Budapesti csapatok hétvégéje az NBIII-ban

bmte

Tizenkét budapesti NBIII-as csapatunkból ezúttal csak kettő tudta győztesen elhagyni a pályát, igaz pont nélkül is csak hárman maradtak.
A 2. forduló mérkőzéseiből szemezgettünk:

Pénteken bemutatkozott új hazai pályáján a BMTE-Újbuda, amely remekül kezdett a Dunaharaszti ellen, és egy gyors akció végén Skriba Máté már a 8. percben be is vette a kaput. Dajka László csapata a vezetés megszerzése után is jól játszott, azonban a vendégek első komolyabb támadásánál a játékvezető úgy látta, hogy Szabó Balázs szabálytalanul állította meg a Dunaharaszti kapura törő támadóját, amiért felmutatta a piros lapot kapusnak, és tizenegyest ítélt. A büntetőt Aranyos Mózes értékesítette.
A nem várt kellemetlen fordulatnak ezzel nem volt vége, 10 perc múlva Ablonczi Gergely már a vezetést is megszerezte a vendégeknek. A BMTE még a félidő végén jelezte, hogy nem tekinti befejezettnek a találkozót, és Kovács Dávid góljával egyenlített.
A hazaiaknak az emberhátrány ellenére is volt esélye megnyerni a meccset, de ez végül összességében nem érdemtelenül a 87. percben jegyzett Kovács Gergely találatnak köszönhetően a Dunaharasztinak sikerült. 2-3

A Honvéd MFA meggyőzően futballozott a Szekszárd ellen, és kis szerencsével nagyobb arányú győzelmet is arathatott volna.
A hazai csapat egy bal oldali beadás után Ihrig-Farkas Sebestyén fejesből szerzett góljának köszönhetően a 25. perctől kezdve vezetett, de újabb találatot Horváth Bálint védéseinek és kétszer a kapufának köszönhetően már nem tudott bevinni. A sok kihagyott helyzet a találkozó végén majdnem megbosszulta magát, a 89. percben Hegedűs Márk lövése csak centikkel ment el a kapufa mellett, de elment és így a Honvéd megérdemelt győzelmet aratott. 1-0

Szintén a közép csoportban első hazai mérkőzésére készült az NBIII-as Pénzügyőr is, amely a Szentlőrinc SE-t fogadta. A találkozó hasonlóan alakult, mint az MFA meccse ( a végén nagy különbséggel), a 24. percben egy jobbról bepasszolt labda után Gyürki Gergő volt könyörtelen a tizenhatoson belül, vezetést szerzett a Pénzügy.
A második játékrészben a jól futballozó hazai csapat több nagy helyzetet is kidolgozott, de a befejezéseknél nem volt szerencséje, és végül a 90. percben Lóth József egy 18 méteres bombával kiegyenlített. 1-1

A Nyugati csoportban a nyáron nagy átalakuláson átesett Csepel második mérkőzésén megszerezte első győzelmét. Haraszkó Sándor 40. percben szerzett gólját Klauzer Ádám még a félidő legvégén kiegyenlítette.
A második játékrész elején viszont már vissza is vette az előnyt a Csepel, a gólszerző a saját nevelésű, mindössze 18 éves Bencze Márton volt! A fiatal támadó gólja 3 pontot ért a kék-piros együttesnek. 2-1

Érdekes mérkőzést hozott az MTK II. és a III. Kerület meccse. Az MTK egy megnyertnek hitt találkozón veszített pontokat, a Kerület viszont bizonyította, hogy nincs lehetetlen helyzet.
A hazai csapat Hujber Tamás passza után az elsősorban az NB1-es csapatba igazolt Marek Strestik közeli góljával a 35. percben vezetést szerzett. A gólpasszt adó Hujberrel a továbbiakban is meggyült a baja a Kerületnek, egy perc múlva Kis Balázs kapott róla egy ütközés után piros lapot.
A 47. percben szinte megoldhatatlan helyzetbe került az óbudai csapat, egy kiugratás után Hujber Tamás 2-0-ra növelte a kék-fehérek előnyét, amely a találkozó hajrájáig elképzelhetetlennek tűnt, hogy nem marad meg.
Végül azonban egy komoly hazai rövidzárlatot kihasznált a végsőkig küzdő Kerület, és előbb Kaszai Gábor a 75. percben tizenegyesből, majd Szilágyi Máté 3 perc múlva szabadrúgásból a hálóba lőtt, beállítva a 2-2-es végeredményt.