Nem bírt egymással a BVSC és a Közterület!

Írta: Szabó Csaba

bvsckozt

A bajnokságot nem igazán elképzelései szerint kezdő BVSC fogadta a rajtnál szintén kissé beragadó Közterület gárdáját, az 1-1-es döntetlennel egyik csapat sem lépett nagyot előre.

BVSC-Zugló - Közterület SC 1-1

BLSZ2. 5. forduló

A Közterület helyzetével indult a mérkőzés. A 6. percben egy BVSC- szabadrúgást Ferenczi Bence fogott, és azonnal játékba dobta Urbán Gábort, aki két védő kicselezése után egyedül törhetett kapura, de Sziklai Máté hatalmasat védve megóvta a zuglói kaput a góltól.

Kapkodás jellemezte az első perceket, elrontott passzok, gyenge iram és rossz indítások után az első félidő elején lassan beindult a meccs.

Az első negyedóra után a BVSC próbálta kezébe venni az irányítást, és a 13. percben Simon Bence indította az egyre veszélyesebben játszó Sebők Dánielt, a Közterület védelme azonban az utolsó pillanatban elhárította a támadást.

A 18. percben aztán a vendég csapat is villant. Ángyási Gergelyt Bánik Dániel buktatta 25 méterre a kaputól. Laschober Péter végezte el ígéretes szögből a szabadrúgást, amit a BVSC kapusa hatalmas bravúrral hárított, majd a kipattanóra Urbán Gábor (KT) érkezett és 5 méterről egyből kapura tette a labdát, ám Sziklai Máté ezúttal is óriási bravúrt mutatott be és szögletre mentett.

Nyomás alá került a BVSC, azonban a 21. percben góllal szabadult a szorításból. Sebők Dániel jobb oldali beadása után a Közterület védői kicsit lemaradtak középen, így az ott érkező Boldizsár Milán közvetlen közelről megszerezte a hazaiak vezetés jelentő találatát. 1-0

A góltól feldobott BVSC támadásban maradt, de a Közterület védelme jól használta a lescsapdát. Egymás után négyszer állították meg lesen a zuglói támadókat.

bvsckozt1

Az átmeneti vasutas kezdeményezés után átvette az irányítást a vendég csapat. Urbán Gábor egy szöglet után nézett szembe a BVSC védőivel, akik eltűntették a tizenhatoson belül, de a játékvezető nem látott szabálytalanságot.

A 38. percben egy kirúgást követően - mivel a KT kicsit feltolta a védelmet - egy mélyen a védők mögé beívelt labdával Turcsán Richárd és Simon Bence(BVSC) 2:1-ben mehetett kapura, de a vendégek nagy szerencséjére a kritikus pillanatban a labda beragadt Turcsán lába alá és Ferenczi Bence (KT) így hárítani tudott. Nagy helyzet maradt ki.

A hajrában még a jobb oldalon többször is veszélyt okozó BVSC-s Sebők Dániel adta be a labdát, de Simon Bence elől az utolsó pillanatban tisztázni tudtak a vendégek.

Kiegyenlített első félidőt láthattunk, melyet sok hiba jellemzett.

A második játékrészben folytatódott a BVSC nyomása. A 48. percben 23 méterre a kaputól Kiss Viktor buktatta Kerényi Balázst. A szabadrúgást követően a labda, ha kevéssel is, de elkerülte a kaput, így maradt az 1-0.

Az 51. percben egy távoli bomba arcon találta a KT védelem acélos tagját Kiss Viktort. 4 perces ápolás következett.

A kényszerszünetből a Közterület jött ki jól, és az 58. percben megszerezték az egyenlítő gólt! A még alig pályán lévő, csereként beállt Teleki András próbálta megfutni a jobb szélt, amikor buktatták. Jánosi István állt oda elvégezni a szabadrúgást, a beadott labdát Urbán Gábor középre fejelte, a házi gólkirály, Ángyási Gergely pedig közelről a kapuba helyezte. 1-1

A gól után nyomás alá került a BVSC kapuja. Jánosi István végezhetett el szögletet, amit Sziklai Máté bravúrral kiöklözött középre, a hulló labdát Király Péter kapásból ismételten kapura próbálta tenni, de a labda föle szállt.

A 67. percben egy védők mögé bejátszott labdát Sokapopulos Andonis (BVSC) tett középre, amit Simon Bence 11 méterről a kapuja fölé vágott. Nagy helyzet maradt ki.

A 78. percben Ferenczi Bence, a vendégek kapusa indította Urbán Gábort, aki egy az egyben tört kapura, de végül nagy helyzetben hibázott.

A vége előtt még mindkét csapat megpróbálta a maga javára eldönteni a mérkőzést, de az akciókból komolyabb helyzet már nem alakult ki.

Maradt az 1-1-es végeredmény. Igazságos döntetlen született, a meccs egyes periódusában a BVSC közelebb állt a győzelemhez, de a Közterület is hagyott ki nagy helyzeteket.

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 5

Kissé kapkodó volt a játék, sok volt az egyéni hiba, így nem alakulhatott ki igazán pörgős, látványos futball.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Kiss Viktor Ferenc lett.

A vendégek védelmének oszlopa volt. Kiválóan állította meg a BVSC támadásait fejjel és időnként önfeláldozó szereléssel.

Tags: BVSC | Közterület