Százszázalékos teljesítménnyel nyerte csoportját a Közterület!

20142015blsztorna 004

A Közterület nyerte meg az 'A' csoportot a BLSZ Téli Teremtornájának selejtezőjében. A BLSZ2-es csapat az összes mérkőzésén győzni tudott, pedig az elmúlt két év két győztesével, a BÜSKE és a RAFC csapatával is meg kellett mérkőznie.

’A’ csoport

BÜSKE – Margitsziget 3-2
Gólszerzők: Nemes Iván, Tímár László, Gábor László ill. Szabó Attila, Katona Zoltán

11 órakor a BÜSKE (BLSZ3.) – Margitsziget (BLSZ3.) mérkőzéssel indultak az 'A' csoport küzdelmei. Nagy iramban kezdődött a meccs. Attól függetlenül, hogy mindkét kapu állandóan veszélyben volt, gól csak a 8. percben született. Köszönhetően Molnár József (BÜSKE) és főleg Fodor Szabolcs (Margitsziget) remek védéseinek.
Végül Nemes Iván harmadik helyzetéből megtörte a gólcsendet és megszerezte a vezetést az ügyvédeknek. 1-0
4 percet kellett várni az egyenlítésre. Urbán Roland pazar passza után Szabó Attila cselezte ki védőjét, majd balra kisodródva lőtt a hosszú sarokba. 1-1
Az első játékrész vége előtt visszavette a vezetést a BÜSKE. Nemes Iván kitette balra a labdát Kelemen Tibornak, aki felemelte azt az érkező Tímár Lászlónak, ő pedig a hálóba fejelt. 2-1
A második félidő negyedik percében majdnem elhúzott két gólra az ügyvéd csapat, de Kelemen Tibor lövését a gólvonalról kirúgta Matók Bence.
A 22. percben már nem volt kegyelem! Gábor László tolta el a Margitsziget kapusa mellett a labdát, majd az üres kapuba gurított. 3-1
Arról, hogy az utolsó 5 perc mégis izgalmas legyen, Katona Zoltán gondoskodott, aki a 25. percben egy kontra végén elrúgta a vetődő Molnár kapus mellett a labdát.
A hátralévő időben a Margitsziget lőtt mindenhonnan az egyenlítésért, de az már nem született meg.

Közterület – RAFC 5-1
Gólszerzők: Ángyási Gergely (2), Máté Tamás, Szabó Csaba, Király Péter ill. Gellert Gábor

Az előző évi teremtornán emlékezetes meccset vívott egymással a két csapat. Akkor a középdöntőbe jutás volt közös mérkőzésük tétje, a RAFC-nak ehhez a döntetlen is elég volt, a Közterületnek győznie kellett volna, végül 4-4 lett a találkozó. A Rákosszentmihály pedig később meg is nyerte a tornát.
A Közterület játékosai nem is felejtették el azt a meccset, és most egy még erősebb csapattal érkezve meg is lepték a címvédőt.
A 7. percben Ángyási Gergely kezdte a gólgyártást, jobbról, 8 méterről lőtt a jobb sarokba.
Az első játékrészben volt egy pár gólra érdemes támadása a RAFC-nak, de Ferenczi Bence jól védett.

Az újabb gólt pedig ismét a BLSZ2-es csapat szerzett. A 10.percben Nagy Kornél kitűnő átadását követően Szabó Csaba talált be közelről. 2-0
Nem állt meg a henger. A Közterület második sora egy perc múlva újabb gólt szerzett. Máté lépett ki, lövése közben mintha szabálytalankodtak volna vele szemben, de a harmadik elszenvedett találatot így sem tudta elkerülni a RAFC. 3-0
A félidő zárasaként előbb Ferenczi Bence (Közterület) védett egy nagyot lábbal, majd Kövér Gábor próbálta meg gyönyörű mozdulattal átemelni Áncsán Attilát, de végül a kapus nyújtózva menteni tudott.

