Vasárnap került sor a BLSZ2. első fordulójából elhalasztott II. Kerület UFC – Közterület SC találkozó pótlására.

II. Kerület UFC - Közterület SC 1-2

BLSZ2.  1. forduló

Jegyzőkönyv: ITT

A hideg időben a vendégek gyorsan felforrósították a levegőt az UFC kapuja előtt. Egy bedobás után Kövér Gábor indította Csőke Tamást, aki elől a bal oldali kapufától egy méterre végül szögletre tudtak menteni, majd a 9. percben Máté Tamás 18 méteres lövése kerülte el kevéssel a hazai kaput.

Az első komolyabb II. Kerület támadásra negyed órát kellett várni, amikor Sárosi Márk átadását Németh Donát kapta a 16-oson belül, de rosszul vette át a labdát, így az az alapvonalon túlra gurult.

A Közterület többet járatta a labdát, míg hazaiak a széleken próbálták feltörni vendégeik szilárdan védekező, rutinos játékosokból álló védelmét.

A 18. percben egy beadás után kifejelt labdát Király Péter (Közterület) gyűjtött be középen, 25 méterről lőtt is volna, de a lövés pillanatában kibillentették az egyensúlyából. A megítélt
szabadrúgást Kövér Gábor tette kapura, labdája a felső léc tetejét érintve hagyta el a játékteret.

A 22. percben Ángyási Gergely (Közterület) játszotta meg jobb külsővel Csőke Tamást, akinek 14 méteres lövését lábbal szögletre védte Akay Bence.

Az történt a pályán, amit a Közterület akart, többet birtokolta a labdát, bár igazán nagy lehetőségig csak a 39. percben jutottak el. Egy kapuskirúgás után Ángyási fejjel indította Máté Tamást, akit a tizenhatoson belül védője szerelni tudott, de a labda a támadást kísérő Ángyásihoz került, a középpályás kilépve a védők közül az utolsó pillanatban hosszan szöktette magát, így Akay végül fel tudta szedni a labdát előle.

A félidő végét jelző hármas sípszó előtt még egy lehetőség adódott. Kövér Gábor remek labdával indította Mátét, aki tisztára játszotta magát, majd az ötös bal sarkáról leadott lövése kevéssel elgurult a hosszú sarok mellett, Ángyási azonban még befutotta a labdát, 3 méterről kapura tett labdáját Akay védte.

A második 45 percet Csőke Tamás (Közterület) az alsó sarkot alig elkerülő szabadrúgása vezette fel, majd az 53. percben egy gyors kontrával próbálkoztak a hazaiak. Tóth futott el a jobb oldalon, beadását még megakadályozta Farkas Attila, de a labda Padányi Bendegúz elé pattant, akinek 10 méteres lövését védte Ferenczi Bence.

Válaszul a másik oldalon az 56. percben Kövér Gábor 40 méteres indítását vette át sarokkal Máté Tamás, majd 16 méterről lőtt, de Akay Bence ismét védeni tudott.

A 62. perc az UFC vezetését hozta meg. Egy szabadrúgás után Padányi indította a bal oldalon Németh Donátot, akinek beadását Paulovics Bálint 3 méterről a hálóba fejelte.1:0

A hazai öröm 5 percig tartott. A 67. percben egy Kövér Gábor ellen elkövetett szabálytalanság után Máté ívelte a pontrúgást 22 méterről a hazai kapu előterébe, ahol Hanga Norbert fejelt kapura, labdája a védőkről lecsorgott, és az érkező Ángyási 2 méterről a kapuba lőtt. 1:1

A gólok után mindkét csapat játéka megélénkült, dűlőre kívánták vinni a mérkőzést. A fiatal lendületes hazai játékosok alkalmanként volt, hogy négyen támadták a vendég védelmet, míg a Közterület rutinos labdarúgói ügyesen védekeztek és rendszeresen veszélyeztették a jól védő Akay Bence kapuját.

Aztán a 84. percben a Közterület próbálkozásait koronázta siker. Kövér Gábor indította jobb
külsővel Mátét a baloldalon, aki rövid labdavezetés után beadott és a tizenegyes ponton álló, csereként beállt mindössze 16 éves Wittmann Gábor továbbtette a labdát az érkező Ángyási elé, aki egy átvétel után 6 méterről a kapuba lőtt. 1-2

A mérkőzés végére még egy szép mozzanat maradt. Kövér hosszú, remek indítását Csőke a hazaiak tizenhatosának vonalán a levegőben levette és még mielőtt leeshetett volna a labda, kapásból kapura küldte azt, pechére fölé szállt a játékszer.

A Közterület csapata Ángyási Gergely és Kövér Gábor vezérletével ezen a napon megérdemelten múlta felül a gyors játékosokból álló, de a labdát keveset birtokló és kevés helyzetet kidolgozó UFC csapatát.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Ángyási Gergely volt.
Két gólja mellett, állandó veszélyt jelentett a hazai kapura, valamint remek labdákkal szolgálta ki társait.