Álomcserék után Budapest Kupát nyert a Pénzügyőr!

Írta: Szőnyi Gábor

bkpenzugyor inter 094

Hátrányból fordítva - többek között Vatai Attila remek cseréinek köszönhetően - 4-1-re győzött a Pénzügyőr az Inter ellen a Budapest Kupa döntőjében, ezzel az egyesület történetében először elhódította a díszes serleget!

Különleges hangulata volt a 39. Budapest Kupa-döntőnek! A főlelátó egyik felében afrikai atmoszféra uralkodott, a kongások által vezetett Inter-tábor lelkesen buzdította sajátjait, a másik felében a Pénzügyőr-drukkerek készültek ünnepelni.

NAV-vezetők és afrikai országok nagykövetei is részt vettek az eseményen, a kezdőrúgást a Magyar Afrika Társaság elnöke, Balogh Sándor végezte el.

A lelátóra visszatérve, örömteli volt látni, hogy nem csak a két csapat szurkolói, hanem számos BLSZ-es egyesület vezetője, labdarúgója vagy éppen szurkolója volt kíváncsi, és jött el a döntőre! A média is szép számban képviseltette magát, forgatott a GloboTV, fotósokkal érkezett a Blikk, élőben lehetett nézni a youtube-on a meccset a Pinyotv-nek köszönhetően, összeállítást készített a Hajrá, Foci  és a PestiFoci is a tudósítás mellett videós interjúkat is forgatott.

bkpenzugyor inter 001

Pénzügyőr SE - Inter CDF SE 4-1 (0-0)

Budapest Kupa Döntő

A mérkőzés jegyzőkönyve: ITT

A mérkőzés előtt Vatai Attila, a Pénzügyőr vezetőedzője elárulta nekünk, hogy az első percekben, nem fogják majd mindenáron ráerőltetni akaratukat ellenfelükre, egy kicsit kivárnak, és megnézik, mit tud az Inter.
Az Inter pedig meg is mutatta, hogy miért nyerte már meg április közepén a BLSZ2-es bajnokságot, a mezőnyben remekül futballozott.
Bár komoly helyzetekig sokáig nem jutott Dr. Agonglo Joel Geraldo csapata, de jóval többet volt a labda a Pénzügyőr térfelén, mint az a BLSZ1-ben szokott lenni.

Mindettől függetlenül a 10. percben megkönnyíthette volna magának a meccset a zöld-fehér csapat. Szakolczai-Sándor Balázs cselezte ki Skadra László kapust, majd kisodródva visszapasszolt Aribi Hassannak, aki 12 méterről lőtt, de a kapuba visszaérő Skadra védett. Óriási helyzet volt.
Hét perc múlva ismét Szakolczai adott jó labdát ezúttal Sztrunga Zsoltnak, a támadó kapásból lőtt, de Skadra László ismét a helyén volt.

A két lehetőségtől függetlenül nem volt meggyőző a Pénzügyőr fölénye, és a túloldalon is nagy koncentrációra volt szüksége a védőknek, hogy megállítsák az Inter játékosait, más kérdés, hogy ez az esetek nagy százalékában sikerült.

Az első félóra végén Gyürki Gergő veszélyeztetett két szabadrúgással, előbb 21 méterről lőtt nem sokkal a kapu fölé, majd balról, 24 méterről tette kapura a labdát, de Skadra László lábbal szögletre mentett.

A félidő hajrája az Interé volt! A 42. percben Kingsley lőtt 15 méterről jobbról kevéssel fölé, majd a játékrész lefújása előtt Lunzitisa Queson lőtt mellé egy ziccert.

A szünet után az első helyzet a nagyon nagyot küzdő Szakolczai-Sándor Balázsé volt, Varga Sebestyén Benjámin beadása után fejelt fölé!
A másik oldalon pontosabb volt a fejes, egy jobb oldali szöglet után Sebastian Egbela megszerezte a vezetést az Internek! 0-1

A dobok egyre hangosabban szóltak, afrikai örömünneptől zúgott a lelátó, és a levegőben érződött a meglepetés szele.

kongabk

Talán ezt a szelet érezte meg Vatai Attila is, aki a 60. percben merész lépésre szánta el magát, hármat is cserélt. Gyürki Gergő, Sztrunga Zsolt és Szabó Balázs lejött, beállt Iflinger Norbert, Meggyes Balázs és Tóth Zsombor. Különösen érdekes lépés volt Gyürki Gergő lehozatala, aki a mérkőzésen Szakolczai-Sándor Balázs mellett a legveszélyesebb volt a kapura.

Minden a vezetőedzőt igazolta azonban, ráadásul nagyon gyorsan!
A 2 perce pályán lévő Tóth Zsombor nem csak veszélyes volt, hanem 16 méterről kilőtte a kapu bal oldalát! 1-1
A 66. percben aztán Szakolczai-Sándor Balázs megszerezte a Pénzügyőr vezető gólját is!
Mellel vett le a tizenhatoson belül egy labdát a támadó úgy, hogy azzal azonnal helyzetbe is került, majd 8 méterről a hálóba lőtt. 2-1

bkpenzugyor inter 067

A lelátón a dobok halkulni kezdtek, döbbenet lett úrrá az Intereseken, hihetetlenül gyors volt a fordulat, és még nem volt vége.
A 74. percben újabb gólt szerzett a Pénzügyőr, ki más rúghatta volna, mint a fantasztikus cserének bizonyuló Tóth Zsombor, és ki adhatta volna más a gólpasszt, mint a szintén csereként beálló Iflinger Norbert!
Iflinger jobbról tört be a tizenhatoson belülre, majd bepasszolt Tóthnak, aki határozottan használta ki a lehetőséget! 3-1
A mérkőzés ezzel teljesen eldőlt, az i-re a pontot azért még Iflinger Norbert feltette, Hassan Aribi parádés beadása után 7 méterről lőtt a kapuba! 4-1

Ez a 87. percben történt, a Pénzügyőr kispadja környékén pedig már felcsillantak a pezsgős üvegek,ha még takargatták is!

5 perc múlva már nem kellett takargatni, megkezdődött a pasaréti fieszta, a 39. Budapest Kupa-döntőt a Pénzügyőr SE csapata nyerte!

bkpenzugyor inter 086

A héten még további részletekkel, videóval, nyilatkozatokkal jelentkezünk a döntőről!