Az Építők a bajnokság meglepetését okozta!

Írta: Szabó Miklós fotó: Szécsi József

penzugggg

Az Építők óriási meglepetést okozva hazai pályán legyőzte a BLSZ1. első helyén álló Pénzügyőrt! Az éllovas előnye ezzel két pontra csökkent a második helyen álló Ikarus előtt.

43.sz. Építők SK - Pénzügyőr SE 1-0

BLSZ1. 17. forduló

Éllovashoz méltóan kezdte a játékot a vendégcsapat, pillanatnyi kétséget sem hagyva afelől, hogy csak a győzelem az elfogadható eshetőség számára a mérkőzés végkimenetelét illetően.

Már a 3. percben egy gyors Karvalics Bence - Aribi Hassan akció futott végig, mely után a labdát Meggyes Balázs kapta, akinek 15 méteres lövése kevéssel kerülte el a bal felső sarkot.

Egy perc múlva Sztrunga Zsolt maradt üresen a hazai tizenegyes ponton, de talán őt is meglepte Varga Sebestyén Benjámin 20 méteres remek labdája, így elvétette azt.

A 11. percben ismét forró pillanatok melegítették az Építők védelmét. Varga-Sebestyén lőtt kapura egy szabadrúgást, amit Kires Attila nagy védéssel kiütött, Sztrunga újrázása pedig elakadt a védőkben.

16. percben Gyürki Gergő veszélyes szöglete ment el keresztben a hazai ötösön, anélkül, hogy bárki beleért volna.
Néhány pillanattal később ismét Gyürki emelt 25 méterről Luczek Dávid elé, aki 5 méterről a kapu mellé lőtt.

Futószalagon érkeztek a Pénzügyőr helyzetei a hazai kapu elé. Az Építők játékosai pedig állandó versenyfutásokra voltak kényszerítve.
A hazaiak csak a védekezésre tudtak koncentrálni, erejükből éppen csak, hogy szórványos támadásokra futotta.

A 21. percben egy gyors, sokérintős vendégtámadás végén Hassan Aribi hagyott ki 6 méterről egy nagy helyzetet.
Majd  30. percben Gyürki Gergő 30 méteres lövése szállt kevéssel fölé, két perccel később Szigeti Attila beadását követően Aribi 14 méteres lövését ütötte ki Kires, de a labda Gyürki elé pattant, aki kétszer is próbálkozhatott, de mindkét lövés elakadt a védőkben.

Az Építők első komolyabb próbálkozására 35 percet kellett várni, amikor Várnagy Milán előtt adódott lehetőség egy beívelt szabadrúgás után, de nagy helyzetben 3 méteren átlépte a labdát.

Úgy tűnt, hogy az Építőknek csak ehhez hasonló rögzített helyzetek után lesz esélye bárminemű helyzet kialakítására.

Még egy említésre méltó momentum maradt a félidő végén, amikor Vég Csongor (Építők) szerzett labdát a saját térfelén, majd egyenesen a vendégek tizenhatosáig sprintelt, ahol is egy életerős lövést tudott megereszteni a kapura, munkát adva Sándor Lászlónak, aki másodszorra fogta a kemény labdát.

Térfélcsere után jottányit sem változott a mérkőzés képe. Nagy iramban játszottak a csapatok, szinte felborult a pálya annyira a hazai térfélre tevődött át a játék, de az Építők komolyan felépítette védekezését, és becsülettel állta a sarat

Az 56. percben Iflinger Norbert vett át egy labdát az ötösön, de lövése fölé szállt. Egy ellentámadásnál az 58.percben aztán olyan dolog történt, amire kevesen számítottak. A nagy szorításból kilépő Építők egy gyors kontrát vezetett, Faragó Bálint kapott egy hosszú indítást, majd a vendégek tizenhatosának bal sarkánál kiléptette a lendületből érkező Bakay Ferencet, aki 8 méterről Sándor László mellett a kapuba gurított. Óriási meglepetésre 1:0.

A gól után még erőteljesebben próbált támadni a Pénzügyőr, így viszont a védekezést remekül megoldó hazaiaknak adódtak lehetőségeik a kontrákra.

63. percben egy reklamálás miatt megítélt közvetett szabadrúgást végezhetett el az Építők 14 méterre a kaputól. Vécsi Gábor lövése azonban levágódott egy a sorfalból kilépő védőn.

A 70. percben Vég Csongor futott el a bal oldalon, beadására Vécsi Gábor érkezett, 13 méteres lövését védte Sándor László, de a kipattanót újból kapura tette Vécsi, a kapus eszén azonban ezúttal sem tudott túljárni.

Ezután a hazaiak megpróbálták lassítani a játékot és néha bizony egy-két keményebb belépővel is védték az eredményt.

A mérkőzés végén még Sztrunga Zsolt 7 méteres fejesét védte Kires, illetve a hosszabbításban Nagy Márkó (Építők) begyűjtött két sárgát a játék késleltetéséért, ami miatt kiállni kényszerült. Az eredmény viszont már nem változott, az Építők a bajnokság eddigi legnagyobb meglepetését okozta.

Ezen az estén mindkét csapatot dicséret illeti. A vendégeket gyors, látványos, élvezetes játékuk miatt, ami azonban nem törte meg az Építőket. A hazaiak azt játszották, amit egy védekezésre építő csapatnak ilyenkor kell. És bár a labdabirtoklás, ha mérve lett volna kb. 90:10 arányú lett volna a vendégek javára, ismét a több gólt rúgó csapat nyert.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Gyürki Gergő lett.
Remekül dobta támadásba társait, pontos beadásai, szögletei állandó veszélyt jelentettek a hazai kapu előtt.

Edzői vélemények

Dr. Hevesi Tamás (43.sz. Építők SK): - Nem vártuk jó előjelekkel a találkozót, sok hiányzónk volt, de erre a meccsre ez a csapat volt a legjobb 43-as! Győzelmünk az akarat, az összetartás és a fegyelem diadala volt.”

Vatai Attila (a Pénzügyőr SE vezetőedzője): - Gratulálok a hazaiaknak a győzelemhez! Megérdemelték. Annak ellenére mondom ezt, hogy néhány játékosomat szó szerint megsemmisítették, és ezt a játékvezető képtelen volt megakadályozni, a meg nem adott büntetőkről nem is beszélek. Be kell látnunk, ha csak játsszuk a futballt, akkor el fogunk bukni.