Házirangadót játszott egymással szombaton az Építők és a Voyage, bár azt jeleztük, hogy a kék-fehérek a találkozó esélyesei, kiütésre azért nem gondoltunk volna.

43.sz.Építők SK -Voyage SE  5-1

BLSZ1. 8.forduló

A mérkőzés jegyzőkönyve: ITT

Támadófelfogásban kezdték a mérkőzést a csapatok. Az első helyzet az 5. percben volt, Vécsi Gábor labdaszerzése után Érsek Róbert lépett el a védőktől a bal oldalon és rövid labdavezetés után 7 méterről  a kapu mellé lőtt.

A kihagyott helyzet után a Voyage rövid ideig átvette a meccs irányítását és egyre-másra szövögette támadásai, szépen járatták a labdát lábról lábra, igaz helyzetig nem jutottak el.

Nem úgy a hazaiak, akik az első negyed óra végén ismét veszélyeztettek. Előbb Szabó Zsolt lőtte kapásból a kapu fölé Kovács Dávid szögletét, majd Fodor Kristóf próbálkozott 35 méterről, de lapos lövését Miller György Márk szögletre tenyerelte. Az előjelek után megkezdődött az Építők-henger! A  21. percben egy kapuskidobás után Mészáros Dominik saját térfeléről indította Vécsi Gábort, aki egy rövid labdavezetés és némi kivárás után 7 méterről a kapu közepébe lőtt. 1-0

3 perc elteltével Kovács Dávid gurított le egy szabadrúgást 25 méterről Mészáros Dominiknak, aki beadta a labdát, amely az egyik védő fejéről a saját hálójába vágódott. 2-0

A támadásban maradó Építők Érsek Róbert 30 méteres lövésével növelhették volna előnyüket, de a labda a felső lécről visszavágódott a mezőnybe és az ismétlést Vécsi Gábor 5 méterről fölé fejelte.

Az első félóra után tud tt igazán veszélyes helyzetet kialakítani a vendégcsapat. Cseh Péter futott be egy elveszettnek tűnő labdát a bal oldalon, amit még az alapvonal előtt sikerült megmentenie, továbbtette és Bajusz Zoltán beadását Altsach András 4 méterről  fölé lőtte.

Ezek után újra a gólgyártásé lett a főszerep.  A 39. percben Mészáros Dominik játszott Vécsi Gáborhoz, aki egy átvétel után 17 méterről kilőtte a bal alsó sarkot. 3-0

Egy perc múlva ismét az Építők jobb oldala épített fel egy támadást, amelynek a végén MészárosDominik indításával Vécsi Gábor futott el a jobb szélen, beadását Szabó Zsolt 5 méterről a kapu  közepébe passzolta. 4-0

epitok voyag

A második félidőt rögtön helyzettel kezdte a Voyage. Altsach András indításával Bajusz Zoltán futott el a jobb szélen, beadása nagy helyzetben találta az Építők kapuja előtt Molnár Pétert, aki viszont  lövés helyett vissza próbálta tenni a labdát csapattársánk, így a helyzet kimaradt.

Majd az 53. percben egy Altsach – Bajusz –Cseh Péter támadás végén az utóbbi által betett labdát Molnár Péter 6 méterről pörgette fölé.

A válasz sem késett sokáig a másik oldal részéről.  A 61. percben Bita Mátyás szerzett labdát a  Voyage térfél közepén, középre adott és az érkező Vécsi Gábor egy átvétel után 6 méterről a kapuba helyezett.5-0

Egy perc elteltével tovább növelhette volna előnyét a hazai csapat. Kovács Dávid ívelt középre egy labdát, ami a tizenhatoson belül az egyik védő kezét érintette. 11-es.  A letett labda mögé a lehetőséget kiharcoló Kovács állt, de félmagas lövése a jobb kapufáról vágódott vissza a mezőnybe.

A hajrában előbb ismét Kovács volt a főszereplő, amikor egy bal oldali beadása átcsúszott Miller György Márk hasa alatt, de a gólba tartó labdát a gólvonal előtt még Boros Dávid ki tudta vágni.

A 77. perc pedig meghozta a szépítést. Egy szöglet utáni rossz felszabadításból Kocsis Balázs elé  került a labda és a csereként beállt játékos 15 méterről laposan lőtt a lábak között a kapu közepébe.5-1.

Záróakkordként még a vendégek előtt adódott gólszerzési lehetőség, de a Visegrádi Bence labdájával kilépő Boros Dávid nagy helyzetben 13 méterről mellé lőtt.

Az első negyed óra kivételével a hazaiak uralták a játékot, és volt olyan szakasza a mérkőzésnek, amikor kényük-kedvük szerint alakították ki a helyzeteiket, amiknek nagy részét azonban elflegmáskodták, de így is nagy arányban tudtak győzni, a helyenként jól és szépen játszó, de a kapura igazi veszélyt nem jelentő Voyage ellen.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint  Vécsi Gábor lett!

Jó játékkal és 3 góllal járul hozzá a szép sikerhez. Kis  szerencsével még több gólt is szerezhetett volna.