Drámai végjáték után az Építők 1-0-ról fordítva legyőzte a Testvériséget a BLSZ1. 26. fordulójában!

Testvériség SE – 43.sz. Építők SK 1-2
BLSZ1. 26. forduló

A mérkőzés jegyyzőkönyve: ITT!

A találkozó kezdete előtt a csapatok egyperces gyászszünettel emlékeztek meg a közelmúltban 89 éves korában elhunyt Dombovári Józsefről, az Építők korábbi edzőjéről.

Már az első negyedóra végén megszerezhette volna a vezetést a Testvériség, Lőrincz Péter lőtt szabadrúgásból a bal oldali kapufára.
Öt perc múlva a túloldalon Vécsi Gábor került jó helyzetbe, de 10 méteres középre tartó lövését fogta Nagy János.
Az első gól a 22. percben született meg, Fehér Ádám ragyogó labdát adott Bánhalmi Milánnak, aki balról 8 méterről a hálóba lőtt. 1-0

1 perc múlva ismét a remekül játszó Testvériség próbálkozott, Lőrincz Péter kapura lőtt labdáját azonban hárította Kires Attila.
A hazaiaknak állt inkább a meccs, de a félidő végén, ha egy kicsit fejben jobban ott van az Építők, akkor egyenlít.
A 40. percben Vég Csongor jobb oldali beadása után Jakab Máté fejelt 7 méterről milliméterekkel a bal felső sarok mellé. 2 perc múlva pedig Vég újabb felfutása után ismét tökéletesen tekert középre, labdáját Gergely Viktor fejelte 8 méterről fölé.

A félidő vége tehát az Építők lehetőségeivel zárult, és a második játékrész elején is ők vezettek több támadást.
A 48. percben egy bal oldali szöglet után Kovács Dávid fejelt fölé közelről, 6 perc múlva pedig Bakay Ferenc lövését ütötte szögletre Nagy János.
Ezután egy gyors kontrát vezetett a Testvériség, amely végén Lőrincz Péter tört be balról a tizenhatoson belülre, majd 15 méterről a hosszú sarok mellé lőtt.
Az 58. percben csak megszületett az Építők fejesgólja, Gergely Viktor beadását a volt Testvériség-játékos, Jakab Máté fejelte a kapuba, akit a jegyzőkönyv szerint ekkor már lecseréltek, de ezzel ne törődjön senki. 1-1

A 60. percben Jakab Máté betört a tizenhatoson belülre, úgy szerelték, hogy a labda Mészáros Dominik elé pattant, aki 14 méterről lőtt is, de Nagy János védeni tudott.
A 67. percben ismét Mészáros Dominik küldött egy remek lövést kapura, de Nagy János ismét kiütötte a labdát a jobb felső sarok elől.
Veszélyesebb volt a kapura az Építők, de a Testvériség kontráiban ugyanúgy benne volt a gól, még ha nem is nagyon dolgoztatták a második félidőben Kires kapust.
A hajrá nagyon drámai lett! A 89. percben Asztalos Krisztián (Testvériség) lépett meg, 9 méteres lövését kiütötte Kires Attila, a kipattanót a csereként beállt Radics Sándor 4 méterről az üres kapu fölé lőtte. Megszerezhette volna a három pontot a Testvériség.

A 91. percben aztán Bakay Ferenc adott remek labdát Jakab Máténak, aki továbbpasszolt Vécsi Gáborhoz, ő pedig közelről a kapuba lőtt. A hazaiak lest reklamáltak, de a játékvezető megadta a találatot. Megszerezte a három pontot az Építők! 1-2

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Vég Csongor lett.

Szinte tökéletes teljesítményt nyújtott az Építők jobb oldali védője. A kitűnő védőmunka mellett remek felfutások és remek beadások jellemezték a játékát.