Nagyon odatette magát a Vízművek!

Írta: Szőnyi Gábor

viztes2222222 001

Több hiányzóval, de eddig begyűjtött pontjainak hatására nyugodtan készülhetett a Testvériség a Vízművek otthonába, ahol egy olyan csapat várta a zöld-fehéreket, amely előző otthoni mérkőzésén az RTK ellen meglepő vereséget szenvedett, így újból a kiesés elleni harc csatamezején találta magát. A Vízműveknek győznie kellett tehát, és győzött is!

Vízművek - Testvériség 3-0

BLSZ1. 25. forduló

A Testvériség vette kezébe az irányítást a mérkőzés elején, de az első komolyabb lehetőségek mégis a vendégek kapuja előtt alakultak ki.
A 6. percben egy jobbról beívelt szabadrúgás után Arany Zoltán 10 méterről leadott lövését bravúrral védte Nagy János.
Aztán a 13. percben Nagy Rudolf és Szakállos Zoltán mutatta meg, hogy nem tegnap ismerték meg egymást, egy remek kényszerítőt követően a kiugró Nagyot csak szabálytalanul tudta megállítani Dienes Nándor. A védő megkapta a sárga lapját, és 17 méterről, középről végezhetett el szabadrúgást a Vízművek. A letett labdát Vajay Imre kevéssel lőtte a jobb felső sarok fölé.
Az első negyedóra végén ismét a Vízművek próbálkozott, Dévényi Tamás remek lövése is a kapu felett hagyta el a játékteret.

A kihagyott hazai lehetőségek után az egyébként helyenként szép játékkal előrukkoló Testvériségnek csak a szerencse hiányzott a gólhoz. A 19. percben Bánhalmi Milán forintos passza után a kiugró Lőrincz Péter egy lövésből két kapufát lőtt, mert a bal oldaliról a jobb oldalira pattant a labda.
2 perc múlva Séfer Tamás (Vízművek) lőtt jobbról, 15 méterről, Nagy János kiütötte a játékszert.
Kisebb helyzettelenség következett, ami nem is volt baj, mert még mindig nehéz esernyőt tartva fényképezni és írni.

A 37. percben jött a következő hazai lehetőség. Arany Zoltán kapott jó labdát balra, egy szép csel után 13 méterről lőtt, de Nagy János ismét a helyén volt és kiütötte a labdát.
A félidő záraséként még Buhály Gergő lőtt 15 méterről kevéssel a jobb kapufa mellé.

Az első félidő a kialakított lehetőségek alapján egyértelműen a kapura veszélyesebben futballozó Vízműveké volt, de a Testvériség is élvezhető futballt játszott, és a játékukban úgy tűnt, hogy benne van a gól.
A szünetben nehéz lett volna megmondani, hogy melyik csapat nyeri majd a mérkőzést.

A folytatásban gyorsan a hazaiak felé billent a mérleg nyelve az esélyeket illetően. Arany Zoltán végzett el remekül 20 méterről, jobbról szabadrúgást, a beívelt labdát Vajay Imre fejelte közelről a kapuba! 1-0

Két perc múlva Dienes Nándor szabálytalankodott sárga lapot érően, a Testvériség védőjének ez a második lapja volt a meccsen, így el kellett hagynia a játékteret.

A eset miatt szinte majdnem ugyanonnan rúghatott szabadrúgást Arany Zoltán,mint a gól előtt. Ezúttal kapura tűzte a szabadot, Nagy János kiütötte a labdát, amit Buhály Gergő visszalőtt neki 16 méterről, Nagy ismét kiütötte a játékszert, majd Arany lőtt megint középről, ezt is védte a Testvériség kapusa, majd az újabb kipattanó után már mellé lőttek a hazaiak.
Nagy Jánost az eset után 12, 16 vagy 14 NB1-es csapattól hívták telefonon, na jó ez nem igaz, de akár meg is történhetett volna, fantasztikus pillanatai voltak a kapusnak.

A Tetvériséget nem törte meg a kiállítás, emberhátrányban is mentek előre és néhányszor Smahulya Bencének, a hazaiak hálóőrének is figyelnie kellett, hogy ne kapjon gólt.

A 66. percben Arany Zoltánnak kényelmetlenné vált a cipője, ezért kért helyette a kispadról egy másikat. Hosszasan cserélte a stoplist, ami elmondása szerint egy számmal kisebb volt rá, végül csak sikerült fölvennie. Azt mondta a padon ülőknek, hogy jó lesz ez, bemegy és rúg egy gólt benne.

Bebizonyosodott, hogy Arany megbízható labdarúgó, visszatérése után egy perccel 40 méterre a Testvériség kapujától labdát szerzett, majd, 16 méterről elrúgta Nagy János mellett a játékszert. 2-0

viztes2222

Ezzel eldőlt a meccs, és, hogy ne legyen túl nagy a hazaiak győzelme, az a továbbiakban is leginkább Nagy Jánoson múlt. A 79. percben a Testvériség kapusa a kapujából kilépve Buhály Gergő két nagy helyzetét is védte.
A 81. percben aztán csak megszületett a harmadik gólja a Vízműveknek, Dévényi Tamás lőtt 14 méterről a hosszúba. 3-0

A lefújás előtt még Lőrincz Péter lövéseit védte a túl oldalon Smahulya Bence, de az eredmény már nem változott, a Vízművek 3-0-ra nyert hazai pályán, ráadásul remek játékkal!

A találkozó krónikájához tartozik, hogy a mérkőzés után még Simon Zoltánt (Testvériség) szövegért kiállította a játékvezető.

Vélemény:

Schmél László (a Vízművek vezetőedzője): - Csatárok nélkül sikerült nyerni! Remek hozzáállással – ahogy az egész tavaszi idényben - egy jól játszó ellenfelet sikerült legyőznünk! Gratulálok a Testvériségnek és a saját csapatomnak is!

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Arany Zoltán lett.

viztes222

Gólpasszt adott, majd gólt szerzett, sűrűn volt megjátszható. Bravúros teljesítményt nyújtott annak ellenére is, hogy a legnagyobb futómennyiség biztos nem az övé volt a pályán, de nem is ez volt a lényege a játékának.