Budafok – FFC 8-1 Még a kapus is gólt lőtt!

budffccc

Óriási csapást mért az FFC-re a Budafok a Budapest Kupa 4. fordulójában. A legjobb nyolc közé jutásért rendezett mérkőzés második félidejében a hazaiaknak minden bejött!

Budafok - FFC 8-1

Budapest Kupa 4. forduló

Már a mérkőzés 6. percében helyzetig jutott a Budafok, de Lukács Levente ziccerét kiütötte Détári István.

Bár a széleken nagyon veszélyesen játszott a hazai csapat, több igazán nagy lehetőséget a félidő első felében nem dolgozott ki.
A 26. percben az FFC szerezhetett volna gólt. Egy jobbról belőtt labdát Balló Harold az ötösről lőtt a kapu fölé!
1 perc múlva hasonlóan komoly ziccerrel válaszolt a hazai csapat, de Lukács Levente és Détári István párharcát ismét az FFC kapusa nyerte, és védte a 10 méterről kapujára tett labdát.

A 33. percben ismét Lukács szerezhetett volna gólt, Markovics Ádám csodás jobb oldali beadása után lőtt kevéssel a kapu mellé.
Majd a 38. percben ismét Lukács és Détári volt a főszereplő, a kapus ismét kiütötte a Budafok támadójának lövését.
A 42. percben Lukács Levente már nem kegyelmezett, újabb ziccerbe kerülve 13 méterről elrúgta a labdát az első félidőben parádésan védő Détári István kapus mellett. 1-0

Egy 1-0-val fordultak a csapatok, és mivel a Budafok sok helyzetet hibázott el, az FFC pedig előre felé azért veszélyesen játszott, a döntetlen vagy akár a fordítás lehetősége is benne volt a meccsben.

A 48. percben jött is a zöld-fehér lehetőség. Scheffer Bence 16 méterről kevéssel lőtt a jobb kapufa mellé.
Majd két perc múlva is óriási kavarodást okozott a vendégcsapat a Budafok tizenhatosán belül, de végül Tánczos Tibor próbálkozása után szögletre mentettek a védők.

Az 53. perc fordulatot hozott a meccsben! Markovics saját térfeléről indulva lépett meg! Óriási sebességgel tört be a tizenhatoson belülre, ahol Détári István csak szabálytalanul tudta megállítani. A kapust kiállította a játékvezető, és tizenegyest rúghatott a Budafok!
Az 57. percben Kutrovácz Gábor magabiztosan értékesítette a büntetőt, a labda a jobb kapufáról vágódott a hálóba, a csereként beállt Nagyjános Zoltán nem védhetett! 2-0

Az FFC nem adta fel és a 65. percben Scheffer Bence parádés kiugratása után Baranyi Péter jobbról 13 méterről a kilépő Benedek Péter kapus mellett a hosszú sarokba lőtte a labdát! 2-1
Kutrovácz Gábor azonban egy perc múlva egy közeli góllal azonnal visszaállította a kétgólos különbséget. 3-1

A sokat megélt vendégek továbbra sem adták fel a harcot, viszont nagyon kitámadtak, és a 68. perben sokkoló erejű gólt kaptak.
Fekete Máté vette észre, hogy Nagyjános Zoltán kinn áll a kapujából, és a kapus felett a félpályáról óriási gólt ragasztott a jobb felső sarokba. 4-1

A felszabadultan játszó Budafoknak ekkor már minden bejött! A 70. percben Orbán Levente is óriási gólt lőtt. Balról 22 méterről lőtte ki a hosszú sarkot! 5-1
Két perc múlva Schróth Lajos játéklehetőséget adott Berhidai Zoltán kapusnak, akit ezúttal a mezőnybe cserélt be a Budafok mestere.
5 perce volt a pályán a kapusból erre a meccsre csatárrá avanzsált Berhidai, és máris gólt szerzett! A 77. percben Sztancsik Ádám passza után 7 méterről lőtt a rövid sarokba! 6-1

Nagyon nehéz pillanatokat élt meg az FFC, és még nem volt vége a gyötrelmeiknek.
Egy perc múlva Sztancsik Ádám újabb gólt szerzett, 7-1-re módosítva az eredményt!
A budafoki műalkotást Lukács Levente találata zárta! Az első gól szerzője Berhidai Zoltán (!) önzetlen passzából lőtt a kapuba! 8-1

A piros-feketéknek ezen a napon minden bejött, ami az elmúlt két hétben nem! A Budafok kiütéses győzelmével a Budapest Kupa legjobb 8 csapata közé jutott, ahol ellenfele a Pénzügyőr lesz! A mérkőzést ismét a Promontor utcában rendezik majd, várhatóan a jövő héten.