Közel járt a pontszerzéshez a BVSC az Inter ellen

bvsc inter 004

A BVSC a tabellát százszázalékosan vezető Inter ellen lépett pályára a BLSZ II. 17. fordulójában.

A hazaiak egy fájó 3-0-s MAFC elleni vereséggel kezdték a tavaszt, míg a vendégek a Gázgyár elleni rangadó megnyerésével.

BVSC-Zugló - Internationale CDF SE 2-3

BLSZ2. 17. forduló

Az első 20 percben kiderült, hogy a zuglói csapat remekül megszervezte a játékát erre a mérkőzésre, az Inter ebben az időszakban kapura lövésig sem tudott jutni.
A félidő közepétől azonban már többször megfordultak Sziklai Máté kapuja előtt a vendégek , és végül egy kiugratást követően Mandela 13 méterről a rövid sarokba lőtt (0-1).
Sziklai Máté talán védhette volna a labdát, bár jól meg volt rúgva, A kissé szerencsétlen gól nem fogta meg a BVSC-t, és a félidő végén Erdő-Lahner Tas szabadrúgása után Király Roland 6 méterről majdnem befejelte az egyenlítő gólt, Skadra Lászlón azonban fogta a fejest.

Az izgalmas első félidőt egy még izgalmasabb második követte. Az Inter támadott többet, de először a zuglói csapat jutott közelebb a gólhoz. Erdő-Lahner Tas újabb pontos szabadrúgása után Leinweber Zoltán fejelt a felső kapufára.
A kapufa után többet kezdett támadni az Inter, és 71. percben úgy tűnt, hogy el is dönti a mérkőzést. Egy jobb oldali szögletet követően Zámbó Tibor a hálóba bólintotta a vendégek második gólját (0-2).

A találatra azonban nmeglehetősen gyors válasz érkezett. Három perc múlva egy felívelt labda elszállt az Inter-védők feje fölött, pont Leinweber Zoltánig jutott, aki először Skadra kapusba lőtte a labdát, majd a kapuba (1-2).

A hajrá inkább a listavezetőé volt, és Mandela a 84. percben ezúttal jobbról a hosszú sarkot kilőve megszerezte maga második, csapata harmadik gólját (1-3).
A szurkolói által hajtott BVSC azonban nem adta fel, és a 90. percben Heigli Ádám egy lecsorgó labdából gólt lőtt, izgalmassá téve a 3 perces hosszabbítást (2-3).
Újabb találat azonban már nem született. Bár közel járt a pontszerzéshez a zuglói csapat, az Inter tizenhetedik győzelmét is megszerezte!

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Gba Mandela lett.
Óriási szerepe volt a mérkőzés megnyerésében, higgadtan használta ki az adódó lehetőségeket, és fontos gólokkal szolgálta csapatát.

Hernády András (BVSC): - Már a múlt héten sem játszottunk rosszul, mégis vereséget szenvedtünk. Akkor nekünk kellett támadni, most más taktikával védekező alapállásból kerestük a lehetőségeket. A taktikánk bejött, azonban elkerülhető gólokat kaptunk, és így nem tudtuk elkerülni a vereséget. Ha több szerencsénk van, megszerezhettük volna az egy pontot, hiszen a gólokon kívül voltak még kimaradt lehetőségeink. A döntetlen nagy bravúr lett volna, de így is büszke vagyok a játékosaimra!

Dr. Agonglo Joel Geraldo (Inter CDF SE ): - Sok sérültünk volt a meccs előtt, ráadásul nem játszottunk jól ezen a napon, szerencsére így is sikerült nyernünk. Amit a játékvezető szóban megengedett magának a játékosaimmal szemben ezen a mérkőzésen, az teljesen elfogadhatatlan!

Tags: BVSC | Inter CDF SE