Zeis Nicolas a 8 közé lőtte a kőbányaiakat!

kise unione

Remek színvonalú meccset játszott egymással kedden este a Budapest Kupában a 8 közé jutásért az Unione és a KISE.

KISE - Unione 2-1

Budapest Kupa 4. forduló

A 8 közé jutásért

A mérkőzés jegyzőkönyve: ITT

Bár a helyzetekben nem dúskált a találkozó első félideje, de az iram a kezdetektől kitűnő volt.
Már a 10. percben gólt szerezhetett volna a hazai csapat. Egy szép támadás végén Nagy Róbert találta el 13 méterről a bal oldali kapufát.
A nagy helyzet után inkább az Unione próbálta irányítani a játékot, és az első félidőben inkább a vendégek gólszerzésére látszódott komolyabb esély. Több szögletet is elvégeztek Szabó Tiborék, de a KISE remekül szabadított fel a sarokrúgások után.

Az újabb igazán nagy lehetőség a félidő végén mégis megint a hazaiak előtt adódott. Helmes István 13 méteres lövését bravúrral védte Gyenes Dávid.
A második félidőt egy gyors góllal kezdte a KISE, amelyre azonban gyors válasz is érkezett. Az 52. percben Nagy Róbert passza után Zeis Nicolas jobbról 13 méterről a hosszú sarokba lőtt. 0-1
6 perc múlva Szabó Tibor passza után Keresztesi Botond 16 méterről a bal sarokba helyezte a labdát. 1-1

A 64. percben Zeis Nicolas szerzett majdnem újabb gólt, szép cselek után 17 méterről a kapu fölé lőtt.
A 71. percben Koplányi Gábor(Unione) fejese ment kevéssel a kapu fölé. A 74. percben pedig Szabó Tibor (Unione) lőtt 17 méterről kevéssel a jobb kapufa mellé.
A győztes gól beviteléért valamivel többet tett az Unione, de ez mégis a kőbányaiaknak jött össze.

A 82. percben egy gyors kontra végén Zeis Nicolas közelről megszerezte maga és csapata második gólját.
A hajrában még Dubecz János lőtt egy felső kapufát szabadrúgásból, de az eredmény már nem változott!

Fantasztikus győzelmével a KISE jutott a Budapest Kupa legjobb nyolc csapata közé, ahol ellenfele hazai pályán a Hegyvidék – RTK meccs győztese lesz.

A találkozó után az Unione részéről vitatták a Vízművek elleni bajnokin kiállított Burcsa Norbert (KISE) játékát, de a labdarúgó a keddi fegyelmi tárgyaláson egy bajnoki mérkőzésre szóló eltiltást kapott, így a kupában jogosan léphetett pályára.