Győzelemmel kezdett a Schmél László vezette Vízművek!

Írta: Lázár Lajos

vizmu penzugy 007

Három éves kitérő után ismét a TF pályán rendezi hazai mérkőzéseit a Hegyvidék SE. A visszatérés nem volt sikeres, mert a vendég Fővárosi Vízművek elrontotta az ünnepet, magabiztosan győzött. Boldog lehetett viszont a lefújást követően Schmél László (képünkön), aki féléves kitérő után ezzel a szép sikerrel tért vissza a Vízművek kispadjára!

Hegyvidék SE – Fővárosi Vízművek 0-3

BLSZ1 17. forduló

A megemelkedett pályabérleti díj miatt költözött el a TF pályáról a Siketek sporttelepére a Hegyvidék SE. Most visszaköltözött a Hegyvidék a Hegyvidékre, és a hazatérés után az első mérkőzést a Fővárosi Vízművek ellen játszotta.

A Hegyvidék a tavaszi nyitó fordulóban meglepetésre pontot szerzett az esélyesebb Tintahalak otthonában, míg a Vízművek első meccsét a RAFC ellen elhalasztották.

A házigazda kezdett bátrabban, az első lehetőség mégis a vendégek előtt adódott. Buhály Gergő kilépett a védők között, ám kissé hosszan szöktette magát, és a kifutó Nándori Márton elcsípte a labdát. Nem sokkal később a másik oldalon is hasonló akciónak lehettek tanúi a nézők. Orbán Balázs szerezhetett volna gólt, de a Vízművek kapusa, Jókay-Guttmann Dániel egy gondolattal megelőzte.
Mezőnyfölénybe volta Hegyvidék, de a befejezésekkel adósak maradtak, akárcsak a vendégek kontrák végén. A 20. percben viszont megszerezte a vezetést a Fővárosi Vízművek. Arany Zoltán bombáját szögletre tenyerelte a jobb alsó sarok elől Nándori Márton. A beívelt szöglet után a védőkről lecsorgó labdát Nagy Rudolf a bal alsó sarokba vágta 0-1.

A következő perceket mezőnyjáték jellemezte, majd a félidő hajrájában beszorult a Hegyvidék. A 42. percben Gaál Miklós lőtt jó helyzetből mellé. A 44. percben ismét Gaál Miklós volt a főszereplő, most remekül csavart egy szabadrúgást a hazaiak kapujának előterébe, Vitok Álmos azonban fölé fejelt.

Már mindenki a félidő végét jelző sípszóra várt, amikor a 45. percben Csaszni Nándor eleresztett egy nagy lövést, és bizony a vendégek kapusának minden tudására szüksége volt, hogy szögletre üsse a bal alsó sarok felé tartó labdát.

Góllal indult a második félidő. A 48. percben Szakállos Zoltán partdobása után a szünetben csereként beállt Dévényi Tamáshoz került a labda, aki tovább perdített, és Buhály Gergő a hálóba továbbított 0-2.
Az 51. percben újabb gólt szerzett a Vízművek. Gaál Miklós észrevette, hogy Nándori Márton távol áll a gólvonaltól, lövésre szánta el magát, és a labda a léc alatt a kapuba jutott 0-3.

Igyekezett a Hegyvidék, de a Vízművek fegyelmezetten védekezett. A 63. percben Környei Mátyás elől az utolsó pillanatban tisztázott szögletre Arany Zoltán. A másik oldalon, egy kontra végén Dévényi Tamás lövése csak centiméterekkel kerülte el a kaput. A 75. percben Stefkovics Ádám szabadrúgása szállt fölé, majd egy perccel később Orbán Balázs elől mentett kifutva a Vízművek kapusa.

A Fővárosi Vízművek a hajrában lassította a játékot, és végül rászolgált a győzelemre a tartalékos Hegyvidék ellen.

A mérkőzés legjobbja a Pesti Foci szerint Buhály Gergő volt.

Végig nagyon harcosan játszott, a pálya minden pontján feltűnt, pontos átadásai voltak, a második félidő elején nagyon fontos gólt szerzett.

Edzői vélemények

Csucsi Nándor pályaedző (Hegyvidék): - A pontszámokat tekintve a tavaszt is úgy kezdtük, mint az őszt, csak akkor vesztettünk a Tintahalak ellen, és döntetlent játszottunk a Vízművekkel. Most, ha reggelig tart a meccs, akkor sem szerzünk gólt, mert a

támadójátékunk sablonos volt. Hiába támadtunk, nem találtuk ellenszerét az ellenfél védelmének, akik ráadásul nagyon veszélyes kontrákat vezettek.

Schmél László (Fővárosi Vízművek): - Küzdelmes mérkőzésen taktikusan játszva úgy érzem, megérdemelt győzelmet arattunk.

Tags: Vízművek