spáth Márton 18 méteres szabadrúgása azonban kevéssel a kapu fölött hagyta el a játékteret.
A félidő vége is a vendégek helyzetét hozta el, Bánk Levente 13 méterről lendületből a kapu mellé lőtt.

Az Építők nagyon értékes 3 pontot szerzett, mert ezen a napon hagyott némi kívánnivalót a csapat játéka –főként a második félidőben- meglepő módon most ennyi is elég volt a sikerhez.

A mérkőzés legjobbja a Pestifoci szerint Kires Attila lett.

Mindkét kapus jól védett ezen a meccsen, Kires Attilát azért választottuk, mert ha kicsit gyengébb napot fogott volna ki, akkor két pontot biztosan elbukott volna a hazai csapat.