A Tintahalak örülhettek az Építők otthonában!

ep sas

Ősszel egy izgalmas 2-2-öt játszott egymással a Sashalom és az Építők. A dobogóért küzdő THSE ezúttal sem számíthatott könnyű mérkőzésre a tabellán egyre feljebb lépkedő ellenfelével szemben.

43. sz. Építők SK - THSE-Sashalom 0-1

BLSZ1. 21. forduló

A hazai pályán játszó Építők kezdett jobban, és a 8. percben egy gyors támadás végén nem sok kellett volna, hogy Szabó Zsolt közelről megszerezze a vezetést csapatának, alig ment mellé a labda.
A 17. percben Szabó Zsolt (Építők) ismét nem tévedett sokat. 18 méterről kevéssel lőtt a jobb sarok mellé.
A Sashalom a 32. percben jutott el először ígéretes lehetőségig. Egy kiugratás után Tóth Henrik lőtt 14 méterről védője szorításában a kapu mellé.

Az első félidő mindkét csapat jó védekezéséről marad emlékezetes, az Építők közelebb állt a gólhoz, de tipikusan 0-0-s 45 percet láthattunk. A Budapest Kupa negyeddöntőjében is gól nélkül állt az első félidő után a két csapat, de ez egy jóval jobb színvonalú játékrész volt.

A szünet után nem sokat változott a játék képe, kevés helyzet alakult ki, és az első ismét az Építőké volt.
A 60. percben Gergely Viktor fejelt kapura egy felívelés után, de Kiss Dávid kitornázta a remek fejest.
A 71. percben aztán gólt szerzett a Sashalom. Lőrincz Lászlót hagyták csúnyán egyedül a hazaiak, ő pedig 14 méterről balról kilőtte a hosszú sarkot, a labda az oldalsó kapufáról vágódott a hálóba. 0-1

A 80. percben végképp eldönthették volna a meccset a vendégek , a tizenhatoson belül Próbáld Attilánál látott kezezést a játékvezető, és büntetőt ítélt. Lőrincz tizenegyesét Kires Attila a kapufára tolta, ezután pedig a hazai védőknek sikerült felszabadítaniuk a kapujukat.

A 83. percben Lőrincz László jobbról, 13 méterről kevéssel gurított a kapu mellé.
Majd 3 perccel később ismét Lőrincz lőtt egy szabadrúgást az oldalhálóba.
Maradt a 0-1-es végeredmény. Rangadószerű mérkőzés volt, amelyen a Sashalom úgy szerzett nagyon fontos három pontot, hogy valós játéktudásának maximum a 70 százalékát nyújtotta.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Lőrincz László lett.

A 71. percben úgy használta ki az első helyzetét a mérkőzésen, ahogy azt a legjobb támadók szokták. Higgadtsága 3 pontot ért csapatának!