Kocsis Dávid duplázott! ESMTK – PAKS II. 2-2

esmtkpaksii

Az NBIII. középcsoportjában az ESMTK az újonc Paks II-t fogadta.

A vendégek szinte csak fiatal labdarúgókkal érkeztek, kezdőcsapatukban a rutint Csoknyai Balázs kapus mellett Kiss Tamás képviselte, utóbbi viszont közel 200 NB1-es mérkőzéssel a háta mögött készült erre a találkozóra.
Az erzsébetieknél két új játékos is a kezdőcsapatban kapott helyet. Mag Kristóf Törökbálintról érkezett, míg a korábbi NBIII-as gólkirály, Kocsis Dávid a Soroksártól.

ESMTK - PAKS II.  2-2

NBIII. Középcsoport 1. forduló

A mérkőzés elején többnyire az erzsébetiek térfelén pattogott a labda, olyannyira, hogy a 9. percben majdnem a kapujukba is bepattant.
Egy bal oldalról elvégzett paksi szöglet után Asztalos Dávid azonban közelről a kapu fölé lőtt.
Az első negyedóra a vendégeké volt, de aztán megvillant az ESMTK is. Murinai Balázs jobb oldali szabadrúgása után Lázár Benjamin éles szögből kevéssel emelt a kapu fölé.
A 21. percben ismét a Paks járt közel a gólhoz. Bor Dávid jobbról, 20 méterről elvégzett szabadrúgása centikkel kerülte el a kaput.

A meddő paksi mezőnyfölény ellenére a 26. percben a hazai csapat szerzett vezetést. Kiss Dávid fantasztikusan tekerte be a labdát jobbról Kocsis Dávidnak, aki magabiztos mozdulattal a jobb felső sarokba fejelte első erzsébeti gólját. 1-0

A gól láthatóan hidegzuhanyként hatott a vendégekre, és nagy erőket adott az ESMTK-nak.
A 30. percben kevés hiányzott az újabb hazai találathoz. Lázár Benjamin bedobása után Kocsis Dávid Vörös Dávid elé csúsztatott, aki 9 méterről centikkel lőtt mellé.
A Paks a félidő végére találta meg a meccs eleji önmagát, és, ha Bonica Sebastian nem véd nagyot egy 13 méterről leadott lövés után, akkor döntetlen állással fordultak volna a csapatok.

esmtkpaksii 001

A szünet után ismét nagy erőket mozgósítottak a vendégek, és már a 47. percben Bor Dávid kiugratásánál ismét nagyon kellett figyelnie Bonica kapusnak, végül kritikus helyzetben előbb ért oda a tizenhatoshoz,mint a paksi támadó.

Az 56. percben viszont már senki sem tudott menteni Bor Dávid elől, Asztalos Dávid beadása után becsúszva lőtt a kapuba. 1-1
Nem tartott sokáig a paksi öröm, 5 perccel később Murinai Barnabás tökéletes beadását ismét Kocsis Dávid fejelte a hálóba. 2-1
Ezúttal nem törte meg úgy a vendégeket a gól, mint az első félidőben, és újabb 5 perc elteltével egy erzsébeti védelmi hiba után Bor Dávid 10 méterről ismét egyenlített. 2-2

A gólváltás után továbbra is mindkét oldalon megvoltak a helyzetek, szinte átrohanták a középpályát a csapatok.
A slusszpoén a végén a hazaiaké lehetett volna, ugyanis a 85. percben Lázár Benjamin is odatekerte a labdát Kocsis Dávid fejére, a támadó ezúttal is tökéletesen fejelte a kapura azt, de ezúttal Csoknyai Balázs a léc fölé ütötte a játékszert.

A kilátogató nézők alighanem nem csalódtak, hogy Erzsébeten töltötték a vasárnap délutánt, mert egy jó iramú, izgalmas, gólgazdag találkozót láthattak, melyen igazságos döntetlen született.

A mérkőzés legjobbja a Pestifoci szerint Kocsis Dávid lett!

Duplával mutatkozott be új csapatában, és kis szerencsével a mesterhármas is összejöhetett volna neki. Bár a találkozót végül nem tudta eldönteni, de az erzsébetiek egyik legfontosabb láncszeme volt ezen a napon.