A II. Kerület elvitte a pontokat a Szőnyi útról

keruletufc

A BVSC és a II. Kerület is egy szerzett ponttal várta az első fordulóból halasztott közös mérkőzésüket.
A hétvégén a zuglóiak a Pestszentimre otthonában értek el egy jó eredménynek számító 4-4-et. Ezen a mérkőzésen góllal mutatkozott be a csapatban Bükszegi Zoltán szakosztályvezető, aki a BVSC felnőtt csapatában hivatalos bajnoki mérkőzésen ezelőtt utoljára 1998-ban lépett pályára, akkor persze még NB1-es volt a klub.
A II. Kerület vasárnap Padányi Bendegúz óriási góljának köszönhetően sokáig vezetett a Kelen ellen, de végül a hajrában a BLSZ1-ből kiesett csapat megérdemelten egyenlített.

BVSC - II. Kerület UFC 0-1

BLSZII. 1. fordulóból halsztott

Az első húsz percben egyik csapat sem veszélyeztette a kaput. A II. Kerület egy jól szervezett védekezésből kiindulva a kontrákra rendezkedett be. Ahogy telt az idő úgy bátorodtak fel a vendégek, ezt segítette, hogy közben a hazaiaknál vezérszerepre szánt Bükszegi Zoltánt 22 perc után le kellett, hogy cserélje Balogh Ákos vezetőedző.
A 23. percben Királyvölgyi Krisztián (UFC) 12 méterről leadott lövésénél Sziklai Máté bravúrral védett. Erre a helyzetre még helyzettel válaszolt a BVSC, a csereként beállt Horváth Tamás nagy passza után Horváth Gábor ha egy századmásodperccel előrébb ér oda a labdára az ötösnél, mint Kovács Lehel kapus, akkor 1-0-át mutatott volna a képzeletbeli eredményjelző.

Ezután egy olyan bő negyedóra következett, amely során a Kerületnek annyi helyzete volt, amennyivel 2-3 meccset is meg lehetett volna nyerni.
A 28. percben Kovács Péterhez (UFC) pattant szerencsésen a labda a tizenhatoson belül, de 13 méteres lövését fogta Sziklai.
Három perc múlva Ráskai-Kiss Keve (UFC) lőtt 17 méterről egy szép csel után tiszta helyzetbe kerülve a kapu fölé.
A 34. percben Padányi Bendegúz (UFC) ugratta ki Kovács Pétert, aki 13 méterről a hosszú sarok mellé lőtt.
Két perc múlva megszületett a vendégek gólja. Padányi Bendegúz kapott óriási labdát, 14 méterről telibe lőtte a jobb kapufát, ahonnan a kipattanó labda Ráskai-Kiss Keve elé került, aki 8 méterről az üres kapuba lőtt. 0-1
A gól után a BVSC egy közeli fejessel majdnem egyenlített, majd ismét jött az UFC, a 45. percben Kovács Péter passza után Tóth Máté ziccerét védte Sziklai Máté.

Az első félidőben az osztályhoz mérve nem volt túl magas a színvonal, de helyzetekben dúskáltunk, a második félidőben viszont a lehetőségek is elmaradoztak.

Pedig a második játékrész elején rögtön egy óriási kapusbravúrt láthattunk. Bódizs Milán jobb oldali szabadrúgása úgy pattant meg egy védőn, hogy az célba vette Kovács Lehel kapuját, de a kapus pazar mozdulattal védeni tudott.
Ezután kapkodóvá vált a meccs, a vendégeken a fáradtság jeleit lehetett észlelni, a BVSC viszont ezt nem tudta kihasználni. Sőt, a 71. percben Vida Gergely szabadrúgása után Sziklai Máténak kellett kiütnie a labdát.
A hajrában a hazai csapat sokat tett az egyenlítésért, de az nem akart összejönni, helyette egy kiállítást szedtek össze, a 93. percben Zsigmond Kristófot állította ki a játékvezető második sárgával.

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 5

Mindkét csapat tud a mutatottnál sokkal jobban is játszani.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Ráskai-Kiss Keve lett!

Ő tette meg a legfontosabbat a meccsen. Igaz, hogy nem volt nehéz dolga a gólnál, viszont akkor lőtte a hálóba a labdát, amikor kezdett úgy tűnni, hogy a Kerület minden létező lehetőséget ki fog hagyni ezen a napon.