A II. félidő eleje küzdelmes volt, a Közterület főként a védekezésre figyelt. A 21. percig nem is változott az eredmény, ekkor viszont Gellert Gábor 10 méterről a bal sarokba lőtt. 3-1
Mielőtt bármiben is elkezdtek volna reménykedni a rákosszentmihályiak, Ángyási Gergely jobb szélről visszaállította háromgólos különbséget. 4-1
A 29. percben a Közterület egy parádés góllal feltette az i-re a pontot. Máté felemelte Király Péter fejére a labdát, aki közelről a bal felső sarokba stukkolt, a labda a kapufáról pattant a hálóba. 5-1

RAFC – Margitsziget 11-0

Gólszerzők: Berndt András (4), Balazsin András (2), Balatoni Máté (2), Mórocza László, Makra Norbert, Derda Dániel

A RAFC felbőszítését a Margitsziget bánta. Ami nem ment be a rákosszentmihályiaknak az előző meccsen, az most kamatostul bement az egyébként többre hívatott Margitsziget ellen.
Balazsin András kezdte a gólgyártást, 9 méterről lőtt a jobb sarokba, és a félidőt is az ő gólja zárta. 5-0 volt az eredmény a fordulásnál.
A RAFC végül egy híján egy tucat gólt szerezve nagy zakót mért a BLSZ3-as csapatra.

Közterület – BÜSKE 4-2
Gólszerzők: Ángyási Gergely (2), Hanga Norbert, Kövér Gábor ill. Kelemen Tibor, László Péter

A Közterület a 2014-es teremtorna győztes után, a 2013-as bajnok ellen mérkőzött meg.
A mérkőzést az ügyvédek kezdték jobban, és az 5. percben Kőhegyi Zoltán passzát Kelemen Tibor spiccel gólra váltotta. 0-1
A BLSZ2-es csapat nehezen találta meg az ellenszert ellenfele játékára, de aztán a félidő hajrájában 1 perc alatt megfordította az állást. Előbb Hanga Norbert lőtt gólt egy kapusról kipattanó lövés után (1-1), majd egy szép kontra végén Ángyási Gergely balról átvette a vezetést csapatának. 2-1
A második játékrészben a Közterület első sora folytatta a brillírozást. A 21. percben Kövér Gábor passzolt Hanga Norbertnek, akinek remek átadásába Ángyási pörgetett bele. 3-1
A 28. percben eldőlt a meccs. Ángyási szép cselek után önzetlenül passzolt Kövér Gáborhoz, aki nagy helyzetben nem hibázott. 4-1
A végeredményt László Péter állította be egy bombagóllal. 4-2

Közterület – Margitsziget 4-3
Gólszerzők: Király Péter, Nagy Kornél, Rónay Csaba, Kövér Gábor ill. Kocskovszky Imre (2), Urbán Roland

A Margitszigetnek már csak győzelemmel volt esélye a továbbjutásra, a pályán maradt Közterületnek pedig a csoportelsőség volt a mérkőzés tétje.

A 2. percben a torna egyik legszebb góljával a már 6 pontos csapat szerezte meg a vezetést.
Szabó Csaba felpasszát Király Péter tette fel sarokkal a bal felső sarokba.
4 perc múlva egyenlített a Margitsziget, Urbán Roland lőtt bombagólt. 1-1
A 10. percben ismét a Közterülethez került az előny. Máté Tamás háttal a kapunak laposan visszahúzta a labdát Nagy Kornélnak, aki 8 méterről a bal felső sarokba lőtt. 2-1
A 13. percben a remekül játszó Margitsziget egyenlített, Kocskovszky Imre egy kipattanót váltott gólra. 2-2
A félidő zárásaként Kocskovszky Imre újabb gólt szerzett. 2-3-al fordultak a csapatok.
A II. játékrészben sokat tett az egyenlítésért a Közterület, de a játékot látva nem lett volna csoda, ha ez nem sikerül.
A 25. percben azonban Rónay Csaba előbb labdát szerzett, majd 9 méterről kilőtte a bal alsó sarkot. 3-3
A végére pedig megjött a csattanó is. Ángyási passzát követően Kövér Gábor lövését előbb még hárította Fodor Szabolcs, azonban a kipattanó Kövér ismétlése nyomán már a hálóba került. 4-3

BÜSKE – RAFC 3-6
Gólszerzők: Nemes Iván (2), Gyalog Balázs ill. Etler Pál, Berndt András, Makra Norbert, Tóth Talán, Zöld Bálint, Balazsin András

A csoport utolsó mérkőzése már különösebb tét nélkül zajlott, hiszen a Közterület mellett mindkét csapat középdöntőbe jutott.
A BLSZ1-es RAFC végig magabiztosan játszva 6-3-as sikerével megszerezte a csoport második helyét.