Rákosszentmihályi fordulat! 4-1 az Építők otthonában!

Írta: Szabó Miklós

epitok rafc2015

Az őszi 14. fordulóban a nézőtéri rendbontás miatt félbeszakadt mérkőzést újrázta a 43. sz Építők és a RAFC. Az őszi bajnoki 3-1-es Építők vezetésnél lett lefújva, így mondhatjuk, hogy a rákosszentmihályiak egy új esélyt kaptak a sorstól. Éltek is vele!

43. sz. Építők SK - RAFC 1-4

BLSZ1. 14. forduló (újrajátszás)

A mérkőzés jegyzőkönyve: ITT

A RAFC kezdte az összecsapást, de az Építők azonnal a kellemetlen házigazda szerepében tűnt fel. A hazai csapat magához ragadta a kezdeményezést és néhány percnyi játék után uralta a középpályát.

Rögtön az 5. percben Visnyei Gábor a saját maga által kiharcolt szögletet adhatta be,
Várnagy Milán továbbcsúsztatta a labdát, amit Bakay Ferenc 7 méterről nem sokkal fejelt a kapu mellé. Majd nem sokkal később Kavalecz Márk 19 méteres lövése halt el a blokkban.

Az első feljegyzésre alkalmas momentum a vendégek részéről a 15. percben történt, amikor Tóth Talán Zoltán rövid labdavezetés után 16 méterről lőhetett, de Kires Attila fel tudta szedni a labdát.

Az első negyedóra elmúltával meg is szerezték a vezetést a hazaiak, Visnyei Gábor egy felé pörgetett labdát átvett a RAFC tizenhatosán belül, majd 10 méterről ballal szépen kilőtte a bal alsó sarkot. 1-0

Az első félóra elteltével lüktetővé vált a játék. Gyors, látványos támadásokat vezettek a csapatok mindkét oldalon, de a kapuk nem igazán forogtak veszélyben.

A félidő hajrájában Zentai Mihály 26 méteres szabadrúgása adott munkát Kires Attilának, de a kapus a helyén volt.

A félidő záró akkordjaként ismét Visnyei Gábor cselezgetett a vendégek térfele közepén, majd a kaputól 35 méterre indította a bal szélen Gergely Viktort, akinek veszélyes beadását éppen csak szögletre mentették a védők, majd a szögletből Vécsi Gábor fejesét védte Janta Zoltán.

Fordulás után az eddigi álmosnak nem mondható, de inkább a mezőnyben folyó játék után a második játékrész már gólokban, eseményekben bővelkedett.

Rögtön a 47.perc meghozta az egyenlítést a vendégek számára. Vörös István ívelt a kapu elé, ahol is Vörös Péter érkezett és lendületből 8 méterről a kapu jobb sarkába fejelt. 1-1

Támadásban maradtak a vendégek és 3 perc múlva megszerezték a vezetést is. Az 50. percben Derda Dániel léptette ki az Építők térfelének közepén Tóth Talán Zoltánt, aki egyedül vezethette kapura a labdát, majd 14 méteres lövése Kires mellett utat talált a hazai kapuba. 1-2

A gól után újra a magas színvonalú mezőnyjáték következett. A 60 perc megint Kires Attila nagy pillanatát hozta el, amikor a sokat mozgó, gyors Balazsin András húzott el a jobb szélen, de 30 méteres labdavezetés után az 5-ösön belül hosszan szöktette magát, így Kires bravúrral hárítani tudott.
Majd két perc elteltével az agilis Tóth Talán gabalyodott bele a labdába kecsegtető helyzetben a hazai tizenhatoson belül, így oda lett a lehetőség.

Nem úgy, mint a 64. percben, amikor Vörös Péter indította 25 méterről Vörös Istvánt, aki leverekedte magát majdnem az alapvonalig, majd beadott és a lendületből érkező Tóth Talán Zoltán 6 méterről a hálóba pördített. 1-3

Válaszul a másik oldalon Supka Miklós szerezte meg a labdát és beadását Vécsi Gábor fejelhette kapura 5 méterről. Elsőre úgy tűnt, hogy a labda túljutva a vendégek kapusán a gólvonalon is átjut -többen gólt is láttak-, de a visszaérő védők szögletre tudtak tisztázni.

A mérkőzés hajrájához elérkezve felgyorsultak az események az egyébként is mozgalmas
mérkőzésen. Vörös Péter labdájával Berndt András cselezgetett a hazai büntetőterületen belül, amikor beadása az egyik védő kezére pattant. 11-es. A labda mögé Vörös István állt, de a bal sarok felé irányított lapos lövését a hazaiak legjobbja Kires Attila fogni tudta.

epitokrafc20151

A 82. percben megfogyatkoztak a hazaiak. Visnyei Gábor kakaskodott a felezővonalnál, a játékvezető pedig felmutatta neki a piros lapot.

A 88. percben jött a slusszpoén, amelyen csak a rafcosok tudtak nevetni. Egy hosszú felívelés után Berndt András tette át a labdát a hazai ötös bal sarkáról a jobb oldalon álló Ivanics Bence fejére, aki visszafejelte Berndt-hez a labdát, ő pedig 5 méterről a kapu jobb felső sarkába emelte a játékszert. 1-4

A 90. percben Faragó Bálint (Építők) 30 méteres szabadrúgása zárta a mérkőzést, melyet Janta Zoltán biztos kézzel hárított.

Nem várt eredmény született a mérkőzésen, mert ez első játékrész alapján nem volt benne az ekkora arányú - de tegyük hozzá teljesen megérdemelt- vendégsiker.