Pasaréti mese a 12 találatról! Őszi bajnok a Pénzügyőr!

Írta: Fotó és videó: Szécsi József

12-0

Az RTK-n csattant az ostor. Az elmúlt két hétben nem brillírozott a Pénzügyőr, várható volt, hogy sorozatban harmadik meccsén régi önmagát fogja már adni. Így is lett, a szenzációsan játszó hazai csapat, akár 12-nél is több gólt rúghatott volna a teljesen széteső rákosmentiek ellen.
A 33. percben Kleisz Gergő kiállítása miatt emberhátrányban játszottak a vendégek, de ez sem indok, ekkora vereségre.

A hazai szurkolók biztosan sokáig fogják mesélni a látottakat, az egyesület történelmének legnagyobb arányú győzelmét.

A Pénzügyőr újabb sikerével - bár még van egy elmaradt mérkőzése - már egészen biztos, hogy őszi bajnokként mehet téli szünetre.

Pénzügyőr SE -RTK 12-0

Gólok:

11. perc: Kapu előtti kavarodás után Sztrunga 7 méterről lőtt a bal sarokba 1-0

13. perc: Gyürki remek labdájával Iflinger ugrott ki, majd a kapu jobb oldalába lőtt 2-0

21. perc: Gyönyörű kombináció után Gyürki beadását Sztrunga lőtte 16 méterről a bal sarokba 3-0

25. perc: Varga-Sebestyént buktatták az ötösön, a büntetőt Luczek lőtte a kapu jobb oldalába 4-0

34. perc: Szakolczai lábát húzta el Kleisz kapus, kiállítás majd büntető következett, ezúttal Gyürki lőtt a kapu jobb oldalába 5-0

42. perc: Iflinger - Gyürki- Szigeti volt a labda útja, szigeti 15 méterről elemi erővel lőtt a hálóba, a labda a bal kapufáról vágódott a jobb sarokba 6-0

50.perc: Szigeti átadása után Sztrunga lőtt a kapu közepébe 7-0

54. perc: Gyürki remek szögletét Sztrunga az ötösről fejelte a jobb felső sarokba 8-0

58.perc: Szakolczai „lekészítése” után Gyürki 8 méterről lőtt a kapuba 9-0

64. perc: Luczek pazar labdáját remek mozdulattal vette át Varga-Sebestyén,majd 14 méterről lőtt nagy gólt a bal sarokba 10-0

86. perc: Gyürki átadását Meggyes Balázs 12 méterről lőtte a kapu jobb oldalába 11-0

88. perc: Tóth Zsombor átadásával Gyürki lépett ki a védők közül és 10 méterről a kapu jobb oldalába lőtt 12-0

Vélemény:

Vatai Attila (a Pénzügyőr SE vezetőedzője): - Az elvárásoknak megfelelően teljesítettünk, megvan az őszi bajnoki cím, de riválisaink jóvoltából ez sokkal nehezebben ment, mint gondoltuk. A mai mérkőzésen úgy búcsúztunk szurkolóinktól, ahogy kell, kimagasló egyéni teljesítmények mellett rendkívül motiváltan és ötletesen futballoztunk. Az RTK csapatának kívánom, hogy tavasszal érjék el céljaikat, ma talán nem született volna két számjegyű eredmény, ha 4:0 után nem kerülnek emberhátrányba. Nekünk van még egy fellépésünk, a Hegyvidék ellen 29-én 17.00 órakor idegenben pótoljuk a köd miatt elmaradt mérkőzésünket.